Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: Ремап за 2.4 JTD

  1. #16
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Всъщност кюлберта се връзва на буксата на рейла и там вече кво се случва немам представа. Бокса си е платка с некви чипчета. Причината досега да се ползва бокс е експеримент общо взето. А колата дава показания като 2.0 TS 156 при разхода с нормално каране. Но при ръчкане .. както междувпрочем се кара почти винаги .. хммм някакви 18, 19 и нагоре. В диджитал искат над 800 кинта за ремап, който ще е добър, но парите ми се струват много, пък и не предлагат нещо особено като стойности. Тука преди време видях една 2.4 как "натрепа" една 3.2 в един клип и мисля да се обърна към съответния човек.
    А ти знаеш ли кой е конкретния човек,защото си мисля че си сбъркал човека Има много хора които ще свършат работа.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #17
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ма аз го знам, нали карам "натрепаната" 3.2
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Всъщност кюлберта се връзва на буксата на рейла и там вече кво се случва немам представа. Бокса си е платка с некви чипчета. Причината досега да се ползва бокс е експеримент общо взето. А колата дава показания като 2.0 TS 156 при разхода с нормално каране. Но при ръчкане .. както междувпрочем се кара почти винаги .. хммм някакви 18, 19 и нагоре. В диджитал искат над 800 кинта за ремап, който ще е добър, но парите ми се струват много, пък и не предлагат нещо особено като стойности. Тука преди време видях една 2.4 как "натрепа" една 3.2 в един клип и мисля да се обърна към съответния човек.
    Спред мен!
    Единствено Бобо може да ти направи колата.Всеки сам си избира къде да отиде.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  4. #19
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Е айде почна се. Се требва да има и сърдити. Исках просто да събера инфо, мнения и препоръки .. евентуално да побъбрим. Не знам кой е правил онази 2.4, но гледах клипа и ми хареса това, което видях. Колегата от Варна ако се е почувствал обиден с думата "натрепа" моля да ме извини, нямах намерение да го засегна, даже и не знаех, че колата е неговата.


    Поздрави на всички и лека вечер
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нямаш избор вече. Отивай при Бобо. А и май той ти е най-близо
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Е айде почна се. Се требва да има и сърдити. Исках просто да събера инфо, мнения и препоръки .. евентуално да побъбрим. Не знам кой е правил онази 2.4, но гледах клипа и ми хареса това, което видях. Колегата от Варна ако се е почувствал обиден с думата "натрепа" моля да ме извини, нямах намерение да го засегна, даже и не знаех, че колата е неговата.


    Поздрави на всички и лека вечер
    Не се сърдя, просто като гледах клипа навремето, вече бях решил да я купувам точно тази 3.2. Дали е "утрепана", "натрепана" и т.н. не ме интересува. Между другото, съмнявам се че дизеловата 159 я карат със същия чип постоянно! Иначе за чип- зависи какво целиш с чипа. Доста хора се занимават с това вече и цените са от 200-250лв, и нагоре. Според мене избери най-близкия до тебе доказан сервиз, щото може да се наложи да се разхождаш после няколко пъти.
    Last edited by boian; 29-07-2011 at 22:22.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    ... Според мене избери най-близкия до тебе доказан сервиз, щото може да се наложи да се разхождаш после няколко пъти.
    Точно колега. Най-добре това да е главното съображение. Иначе както казах много хора могат да направят този мотор. Никакви трудности няма и само хора които не са дорасли за него могат да твърдят обратното. Вече се правят къде къде по-сложни мотори от последно поколение включително с антитунинг защити на ЕКУ-то. Избираш най-близкия до теб и ходи ако искаш и 5 пъти след това докато ти хареса
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Моята е чипната. Колата се промени доста, поне в началото така ми се струваше, вече не помня как беше преди /отдавна искам да седна на нормална, за да усетя пак разликата/. Разхода обаче си остана същия 13,5-14 градско, съвсем нормално каране без рязане и превишаване на скоростта /в населени места съм адски приличен/. Извънградско почти винаги карам доста бързо и разхода ми е около 8-8,2. Извън БГ по магистралите с автопилот съм си правил експерименти с изразходване на цял резервоар ми е давало разход 6,9 при скорост 130 км/ч.
    Още малко и на градско ще ме стигнеш с разхода. Последно 14.8 с клима
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Точно колега. Най-добре това да е главното съображение. Иначе както казах много хора могат да направят този мотор. Никакви трудности няма и само хора които не са дорасли за него могат да твърдят обратното. Вече се правят къде къде по-сложни мотори от последно поколение включително с антитунинг защити на ЕКУ-то. Избираш най-близкия до теб и ходи ако искаш и 5 пъти след това докато ти хареса
    Що бре има хора които ходят и на място,ако възникне проблем,няма страшно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Що бре има хора които ходят и на място,ако възникне проблем,няма страшно
    Явно често им възникват проблеми Няма как кола с Пауър бокс да покаже добри показатели и добър разход - просто ЕКУ-то не работи оптимално а е постоянно заблудено Този модел има сериозни лимитери и защити и няма как един прост пауър бокс да изкара каквото трябва от колата и както трябва.

    ---------- Post added at 10:22 ---------- Previous post was at 10:19 ----------

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Не се сърдя, просто като гледах клипа навремето, вече бях решил да я купувам точно тази 3.2. Дали е "утрепана", "натрепана" и т.н. не ме интересува. Между другото, съмнявам се че дизеловата 159 я карат със същия чип постоянно! Иначе за чип- зависи какво целиш с чипа. Доста хора се занимават с това вече и цените са от 200-250лв, и нагоре. Според мене избери най-близкия до тебе доказан сервиз, щото може да се наложи да се разхождаш после няколко пъти.
    Колега хич да не ти пука кое е утрпано и кое не От мен да знаеш че няма такъв кеф като атмосверната алфа особенно 3,2 А м/у другото дизеловата алфа я карат до ден днешен с тоя чип
    П.С. Само ще добавя че собственника ходи на море с моята кола аз с неговата, после пак се разменихме и определено и двамата сме на мнение че си струва цената на бензина, спрямо кефа
    Last edited by Bobo; 01-08-2011 at 13:21.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Явно често им възникват проблеми Няма как кола с Пауър бокс да покаже добри показатели и добър разход - просто ЕКУ-то не работи оптимално а е постоянно заблудено Този модел има сериозни лимитери и защити и няма как един прост пауър бокс да изкара каквото трябва от колата и както трябва.

    ---------- Post added at 10:22 ---------- Previous post was at 10:19 ----------



    Колега хич да не ти пука кое е утрпано и кое не От мен да знаеш че няма такъв кеф като атмосверната алфа особенно 3,2 А м/у другото дизеловата алфа я карат до ден днешен с тоя чип
    П.С. Само ще добавя че собственника ходи на море с моята кола аз с неговата, после пак се разменихме и определено и двамата сме на мнение че си струва цената на бензина, спрямо кефа
    Аз говорх за ремап бре майка,мани го пауър бокса,ти знеш мнението ми за него,припокрива се изцяло с твоето
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ATHENS
    Posts
    20

    Default

    KOLEGI KAZETE KUDE E NAI DOBRE DA I NAPRAVQ REPAM???4YAM MN.DOBRI OTZIVI ZA DIGITAL TYNING.I NE SAMO B BG.A I V 4YZBINA SA MN.DOVOLNI.TQ SI E I SHVEICARSKA KOMPANIQ...

  13. #28
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Колега писането във форума на КИРИЛИЦА е задължително.
    Понеже нямаш използвай вградената във форума, като дадеш ново мнение горе в дясно има едно EN и там можеш да го смениш на фонетика или БДС.

    п.с. Съжалявам за офтопика.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  14. #29

    Default

    благодаря за съвета

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by briliantnia View Post
    KOLEGI KAZETE KUDE E NAI DOBRE DA I NAPRAVQ REPAM???4YAM MN.DOBRI OTZIVI ZA DIGITAL TYNING.I NE SAMO B BG.A I V 4YZBINA SA MN.DOVOLNI.TQ SI E I SHVEICARSKA KOMPANIQ...
    Тя хубаво е швейцарска компания, но аз знам много случаи в които изобщо не ти слагат швейцарския файл, а ти го пипат твоя тук. И знам и други неща покрай тази компания, но няма да коментирам. По някога високата цена не е синоним на качество.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •