Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с двигател на Алфа 156 2.4 JTD

  1. #1

    Default Проблем с двигател на Алфа 156 2.4 JTD

    Здравейте,
    проблемът е следния-след като смених масло и филтрите двигателя започна да работи доста грубо.Сутрин като се запали целия двигател започва да тресе,след като загрее вибрациите намалят.След ходене в сервиз за диагностика ми бе казано че проблемът е в 1-та дюза и въпросният цилиндър не работи както трябва.Някакви препоръки! Моделът е Алфа 156 2.4 JTD-m TI 129 kw!

  2. #2
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by ddimitrov View Post
    Здравейте,
    проблемът е следния-след като смених масло и филтрите двигателя започна да работи доста грубо.Сутрин като се запали целия двигател започва да тресе,след като загрее вибрациите намалят.След ходене в сервиз за диагностика ми бе казано че проблемът е в 1-та дюза и въпросният цилиндър не работи както трябва.Някакви препоръки! Моделът е Алфа 156 2.4 JTD-m TI 129 kw!
    А може ли да си имал някаква добавка в маслото и затова да е работил по-добре двигателя?
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  3. #3

    Default

    Нямам идея,колата я взех скоро!Преди да сменя маслото и филтрите ми светна лампата за горивния филтър,и така е карана около 5 км.

  4. #4
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by ddimitrov View Post
    Нямам идея,колата я взех скоро!Преди да сменя маслото и филтрите ми светна лампата за горивния филтър,и така е карана около 5 км.
    Според мен си имал добавка в маслото или нафтата и не си усетил проблема като си е купувал. Ако си сигурен в сервиза където си бил сваляй дюзата мисля, че ги чистят и рециклират на стенд за дюзи.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    я погледни първо буксите на дюзите.
    точка

  6. #6

    Default

    Да,казаха ми че ги рециклират ,ще пробвам първо с буксите и ако не стане ще свалям дюзите.Исках да разбера да ли наистина това е проблема,имало ли е друг с такъв проблем.

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, най-добре посети някой от клубните сервизи за да е сигурно къде е проблема.
    точка

  8. #8

    Default

    Благодаря,ще посетя фирмения сервиз в Варна!Чета че той е клубния в момента!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ddimitrov View Post
    Благодаря,ще посетя фирмения сервиз в Варна!Чета че той е клубния в момента!
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •