Results 1 to 9 of 9

Thread: Дръжки на предните врати Алфа 146

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Red face Дръжки на предните врати Алфа 146

    Питането ми е - моля за сервиз или акъл от някой, който е успял да преодолее проблема с дръжките на предните врати на Алфа 146 - доскоро само на шофьорската ми беше дала фира - въпреки че специално за нея ходих към 3 пъти на сервиз, отделно сигурно имам две брави и три пластмасови дръжки (които все нещо не им пасват в сервиза)... Отваряше ми спътника от другата предна врата.

    Преди няколко дни и пасажерската врата мина в графата неотваряема пак заради дръжка/брава. Сега ми се налага да отварям през задната врата... Ако продължавам така скоро време ще трябва да влизам през багажника (( А много ме кефи тая Алфа бе мама й стара - страхотна форма, която само гореща италианска кръв може да сътвори...

    Моля някой, ако знае сервиз, където МОГАТ да оправят тези дръжки/брави, или пък ако сам си е оправил вратите - дайте някакво инфо, снимки, т.н.

    Тъпо е да сменям е*ати секси колата заради едни калпави дръжки...

    Благопдаря предварително!

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ама какъв точно е проблема: счупени ли са, или просто вдигаш, пък не отваря вратата?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    От кой град си?Ако си от Пловдив ,мога да ти помогна.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Ама какъв точно е проблема: счупени ли са, или просто вдигаш, пък не отваря вратата?
    Шофьорската е на положение - вдигаш но не може да се отвори вратата, а другата пасажерска просто си дрънчи и се вдига без въобще никакво напрежение, без да може да отовори въобще нищо - но все пак си е на мястото.

    Шофьорската има едно определено положение при което в комбинация със заключване/отклюване чрез алармата и едновременно сецане (не казвам вдигане на пластамасовата дръжка, а точно сецане нагоре-надолу) - успява все пак да отрвори вратата.

    Малко разбирам от дръжки, но предполагам, че има палчета лостчета, които не са добре настроени или има някакво разминаване. Пасажерсаката дръжка от такова сецане стигна до сегашното положение... А задните враите се отварят толкова леко, че са направо мечта.

    Дано да съм успял да опиша по-детайлно проблема.

    Мерси за отделеното време още веднжъж

    от София съм колега, но ако много изтрещя с тея дръжки имам приятели в Пловдив и мога направо да долетя някой уийкенд
    Last edited by tonov; 29-07-2011 at 15:10.

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    дръжката отвътре има едно пластмасово ухо което дърпа метален лост който отваря ключалката. това ухо се износва и на лоста не му достига ход. моята шофьорска я оправих като подложих една свинска опашка на износеното място.
    пасажерската ти дрънчи щото тоя лост се е извадил от ухото. на края му има едно пластмасово стоперче което пречи това да става но при теб явно е изпаднало.
    като махнеш корите на вратите, всичко ще ти стане ясно.
    точка

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Свинската опашка е само частично решение на проблема. Там е добре да си има малък луфт.

    Аз съм го оправял същото на моята 146-ца и на един приятел. Проблемът е в самата брава. Въпросният лост, който се задвижва от дръжката, е захванат към основата на бравата с един пластмасов щифт, в който лагерува. Именно той се чупи. Лостът не изпада, понеже няма къде, но вече не се води добре и вместо при натискане да извърши въртеливо движение, той се накланя.

    Поправимо е, но се налага сваляне на бравата. На мястото на шифта, в пластмасовата основа, се завива подходящ по размер винт

    Така по описание трудно може да се ориентира човек, но като видиш бравата свалена, ще ти стане ясно.

    След интервенцията при моята брава + почистване и смазване, вратата се отваряше с един пръст
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    А едно уточняващо въпросче - единият път в сервиза така я оправяха, че като гледах ме заболя - то беше сваляне на прозорец, уплътнения на прозорец (още са на вълнички тея уплътнения и досега) и т.н. - та - само кората ли свалям от вратата и налага ли се да се маха прозорец и други детайли, защото това е което ме плаши да си го оправя сам най-накрая. Иначе веднъж-дваж я свалях кората, но някак си не можах да бръкна чак до бравата...

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе колега , в кой сервиз си ходил. вдига се прозореца до горе и се маха кората. това е.
    аз така гледах един "майстор" как сваля кората на фиат баничарка /държи се на 4 винта/ в продължение на час и половина /голяма борба беше/ и накрая си тръгнах и от тогава сам си ремонтирам колата.
    точка

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    За това питам и аз, щото без да съм майстор ми се видя нещо много афиф тая работа с прозореца, но като не знам и си мълча. .. Значи остава кората долу и после каквото сабя покаже

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •