Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Fuel cooler на 2,4 jtd

  1. #16

    Default

    Тая помпа може и 1700 бара да направи.Не е там проблема.Щом лъжете сензора значи отпада моето предположение.Добре де кажи последно на какво налягане караш и каква ти е макс температурата на горивото?Според мен нямаш проблем с температурата.По-скоро търси проблема в помпата или регулатора.Какви точно грешки записва като изгасне?Нещо лог-че ала бала?Кулера така или иначе ще е в плюс така че слагай смело.Аз бих го сложил на линията за обратното гориво,демек на изхода,а не на входа,но ти си знаеш.

  2. #17

    Default

    Ами колега карам на 1450 бара, а като бяха минусовите температури карах на 1580 бара колата откачаше поне 230 коня ги имаше, ако успея да я накарам да работи с тоя софт по всяко време( сега лятото ми гасне ) ще е резачка обаче уви до сега не мога да разбера къде бъркаме. Мислех и аз че е от помпата като се постопли времето, смених цялата помпа с такава от мултиджет 2003 година заедно с регулатора направо, почти 99% съм сиг че тая помпа няма никви проблеми, а то нищо не се промени пак си забива. Викам хайде за лятото да карам на 1450 бара, поне не ми гасне, само като я гоня ми забива между предавките и във високите. Лога на еку скана показва High Pressure над 1500 бара, някакви ненормални пикове удря. Правих и тест на обратното гориво на дюзите - еми няма никаква фрапантна разлика между отделните дюзи, с добавки карах, сега карам с бензин в нафтата( колата върви още повече) ама на пак не се оправя... Вече си мисля че просто много гориво се опитваме да вкараме а помпата не може да смогне на толкова особено като стане топло. Темп на горивото не я зная, но си прав сигурно не е от нея или поне не е главната причина. Ама след като съм сменил помпа регулатор и знам че дюзите си работят, а софта е добре направен не знам къде може още да се търси проблема. За положението на кулера мисля че ако е преди помпата и нафтата така ще влиза максимално охладена и помпата по ще сварва на дебита ама това малко са си мой интерпретации. А иначе по другите форуми съм чел че тая помпа държи до към 1550 бара на 5 цилиндрово jtd нагоре не може да го храни, но пак всичко зависи колко мг ще пръснеш, защото то може да караш на високо налягане ама с малко гориво..
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  3. #18

    Default

    Добре де,а колко е исканото гориво при тея 1450-1600 бара и при какви обороти?Щото ако искаш примерно над 100мм^3 гориво при 3500-4000 и нагоре оборота и 1500-1600 бара помпата просто няма да може да смогне и предполагам ще изгасне колата.Пробвайте да намалите малко исканото гориво и виж дали ще гасне пак така.
    Значи казваш и със старата помпа и с новата от мултиджет все едно и също прави?Странно.

  4. #19
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by janyboy View Post
    Добре де,а колко е исканото гориво при тея 1450-1600 бара и при какви обороти?Щото ако искаш примерно над 100мм^3 гориво при 3500-4000 и нагоре оборота и 1500-1600 бара помпата просто няма да може да смогне и предполагам ще изгасне колата.Пробвайте да намалите малко исканото гориво и виж дали ще гасне пак така.
    Значи казваш и със старата помпа и с новата от мултиджет все едно и също прави?Странно.
    Помпата не прави достатъчно дебит за големите дюзи. Проблема не е във високата температура на нафтата а в това че тогава и пада вискозитета и оттам губи малко от дебита, която явно е достатъчно за да гасне. Помпените елементи имат хлабини, през които хлабини преминава повече от горивото, когато то е топло. Представете си една маслена помпа - какво налягане имам маслото когато е студено и какво е налягането, когато то се стопли. Друг пример - много "тънкото" масло защо го гори мотора???
    Според мен сложи ли се м-джетовото колело на тая помпа, по този начин ще и се увеличат оборотите с около 10-15% ( не съм си играл да го смятам ) и оттам ще и се увеличи дебита с горе долу пак толкова. Колелото не е проблем да се сложи - просто няма подходящ по къс ремък
    прави едно и също и с двете помпи, защото те просто са си еднакви - и двете са с 6,5 мм диаметър на буталцата, за хода мисля че нямат разлика но не съм сигурен.
    Last edited by pininfarina; 07-09-2011 at 21:50.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #20

    Default

    Извод, хубаво е да се направи кулера, но ефекта няма да е много голям...но все пак знае ли се, и другото трябва да се действа по помпата...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Помпата не прави достатъчно дебит за големите дюзи.
    Според кой?Дюзите не са големи.Човекът е минал от цф2 на цф3 дюзи и толкоз.ЦФ3 дюзите серийно се слагат на 2.4 140 и 150 коня версиите.Същите дюзи се слагат и на 1.9 100,110,115 коня жтд.Важният въпрос,който зададох,е какво е исканото количесво гориво ?!?
    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    прави едно и също и с двете помпи, защото те просто са си еднакви - и двете са с 6,5 мм диаметър на буталцата, за хода мисля че нямат разлика но не съм сигурен.
    Помпите също не са едни и същи.Айде да кажем че са подобни.
    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Проблемът не е във високата температура на нафтата а в това че тогава и пада вискозитета и оттам губи малко от дебита
    Ема нали са взаймосвързани нещата тук.Температура,вискозитет,дебит,разбира се трябва да прибавим и налягането.Защо според вас има карта която орязва налягането с повишаване на температурата на горивото?!?

    За мен щом гасне значи исканото гориво е пракалено много и помпата не може да смогне.Както казах пробвайте да намалите горивото пък да видим.

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Тази помпа, която си сложил от мултиджет ли е или от 150 коня алфа. При положение, че колелото е по-голямо от нейното, няма как да се достигне нормалния й дебит.
    Закачете една диагностика и вижте какво става с налягането на помпата като гасне, също и каква грешка записва. Вижте и положението на горивния регулатор. Веднага ще стане ясно какъв е проблема.
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  8. #23

    Default

    Ми колегата казва че е от мултиджет помпата,ама от кой точно и дали от 1.9 или 2.4 не знам.

  9. #24
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Новата помпа е от 2.7 20в 175 коня, 166-ца!
    Явно с някои колеги говоим на различни езици, затова няма да пиша повече по тази тема

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Новата помпа е от 2.7 20в 175 коня, 166-ца!
    Явно с някои колеги говоим на различни езици, затова няма да пиша повече по тази тема
    Що бе колега,нещо някой те обиди ли или какво?
    Междудругото ти за пръв път казваш от каква кола сте взели помпата.Щото "мултиджетска помпа" е широко понятие по нашите географски ширини.

    ПС:Предполагам си объркал 4 с 7 и се е получил нов 20В ЖТД мотор Това в кръга на шегата разбира се.

    Поздрави и не се връзвай толкова

  11. #26
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by janyboy View Post
    Що бе колега,нещо някой те обиди ли или какво?
    Междудругото ти за пръв път казваш от каква кола сте взели помпата.Щото "мултиджетска помпа" е широко понятие по нашите географски ширини.

    ПС:Предполагам си объркал 4 с 7 и се е получил нов 20В ЖТД мотор Това в кръга на шегата разбира се.

    Поздрави и не се връзвай толкова

    Не бе, такъв казаха че бил - бил на 6-ти ремонт и станал 2,7
    За помпата Иво беше писал в тунинг проекти.
    Last edited by pininfarina; 08-09-2011 at 11:54.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  12. #27

    Default

    Помпата си е от 175 к.с версията и е задвижвана от по малко ангренажно колело обаче всички много знаят затова не могат да ми кажат каква е разликата с стоковата помпа. За мен разликата е само в номера, тъю като колата се държи абсолютно еднакво с двете помпи. И колега то много ясно че като намалим горивото няма да забива ама и няма да върви.... Грешката е ясна правил съм и логове на графики и тя е високо налягане в рейла над 1500 бара при искани 1350 ест това реално не е 1350 а 1450 в случая тъй като се манипулират стойностите. Е как като не сварва с гориво дига ненормално налягяне ли според вас?
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  13. #28
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Помпата си е от 175 к.с версията и е задвижвана от по малко ангренажно колело обаче всички много знаят затова не могат да ми кажат каква е разликата с стоковата помпа. За мен разликата е само в номера, тъю като колата се държи абсолютно еднакво с двете помпи. И колега то много ясно че като намалим горивото няма да забива ама и няма да върви.... Грешката е ясна правил съм и логове на графики и тя е високо налягане в рейла над 1500 бара при искани 1350 ест това реално не е 1350 а 1450 в случая тъй като се манипулират стойностите. Е как като не сварва с гориво дига ненормално налягяне ли според вас?
    Помпите са различни извадете си спецификацийте на бош и ще разберете
    Когато помпата не сварва с гориво регулатора отваря много и когато трябва да се затвори неможе да навакса затова се променят и картите на самия регулатор и налягането се прави да се покачва плавно, както и да няма големи пикове
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #29

    Default

    Мерси Бобо сега разбирам на какво се дължи Един вид пиковете са отражение на несмогващата на дебита помпа. Но доколкото разбирам тея пикове могат да се избегнат при същото количество гориво но по-плавно покачвайки се така ли?
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Твоята помпа е 46522786 CR/CP1S3/R65/10-S
    Новата помпа е 73501003 CR/CP1S3/R65/10-1S
    FIAT Bravo 1.9 JTD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •