Results 1 to 6 of 6

Thread: Перката на радиатора не включва при достигане на съответната температура 156 1.8

  1. #1
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default Перката на радиатора не включва при достигане на съответната температура 156 1.8

    Както вече се бях оплакал във форума перката на радиатора не включва, при достигане на съответната температура. Радиатора ми беше за смяна и след като закупих нов, отидох да ми го сменят, като поисках и диагностика, след поставянето на новия. Отидох да си взема колата и ми казаха, че всичко е "ОК", не са я чакали да вдигне градуси, но тестера показал, че всичи релета работят и ако е имало нещо, нямало да може да се включат(на включен климатик имам и първа и втора степен на перката, като го изключа никаква перка)...Покарах колата до достигане на 100 градуса (чертичката след 90) и отворих капака, никакви признаци да включи перката, почаках още малко и нищо, затворих капака и тръгнах, за да не прегрее. Утре ще ходя пак в сервиза, но се съмнявам, че ще има резултат.
    Моля, някой ако има идеи да сподели, че се побърках вече !
    Alfa 156 1.8 TS 98"

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Тъй като нямам представа с един или с два температурни датчика си,разкачи буксата на датчика на термостата и погледни с колко крачета е.Ако са три,запали колата,без да закачваш буксата и виж,ще се включат ли перките.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Тъй като нямам представа с един или с два температурни датчика си,разкачи буксата на датчика на термостата и погледни с колко крачета е.Ако са три,запали колата,без да закачваш буксата и виж,ще се включат ли перките.
    Пробвал съм го това, включва перката, защото компа минава в авариен режим. С един датчик съм- трикрак.

  4. #4

    Default

    Освен да ти е кофти индикатора на таблото, и да нямаш точна преценка за температурата - ако нямаш диаг да вижда колко градуса вижда екуто можеш да отвориш капачката на казанчето и да чакаш да кипне - ако не се пусне дотогава значи има проблем.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Щом компа пуска перките,или те лъже уреда на таблото,или компа не получава вярна имформация от датчика.Трябва да я закачиш на диагностика загряла и да гледаш какво показва като температура и едновременно с това да замериш директно температурата,най-добре с ИЧ термометър.Ако температурата по комп и по термометър съвпада,значи уреда на таблото те лъже.Ако няма такова съвпадение,сменяй датчика и пак мериш.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Щом компа пуска перките,или те лъже уреда на таблото,или компа не получава вярна имформация от датчика.Трябва да я закачиш на диагностика загряла и да гледаш какво показва като температура и едновременно с това да замериш директно температурата,най-добре с ИЧ термометър.Ако температурата по комп и по термометър съвпада,значи уреда на таблото те лъже.Ако няма такова съвпадение,сменяй датчика и пак мериш.
    Ще поискам утре така да направят в сервиза, датчика ми е нов, май не е от него, но мога да сложа стария, който е здрав .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •