Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Ремап за 2.4 JTD

  1. #1
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default Ремап за 2.4 JTD

    В момента колата се кара с немски пауър бокс, който е взет от фирмата, в която работя, която пък е официален представител за БГ .. да не стане реклама. Гарантирано от швабците са 235HP и 450Nm. Определено разликата е налице, но разхода не е. В режим градско с нормално съпротивление в/у педала на гаста всичко е ОК, но при шпоркане показанията са отчайващи. Колата се "реже" зверски и определено има торк в повече, но нафтата изчезва яко дим. Питането ми е конкретно за ремап, който да задоволи "нуждите", но същевременно да нормализира разхода при по-агресивно шофиране. Ако някой го е правил с този мотор, моля да сподели мнение и евентуално да ме насочи към някой предполагам от известните тук мапери, които могат да свършат тази работа.

    Поздрави на всички
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    В момента колата се кара с немски пауър бокс, който е взет от фирмата, в която работя, която пък е официален представител за БГ .. да не стане реклама. Гарантирано от швабците са 235HP и 450Nm. Определено разликата е налице, но разхода не е. В режим градско с нормално съпротивление в/у педала на гаста всичко е ОК, но при шпоркане показанията са отчайващи. Колата се "реже" зверски и определено има торк в повече, но нафтата изчезва яко дим. Питането ми е конкретно за ремап, който да задоволи "нуждите", но същевременно да нормализира разхода при по-агресивно шофиране. Ако някой го е правил с този мотор, моля да сподели мнение и евентуално да ме насочи към някой предполагам от известните тук мапери, които могат да свършат тази работа.

    Поздрави на всички
    Всичко е добре но не разбрах за кои 2,4 говориме?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Предвид раздела, в който е темата, вариантите не са много
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Предвид раздела, в който е темата, вариантите не са много
    Сещам се за 2 на които турбината е различна
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    ми 200-те лошадей .. 2008 набор .. още тинейджърка
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Моята е чипната. Колата се промени доста, поне в началото така ми се струваше, вече не помня как беше преди /отдавна искам да седна на нормална, за да усетя пак разликата/. Разхода обаче си остана същия 13,5-14 градско, съвсем нормално каране без рязане и превишаване на скоростта /в населени места съм адски приличен/. Извънградско почти винаги карам доста бързо и разхода ми е около 8-8,2. Извън БГ по магистралите с автопилот съм си правил експерименти с изразходване на цял резервоар ми е давало разход 6,9 при скорост 130 км/ч.

    2.4JTDm

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Този мотор не е новост за много хора вече. Така, че когото и да избереш ще свърши работа. Стига да знаеш какво точно търсиш от колата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Точно така. Избираш си мапера, качвате колата на дино мерите, мапвате и пак мерите. Много е важно както казва Ники да знаеш какво искаш. Незнам на другите коли пауър бокс а как се отразява но за Алфа нямам добри впечатления

    ---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:56 ----------

    Точно така. Избираш си мапера, качвате колата на дино мерите, мапвате и пак мерите. Много е важно както казва Ники да знаеш какво искаш. Незнам на другите коли пауър бокс а как се отразява но за Алфа нямам добри впечатления
    За да придобиеш реална представа може и един рън да се направи на диното с тая джаджа
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9

    Default

    ако кола 230 коня ми даде градско разход 14 ще се самоубия... дизел :X

    стига бе....

    намирисва ми на не толкова добър бокс

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    ако кола 230 коня ми даде градско разход 14 ще се самоубия... дизел :X

    стига бе....

    намирисва ми на не толкова добър бокс
    Ако кола 230 коня ми даде градско 14 ще вдигна банкет! Дизеловата 159-ка дава 11/100 на 150 коня. Турбо пуйката дава.....квото й е на кеф мамицата й долна

  11. #11

    Default

    дизел 230 коня 14-15 градско е смешно, моля ти се

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Замисли се как работи бокса и какво прави и ще разбереш защо е такъв разхода и защо няма как да е нещо по-различно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    44

    Default

    Сорри за Спама - но наистина ли от тези 9,2 по книжка които дават за 2,4-то градско - те дават по 13-14 на сто...

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Със сток софтуер и/или подходящ ремап разхода е точно такъв градско.

    PowerBox-а както знаете прави само манипулации с горивото и налягането. Няма как да дойде икономия от това градско. Единствено извън градско при опредени условия може да има икономия. Има боксове които могат да управляват и N75 клапана както и да получават данни от МАП сензора, но те са скъпи и също толкова неефикасни. С боксовете сенаблюдава невъзможността ЕКУ-то да сметне каквото и да е било правилно.

    Няма по-добро нещо от ремапа. Бокс единствено на някоя кола сложна за мапване.
    Last edited by oem; 29-07-2011 at 14:38.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Със сток софтуер и/или подходящ ремап разхода е точно такъв градско.

    PowerBox-а както знаете прави само манипулации с горивото и налягането. Няма как да дойде икономия от това градско. Единствено извън градско при опредени условия може да има икономия. Има боксове които могат да управляват и N75 клапана както и да получават данни от МАП сензора, но те са скъпи и също толкова неефикасни. С боксовете сенаблюдава невъзможността ЕКУ-то да сметне каквото и да е било правилно.

    Няма по-добро нещо от ремапа. Бокс единствено на някоя кола сложна за мапване.

    Всъщност кюлберта се връзва на буксата на рейла и там вече кво се случва немам представа. Бокса си е платка с некви чипчета. Причината досега да се ползва бокс е експеримент общо взето. А колата дава показания като 2.0 TS 156 при разхода с нормално каране. Но при ръчкане .. както междувпрочем се кара почти винаги .. хммм някакви 18, 19 и нагоре. В диджитал искат над 800 кинта за ремап, който ще е добър, но парите ми се струват много, пък и не предлагат нещо особено като стойности. Тука преди време видях една 2.4 как "натрепа" една 3.2 в един клип и мисля да се обърна към съответния човек.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •