Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: заглъхване при подаване на газ

  1. #1
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default заглъхване при подаване на газ

    става дума за 155 1.8 8в.като и подам газ в движение забива предницата и като отпусна леко педала почва да набира,и като я настъпя пак забива,възможноли е да е от горивния фълтър и изобщо имали такъв и къде се намира,или е от нещо друго
    Last edited by RASI; 27-07-2011 at 18:39.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    става дума за 155 1.8 16в.като и подам газ в движение забива предницата и като отпусна леко педала почва да набира,и като я настъпя пак забива,възможноли е да е от горивния фълтър и изобщо имали такъв и къде се намира,или е от нещо друго
    Възможно е но малко вероятно. Дюзата свети ли ти, на диагностика закачана ли е скоро колата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    забравих да кажа че,колата не е карана година и половина и не е палена,на диагностика не съм ходил
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    забравих да кажа че,колата не е карана година и половина и не е палена,на диагностика не съм ходил
    Значи правилно си се ориентирал сменяш горивния филтър, сипваш пресен бензин и покарай малко, ако няма подобрение тогава на компа да се закачи и да се види какво става.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Освен филтъра може да се погледнат и дюзите ... Защото ако е карана преди това в БГ, и е спряна за повече от година, е напълно вероятно боклуците в бензина ни да са се спекли на интересни места...
    Мисля, че с една смяна на горивния филтър и след това хубава добавка за почистване, нещата ще се пооправят. Ако и след това положението е същото - проверка на дебита на горивната помпа и почистване на дюзите.
    Успех на колегата, да пише как се развиват нещата !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6

    Default

    Това е живо заблуждаване с добавките за горивото споед мен.Дюзите си ги закарай на ултразвук да ги почистят.Но аз имам предположение че те е напуснал дебитимера (400лв)
    Има горивен филтър колата намира се пред задна дясна гума под един пластмасов капак (отдолу на купето) който трагва от края на прага на колата
    Last edited by Васил Петров; 24-07-2011 at 13:25.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  7. #7
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    преди това колата не е имала проблем с вървежа,но не изключено дебитомера да е резнал,утре ще свала филтъра и ще пиша кво става
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  8. #8
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Признавам си, че нямам опит със 16v-мотори, но на 8v ако замине дебитомера колата започва да пали много трудно, има неравномерни обороти на празен ход, а в движение прекъсва и придърпва сякаш постоянно някой откачва и закачва клемата на акумулатора.
    Не вярвам на 16v мотора симптомите да са много по-различни - автора на темата да си каже...
    Освен това, дебитомерите на 16v моторите не са ли вече по около 120-160лв ??? Или ми е останало някакво впечатление от промоция някаква ... В смисъл - да не стряскаме така човека ...
    Нека смени филтъра, и ще видим ... но почистване на дюзите си е наложително според мен - дори само заради идеята колко време е карана с БГ бензин и колко е стояла без да пали. Колкото за добавките - RedEx върши доста добра работа! На Liqui Molli са в повечето случаи ментета, CarLube не си и помисляйте да слагате, а STP бяха голяма работа преди много години...
    Last edited by Alfa User; 24-07-2011 at 20:16.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Признавам си, че нямам опит със 16v-мотори, но на 8v ако замине дебитомера колата започва да пали много трудно, има неравномерни обороти на празен ход, а в движение прекъсва и придърпва сякаш постоянно някой откачва и закачва клемата на акумулатора.
    Не вярвам на 16v мотора симптомите да са много по-различни - автора на темата да си каже...
    Освен това, дебитомерите на 16v моторите не са ли вече по около 120-160лв ??? Или ми е останало някакво впечатление от промоция някаква ... В смисъл - да не стряскаме така човека ...
    Нека смени филтъра, и ще видим ... но почистване на дюзите си е наложително според мен - дори само заради идеята колко време е карана с БГ бензин и колко е стояла без да пали. Колкото за добавките - RedEx върши доста добра работа! На Liqui Molli са в повечето случаи ментета, CarLube не си и помисляйте да слагате, а STP бяха голяма работа преди много години...
    На CF 1 (1,6;1,8;2,0) мотора т.е. 145/146/155 дебиломера е 111ката по спомен 444лв. Втора употреба е около 100кинта читав и се продават кат огледала за 155 Но може много лесно да се хване дали е от него.
    Last edited by thecleaner; 24-07-2011 at 20:43.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    така сега да кжа колко съм смотан,ама кво да се прави като още не съм научил пустите алфи,питаите ме за бмв ще ви кажа,та сега се оказа че алфата била 1.8 8 клапана а не както съм написъл 16 извинявам се колеги за некомпетентноста,колата е 92г и е с верига купих свещи но нямах никво време да ги сменя,утре ги слагам и нов горивен филтър и ще пиша,и пак извиняваите че ви подведох
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    така сега да кжа колко съм смотан,ама кво да се прави като още не съм научил пустите алфи,питаите ме за бмв ще ви кажа,та сега се оказа че алфата била 1.8 8 клапана а не както съм написъл 16 извинявам се колеги за некомпетентноста,колата е 92г и е с верига купих свещи но нямах никво време да ги сменя,утре ги слагам и нов горивен филтър и ще пиша,и пак извиняваите че ви подведох
    Според мен от свещите ще се оправи.Има доста изписано по въпроса.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  12. #12
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    а относно работата на място или поенерция е бомба стрелката не мърда,на светофар не мога да разбера дали работи
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  13. #13
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ми значи не е дебитомера ... Внимавай откъде си взимаш филтъра, и какъв е! И ако искаш - кажи какви свещи й взе ?
    Че ако не си уцелил, да ги върнеш преди да си разпечатил кутийките

    За справка - виж последните 5-6 поста в тая тема :
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=915503

    П.П. И свещите на почистване !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #14
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    ми аз пазарувам само от магазина ан стамболииски,и за 156-та и сега за 155-та далм ми е свещи беру,понеже пратих женами да ги купи а аз говорих с човека по телефона и тои ми каза че тея ги давали за този двигател,ама катом чета маи има ядове с тези,саморазвиват се
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    ми аз пазарувам само от магазина ан стамболииски,и за 156-та и сега за 155-та далм ми е свещи беру,понеже пратих женами да ги купи а аз говорих с човека по телефона и тои ми каза че тея ги давали за този двигател,ама катом чета маи има ядове с тези,саморазвиват се
    Малко не съм съгласен с някои колеги за Беру то ма секи си има менние.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •