Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Ужасен проблем с ABS системата, нямам километраж

  1. #16
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Innkata View Post
    Както казах ходих в сервиз, в който правят Алфи, Фиат, Ланчия, обаче не ми откриха проблема и както казах никъде не успяват да се свържат с компютъра, за да направят диагностика. Провериха ми бушоните, не е това.
    Чудя се някой не е ли имал същия проблем с ABS-а и километража и това да не може да бъде открито с диагностика. Може да ви звучи супер лесно, но аз от седмица съм без кола
    То на сервиза, който си ходил може да пише че правят алфи, ама явно нищо не отбират.Иди в сервиз, от отдела Общ технически, гледам че си от София, така че нямаш да имаш проблеми.Сигурен съм, че във почти всички или ще ти решат проблема или поне няма да ти вземат пари без да са сигурни, че ще се справят.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    Днес се качих в колата и видях, че и половината табло не ми свети..... нещата свързани ли са?
    Карам Alfa Romeo 156, 2.0 twin spark, 155hp, бензин, 98г. .

    ..:: Където делото говори само за себе си, защо са необходими думи? ~ Цицерон ::..

  3. #18
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колега,хващай мултицета и започвай издирване на "Тоци Бегали".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #19
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    То това се обзалагам, че няма да го направи, ама поне най-накрая да се сети да я закара на някой, който ще го свърши.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #20
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ееее вие пък... Може и само крушки да са изгорели.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #21
    Младши алфист PIF's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    25

    Default

    Същите симптоми - смених централата на ABS-а и всичко е ОК .

    ---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

    Това , че не ти свети таблото е друга бира
    Alfa Romeo 156 1.8 TS

  7. #22

    Default

    kolegi az karam 156-ca 2.0 tw spark i imam sa6tiq problem no pri men sprqha da mi rabotqt i stopovete za magla , predniq lqv gabarit i lamite na kilometraja i blokirva ot vreme na vreme i centralnoto zaklu4vane i mi svetqt lampi za abs airbag ra4nata i kilometraja ne raboti. molq da mi dadete ideq ot kvo moje da e i kade da otida na ka4estven maistor koito si razbira ot rabotata 6toto me pratiha na 4-ti kilometar i tam samo mi vzeha parite i ni6to ne napraviha

    ================
    Тук пишем на кирилица

    Last edited by pr_00f; 24-07-2011 at 22:21.

  8. #23

    Default

    Колега аз го имах същия проблем миналата година. Оказа се управляващия блок на АБС, смених го и всичко си е ок

  9. #24

    Default здравейте колеги

    виждам че е писано по темата доста отдавана дано все още някои да посещава сайта и да може да ми помогне,аз имам абсолютно същият проблем,така я купих наскоро 156 1.8 98.г. километража не ми работи единствено дигиталният дисплей отчита само температурата и в средата светят постоянно всички възможни лампички за ръчната за АБС-то и аербега .Въпроса ми е къде въобще се намира въпросната АБС централа за да пробвам варианта за хлабава връзка и да опитам с почистването на буксата, и виждам че някой колеги са писали да се проверят бушони, кой бушони и къде се намират въпросните . Ако някои вече си е решил проблема и е наясно от къде е възникнал и как се оправя ще бъда благодарен да пише по темата. Благодаря предварително !

  10. #25
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by simpatiaga78 View Post
    виждам че е писано по темата доста отдавана дано все още някои да посещава сайта и да може да ми помогне,аз имам абсолютно същият проблем,така я купих наскоро 156 1.8 98.г. километража не ми работи единствено дигиталният дисплей отчита само температурата и в средата светят постоянно всички възможни лампички за ръчната за АБС-то и аербега .Въпроса ми е къде въобще се намира въпросната АБС централа за да пробвам варианта за хлабава връзка и да опитам с почистването на буксата, и виждам че някой колеги са писали да се проверят бушони, кой бушони и къде се намират въпросните . Ако някои вече си е решил проблема и е наясно от къде е възникнал и как се оправя ще бъда благодарен да пише по темата. Благодаря предварително !
    Колега, изтегли си книжката на колата и я прочети. Ако от нея не разбереш кое какво е, по-добре не пипай.
    Има много теми и със снимки за ABS-а. С търсачката ще ги намериш. Имай предвид, че бушоните до 2000 са на едно място, а след това на друго.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #26
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Направи една диагностика първо, да видиш какви са грешките и да се отиентираш. Възможно е да са натрупани от слаб (паднал) акумулатор и да не се появят отново.
    Които се появят ги напиши и ще го мислим.

    Инак абс централата се намира на модула за абс, под казанчето за спирачна течност, влизат тръбичките за спирачките в него, а от самата централа излиза голяма букса. Така поставен въпроса изглежда че нищо не разбираш, затова бих те посъветвал да не пипаш нещата а да отидеш при майстор.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #27
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    На 156 да и светят почти всички датчици си хронично заболяване явно.На мен ми светеха на аербега,ръчната,и абс-а.Абс-а много лесно го проверихме да ли бачка.Един тест драйф из града,набихме няколко пъти много сериозни спирачки и установихме че бачка.С диагностики и човъркане е само загуба на време и пари и можеш да се вкараш във ебаси филмите.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #28
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това пък какво беше..., по таз логика за какво са тия ламБи, еърбега как установихте дали работи?

    По-горе съм написал горе долу какво се прави, първо диагностика.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #29
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Това пък какво беше..., по таз логика за какво са тия ламБи, еърбега как установихте дали работи?

    По-горе съм написал горе долу какво се прави, първо диагностика.
    Много е вероятно при това описание на "коледна елхичка" да не могат да се свържат с модула, но дори това само по себеси е насока за същността на проблема.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #30

    Default

    Здравейте колеги, пиша тук за да не отварям нова тема, а и малко да съживим тази. Проблема е следния, че преди 2,3 дни както карах и ми светна АБС и Ръчната, та съответно и километража ми спря. Прибрах се и така я оставих колата, та на другия ден давам на контакт и грешките ги няма и километража си работи. Реших да покарам и забелязах, че колата като влезе в работна температура и като я покарам светват отново лампите. Престои ли една нощ в гаража и грешките ги няма, тръгна ли да карам и като е загряла пак светват, супер странни аномалии. Явно проблема е в АБС блока, та някой може ли да ме ориентира дали да се занимавам да търся втора употреба такъв или този някак да се ремонтира? Благодаря предварително!



Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •