Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: заглъхване при подаване на газ

  1. #16
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Всеки си има мнение, но аз до Беру повече няма да се докосна дори !!!
    В темата "Свещи Golden Lodge" съм описал какви са ми наблюденията...
    NGK или Denso - за 8v-мотора обикновените еднополюсни свещи са си напълно ОК. Макар че чух, че напоследък и Denso-то не винаги е оригинално (разбирай добро), за NGK-то това също важи с пълна сила - като тук трябва да се внимава много също така кой вариант на свещите се вземат - едната модификация е с несваляеми калпачета на свещта, и за стандартните кабели Bosch са неприложими.

    Ако бях на мястто на автора, щях да върна Beru-то, и да искам Denso - модела е Q22P-U.

    Колкото до това какви свещи се дават по каталог за 8v-мотора - има само два варианта - Golden Lodge 25HLD (идеалния вариант, ако се намерят оригинални от чужбинско), или Champion C6YCC - рядко се намират, скъпи са, с голям процент ментета. Преди време ми изпратиха оригинални Champion, но бяха само 5 (другите 3 в кутията бяха друга модфикация) ... и трябваше да ги върна, защото не исках да рискувам да ги смесвам с други свещи :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01846.jpg   DSC01845.jpg  
    Last edited by Alfa User; 26-07-2011 at 01:34.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #17
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    довечера ще се види относно свещите,а за мотора нещо повече да ми кажете как е какви болежки има и кво да очаквам,аааа и ако ми кажете от каде да си купя предна лява дръжка външна
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Проверявал ли си за сцепени маркучи след дебитомера? Т.е. да дърпа "нерагламентирано" въздух отнякъде.

  4. #19
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Мотора болежки няма по принцип. 8v моторите са много здрави и надеждни, стига разбира се да не си попаднал на кола, "поддържана" и карана от идиот. Проблемите на колата идват повече от електрониката и кабелната инсталация.
    Освен почистване на дюзите можеш да направиш едно хубаво почистване и на моторчето за празен ход, на дроселовата клапа и на дебитомера - но тия последните две неща изискват повечко внимание и сръчност, особено за свалянето на дросела.
    За маслото нямам какво повече да кажа - изписано е доста за това, как не трябва да се слага първото масло, което ни попадне
    Свещите ги обсъдихме, а за дръжки трудно някой може да ти помогне - това е слабо място в купето (както и стойките на огледалата). Оглеждай по морги, търси обяви за части из нета ... Един колега тук в Пловдив се кани да пробва дали може да прави дръжките от друг материал, но като имам повече информация за успеха му, ще пиша в раздела.
    Ми тва е, пази си колата, обичай я, и тя ще ти отвърне подобаващо !

    П.П. В ръководството за експлоатация и ремонт (има го на доста места в нета, пускано е и тук) има един файл : "155-Vehicle Maintenance&Characteristics" - там е описано всичко, що трябва да се проверява, на колко време се проверява, и как се сменят общите неща (филтри, антифриз, свещи, обтягане на верига и т.н.).
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #20
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    така сега да кажа,смених свещите,резултата все същия,колата е със свещи голден кво беше там абе хубавите сега и сложих беру и все тая,едни 40лв на вятъра,смених горивен филтър и да ви кажа има малко подобрение,гледах маркучите дали има сцепен но нищо всичко здраво,но дави кажа ми се струва че не и стига въздух,и за това маи си подхарчва добре,кво да правя да ходя на диагностика нали
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  6. #21
    започва да се пристрастява dani_ku4eto's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Eлин Пелин
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    така сега да кажа,смених свещите,резултата все същия,колата е със свещи голден кво беше там абе хубавите сега и сложих беру и все тая,едни 40лв на вятъра,смених горивен филтър и да ви кажа има малко подобрение,гледах маркучите дали има сцепен но нищо всичко здраво,но дави кажа ми се струва че не и стига въздух,и за това маи си подхарчва добре,кво да правя да ходя на диагностика нали
    това е твоя човек. 0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    закарай колата при него да ти я оправи недей да даваш излишни пари за кабели свещи и кво ли не.

  7. #22
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by dani_ku4eto View Post
    това е твоя човек. 0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    закарай колата при него да ти я оправи недей да даваш излишни пари за кабели свещи и кво ли не.
    подкрепям
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  8. #23
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    ,аааа и ако ми кажете от каде да си купя предна лява дръжка външна
    Само да добавя, че ти трябва лява дръжка - еднакви са предна и задна.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #24
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    мерси колега ще я сменя,сега ме мъчи вървежа на колата
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Привет, колега! Провери хубаво ли духа от аспуха! И на по-високи обороти. Аз съм брал този яд от запушено гърне! Ако не си я оправил, все още, де. Пиши какво е било, че да си знаем..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •