Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: съвет моля за 159 JTS...трака като дизел, няма мощност..

  1. #16

    Default

    Мотора 1.9,2.2 или 3.2 е защото не виждам да уточнено някъде,също ме интересува дали проблемите при всички JTS са идентични.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #17
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Мотора 1.9,2.2 или 3.2 е защото не виждам да уточнено някъде,също ме интересува дали проблемите при всички JTS са идентични.

    Обръщам се за съвет към вси4ки сериозни ентусиасти и препатили собственици или техни4ески по-грамотни от мене за следния проблем за 159 1.9 JTS
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by simich View Post
    Мотора 1.9,2.2 или 3.2 е защото не виждам да уточнено някъде,също ме интересува дали проблемите при всички JTS са идентични.

    Обръщам се за съвет към вси4ки сериозни ентусиасти и препатили собственици или техни4ески по-грамотни от мене за следния проблем за 159 1.9 JTS
    Нещо не те разбрах
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Човека е написал какъв му е двигателя.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #20
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Колега, сякаш наистина най-близкия до теб сервиз, който разбират от 159 е във Варна на магистралата, а Вихрен е диагностик, който по мое скромно мнение наистина разбира. Намери им детайлите за връзка и си уговори час за преглед ASAP, че доколкото знам той ще излиза в отпуска ей сега (моя ден за ремонт при него е за след 15 Август, но за само за диагностика никога не е отказъл човекът).
    Alfa 159 2.4 JTDm

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Е точно тия мотори немат проблеми с дюзите не го клатете ще инфактира.
    Сервиз - верига -смяна и т.н.
    Сам се убеждаваш че я няма в ниски и средни а във високите хвърчи - толко ли некой не му идва на акъля че измества центровка от нещо ...
    Абе ти си голям професор а,искаш ли да ти метна само че ние на 3 коли вече сме сменяли по една дюза но си има специфични симптоми,по скоро на колегата колата е за верига

    П.С.Започни да четеш всичко,защото още на първата страница сме му казали че проблема вероятно е във веригата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Ей, ако всичко е както ти казваш нема да има толко мъка по тоа свет .
    Аре лека, ше си мълча обещавам - ако имаш връзки да ме изтриете ще съм благодарен (че се неудържам като ви гледам кви пишете ))))
    Кво се фръцкаш като ощипана мома,не съм искал да се заяждам,но ти всеки път,когато някой се опитва да помогне,ти се намесваш с думите-"не е така,а обратното"
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Колега предвид компетенцията ти тази фраза:
    Проблема се появи зимата и запо4на с досадно 4укане на метал от областа на веригата. 4укането се успокояваше и из4езваше щом двигателя загрее и налягането на маслото се подка4и. Напоследък 4ука постоянно даже и като е загряла и колата е доста спъната /все едно 60-70 коня ги няма/ и определено е доста спъната и нееласти4на на малки и средни обороти

    -би трябвало да ти говори за точно описание на проблема , и това е видно и от леко в час с ДВГ хора че идва реч за преебана центровка и т.н.
    Кво го хвърляте че може да са инжектори като няма нищо общо симптома с инжекторите.
    Бре па хем ви хвалят, хем сте виждали много такива, хем ви е страх да отсечете - ясно е че ще дойде при некой от вас човека кво го храните и подготвяте.
    Чак па толкова неизвестни да има в тия алфи ...сигурно за това ви е несигурна компетенцията

    Така пишейки във форума трудно може да се отсече !
    Примерно за тебе "виене" е едно,но за мен е друго и к'во прайме ?
    А отделен въпрос е ако ти можеш да отсечеш и да си на 100% сигурен,че не някой "чукането" от двигателя не е повдигач,а е вариатор.Ако го можеш еваларка,гоУем си !

    п.п. Не целя да се заяждам,просто звучи малко смешно да "отсечеш" така във форума
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  9. #24
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Тия бяха примерни сравнения (първото,което ми дойде)
    А,че може да не съм ти хванал темата е възможно,и да мога да различа не малко неща (без лоши чувства)


    п.п.Някой да разкара тия мнения,че са ебати спама ...
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Мисля че казахме каквото имаше да се казва по темата,има достатъчно сервизи които може да посети колегата,нека направи избор и да го направи,тук само си чешем езиците.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •