Results 1 to 9 of 9

Thread: Разглобяване на врати?

  1. #1

    Default Разглобяване на врати?

    Намислил съм да сменя тази платняна олигофрения дето са наслагали на вратите на 145-146.
    Ударете едно рамо с разглобяването на вратите, че търсих тук, но не можах да намеря.
    И друго - механизмите до които ще имам достъп при разглобена врата (брава, ключалка, стъкла) с какво ще ме посъветвате да ги смажа след почистване?
    Last edited by CHILIEV; 29-07-2011 at 11:00.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  2. #2

    Default

    За предните врати на 145 мога да ти кажа как се свалят корите. Имат 6 болта до колкото помня и 10-тина щипки. 2 болта в дръжката на вратата които са доста дълги и са с глава торкс(еврейска звезда) имат капачки, 1 в "сапунерката" при лоста за отваряне на вратата за кръстата отверка(покрит е с капачка),2 в аудио колоната и 1 в джоба за поставяне на предмети в долната част на вратата пак с болт за кръстата отверка(и пак покрит с капачка). Капачето на пищялката също е на един малък винт за отверка. Нещо такова беше, но не е сложно.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  3. #3

    Default

    Мерси cassillas
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  4. #4
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Ramsezsh View Post
    Перфектно. Благодаря
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  6. #6
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Ако става въпрос за тапицериите на вратите няма нужда да се сваля цялата кора. Туй платняното нещо е залепено върху една друга кора, която от своя страна е залепена към голямата с некво монтажно лепило. Сваля се с МНОГО дърпане и внимаване да не се скъса/счупи щото лепилото държи много здраво. После мое да си я тапицираш с кожа например или с квото там искаш. Или пък да си изрежеш нова кора от дунапрен например...
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by LeoVin4i View Post
    Ако става въпрос за тапицериите на вратите няма нужда да се сваля цялата кора. Туй платняното нещо е залепено върху една друга кора, която от своя страна е залепена към голямата с некво монтажно лепило. Сваля се с МНОГО дърпане и внимаване да не се скъса/счупи щото лепилото държи много здраво. После мое да си я тапицираш с кожа например или с квото там искаш. Или пък да си изрежеш нова кора от дунапрен например...
    Наистина?
    Няма ли щипки с които се държи тази кора тапицираната? Точно само нея искам да смъкна.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  8. #8
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Нема щипки, както писах по-горе требе внимателно да се пипа шото може да се скъса. Аз с една шпатула го рязах това лепило, поне не е на цяло ами на няколко петна е накапано. После ако успееш да го свалиш ше установиш с голяма радост, че плата е залепен върху един слой мазен дунапрен, който трябва да се изчисти, за да може да ти хване лепилото. После или я носиш на тапицер или като мене се хващаш сам с ножицата, лепилото и кожата
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  9. #9

    Default

    Много мерси, колега. Ще пробвам така.
    Х*я с мазния дунапрен вече го видях на останалите тапицирани с тази гадост елементи. Само вратите ми останаха. Като пробвам ще пусна снимки
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •