Results 1 to 7 of 7

Thread: Демонтиране на подлакътник-156...как?

  1. #1

    Default Демонтиране на подлакътник-156...как?

    ....и така ,момчета,интересува ме как да го сваля,става дума за подлакътника на шоф.седалка.....виждам трите винта които го държат към седалката,но няма бъркане...разстоянието е не повече от 5мм...опитвах с какви ли не магии,но уви ....и следващата стъпка беше добрия стар форумблагодаря предварително....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    имаше някъде тук тема по въпроса за подглавниците и там доколкото помня се сваля тапицерията и би трябвало, и подлакътника да може да се свали след това .. абе май требва да се разфасова седалката !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #3

    Default

    ...абе аз бая се порових,преди да пусна темата,но нищо конкретно не намерих...ако има нещо някъде ,помагайте...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Колега на Алфата не съм го свалял, но преди на Дедрата имаше зегерка, която се издърпва на самия подлакътник. Оставаше да стърчи оста, захваната за седалката с трите болта. Понатисни самия подлакътник от към седалката да видиш дали и тук ще се окаже така.

  5. #5

    Default

    ...благодаря,колега...но нищо не се вижда е"аси....днес обаче се установи,че самата кожа на подлакътника,може да се свали....има нещо от рода на щипка,която е през цялата ширина(отзад)....така ,че ще продължавам с мераците които имам и да се надявам ,че крайния резултат ще си струва....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6

    Default

    С изпочепени пръсти,пот и много псувни,най накрая проклетия подлакътник е в ръцете ми......да не забравя,че се наложи направа на спец-ключе за винтчетата.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 777.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Малко късно включване, но мисля че ще е полезно. Накратко: наложи ми се да свалям подлакътника и идеята за спец ключета и чупене на пръсти хич не ми се понрави. Поразтърсих се из elearn-a и открих как става номера.

    1. Пасажерската седалка се издърпва назад и облегалката се сваля максимално;
    2. Облегалката на шофьорската седалка се изправя;
    3. Подлакътникът се завърта на 45 градуса и се издърпва (може леко да се разклати нгоре-надолу докато тръгне). Дърпайте силно

    След изваждането му остава да стърчи оста. Трите винта са вече лесно достъпни. Обратното поставяне е фасулска работа, просто се нанизва на оста, без значение под какъв ъгъл, и се натиска към седалката докато щракне.

    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •