Results 1 to 9 of 9

Thread: 1 скорост перка

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default 1 скорост перка

    Моля отново за помощ, (хора който са наясно) питането ми е следното:
    След като изчетох всичко за този проблем, имам нужда от съвет. Проблема ми е следния перката върти само на втора степен с диагностика пуска и първа проверих бушони релета всичко, намерих страния проблем който може да не е но се съмнявам. Когато извадя кабелите на температурния датчик с трите крачета включва първа степен за 10 сек след това 2 ра, без да замасявам с мосчета и каквото и да е, просто вадя буксата и тръгват перките последователно. Е кое е проблема на късо да ва някъде ли замасява кабела ли какво и каква е логиката като го върна на датчика да спира. Предполагам че ще ме посъветвате да отида някой да ми гледа ел. веригата в сервиз. Допълнението е че пуска перка 2 ра степен като я оставя 20 минути да работи без да пипам нищо.

    ___________________________________
    Alfa 166 JTD 136

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default re? на себе си

    Разбрах самозащита от глупаци като мен влиза в авариен режим.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by chiko111 View Post
    Моля отново за помощ, (хора който са наясно) питането ми е следното:
    След като изчетох всичко за този проблем, имам нужда от съвет. Проблема ми е следния перката върти само на втора степен с диагностика пуска и първа проверих бушони релета всичко, намерих страния проблем който може да не е но се съмнявам. Когато извадя кабелите на температурния датчик с трите крачета включва първа степен за 10 сек след това 2 ра, без да замасявам с мосчета и каквото и да е, просто вадя буксата и тръгват перките последователно. Е кое е проблема на късо да ва някъде ли замасява кабела ли какво и каква е логиката като го върна на датчика да спира. Предполагам че ще ме посъветвате да отида някой да ми гледа ел. веригата в сервиз. Допълнението е че пуска перка 2 ра степен като я оставя 20 минути да работи без да пипам нищо.

    ___________________________________
    Alfa 166 JTD 136
    Колега има едни резистори които управляват включването на степените. Намират се на кората на вентилаторите. Ако са два вентилатора са два и резисторите, ако е един съответно един. Обикновено прекъсва едното краче - управляваща верига 1ва степен. Или си намери друг резистор или читав майстор да го запои - второто е доста трудно поради наличие на различни материали(оригиналното е щамповано). Трябва да има един болт с който е хванат в кората( вътре в кората е) и навън излиза само накрайника за кабелите. Мисля че нов струваше около 30-35лв. Дано съм ти помогнал. Успех.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default re?

    Благодаря, но дори ги окъсих кабелите никакъв шанс да тръгне, колата си седи под 90, перка включва рядко, почвам да мисля че не различавам първа от втора степен, тъй като махна кабела се включват последователно и на втора е ужасяващо т.е. звука, а първа си се чува всички казват че била почти безшумна но при мен е като хиликоптер. Работят и двете като изключа буксата на термодатчика без да съм замасил нищо. Лоша мисъл че неработи е че много рядко я пуска, а климата като пусна тъй като трябваше да ми го заредят но не пускаше компресора от мръсна клема на 4 каналния клапан за налягане (преостата) и я надуха колкото да лъже че има налягане за да се пусне компресора. Пускайки го той тръгва за сек и после може би изкл. но перка не тръгва с него, само се чува лагера му и двигателя се вижда че му идва лек зор. Може би съм паранойчен и трябва да се напълни и тогава да гледам какво се случва.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    При включване на климатика автоматично се включва 1ва степен на перката. Ако това не става значи има проблем. Щом от резисторите не тръгва като ги дадеш на късо тогава пробвай със този датчик температурния дай и него накъсо. А определено първо трябва да оправиш климатика и тогава да търсиш други дефекти, може да има защита някаква.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  6. #6

    Default

    Колега какво стана с вентилатора 1.?Аз имам същия проблем и подмених почти всичко,без резултат.Накрая дублирах управляващата верига (–)от релето до компа и пак не става .При директна маса работят, от ЕСU не.И климатика не може да сбърка работата на вентилаторите(просто го изключи) На диагностика дава Р0480 (Повреда по верига за управление на вентилатор 1),чисти се ипак се появява ,направо ме побърка вече.Разкачих цялата кола без резултат.Датчика трябва да работи така на тия автомобили ,това е защита от прегряване.

    ---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

    Колега какво стана с вентилатора 1.?Аз имам същия проблем и подмених почти всичко,без резултат.Накрая дублирах управляващата верига (–)от релето до компа и пак не става .При директна маса работят, от ЕСU не.И климатика не може да сбърка работата на вентилаторите(просто го изключи) На диагностика дава Р0480 (Повреда по верига за управление на вентилатор 1),чисти се ипак се появява ,направо ме побърка вече.Разкачих цялата кола без резултат.Датчика трябва да работи така на тия автомобили ,това е защита от прегряване.
    Last edited by vinipal; 05-08-2011 at 22:14.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default re

    Както споделих при мен незная кое е вярния момент, дали включва перката на първа степен или на втора когато изключа датчика за температура пуска първо първа степен после втора, аз втора до сега не съм я чувал в движение, температурата ми седи дори и в задръстванията под 90 когато стигне 90 се пуска перка, но трябва да я изсиля доста колата, а след 6 акт от камери ми писна в София да плащам. Климатика не го напълних само го надуха като размърдах кабела на преостата компресора започна да върти, но кога изключва компресора незнам и перка не включва автомобила, нямах време да го напълня с фреон (работа а сега заминавам и на море). Когато тествах колата с FiatEcuScan пуска и двете степени. Тъй че чакам да напълня климатика и да ми донесат пак кабела за да тествам дали работи и първа и втора степен.

    П.С.
    За съжаление това което казваш и това което съм чел при теб е друг проблема и не искам да те плаша, но ще ти споделя. Има три основни проблема даже 5, първият е тъпите реостати 2X35 лв май, датчик за температура 35-40 лв (управлява 1 и втора степен) релета под капаците и бушоните при калника (за незапознати там където на повечето коли седи акумулатора на тези коли седи отзад, а отпред са бушони батко има за всички, до кланика са, може да завартиш релетата за 1 и за 2 степен), бушони изгорял вътрешния отсек до волана или отвън. И твоят проблем който е най злия и се надявам да не е този и не го пожелавам на никой това изгоряло управление на перки в ECU-то четох за такъв проблем и го сподели гуро от форума. И последният който също е достатъчно шит е връзките от кабели някъде да правят мизерии. Ако е ECU -то незная кой може да ти помогне може би някой с сервизите за Алфа (Бобо, Лисан и тн.) а за дугото мултицет компютър нафта и още някой да мери с теб и време ще тръгне не се отчавай защото аз каква баракуда карам, взех и всеки ден искам да се гръмна. Окачвания, аварийки не палят дадох 50 лв за реле зелено, няма ръчна, климатик диспей на километража като се стопли става стелт, ключалката до шофиора ту тръгва ту не, счупиха ми се пръстите да я извадя не успях, колони изгорели, щипка на заден прозорец беше с кол, задна емблема нямам отварям си багажника с поглед като го напъна без ключ, а и ми гръмна и турбото ама го оправих, плюс дюза която клати цялата кола и тн...така че споко перката да ти е проблема, а за ECU питай някой който е много наясно те съветвам. Ако мога да помогна свирни надявам се да не съм се изказал като някой от поредните тъпаци.
    Last edited by chiko111; 06-08-2011 at 23:08.

  8. #8
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Според мен (без да съм капацитет), не е еку-то, защото ги включва при изваден датчик (изглежда дава грешка), а и при тестове с фиатекускан, щом ги пуска значи управляващите транзистори са здрави и работят. Можеш да погледнеш ако се вижда и пише на датчика, на колко градуса включва първа скорост, и на колко втора. Според мен проблема ти(ако иматакъв въобще, защото може просто колата да си охлажда добре с първа степен и да не включва изобщо втора) е някаде по сигнала между датчика и еку-то.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  9. #9
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by chiko111 View Post
    ....Климатика не го напълних само го надуха като размърдах кабела на преостата компресора започна да върти, но кога изключва компресора незнам и перка не включва автомобила, нямах време да го напълня с фреон (работа а сега заминавам и на море). Когато тествах колата с FiatEcuScan пуска и двете степени. Тъй че чакам да напълня климатика и да ми донесат пак кабела за да тествам дали работи и първа и втора степен...
    Колега, явно проблемът ти е "тука има, тука нема", така че пробвай най-елементарното - буксите.

    При мен проблемът започна с неработене на климатика. Майсторът с климатиците откри, че буксата на 1-ва перка е скапана и дава на контакт когато си иска. Почисти и двете букси и ме посъветва да ги сменя и аз така и направих. Нищо не ти коства да смениш буксите и после да видиш има ли пак проблем или не.

    2-рата степен не ми работи много отдавна, може дори да е така отпреди да я купя. При нея вече причината се оказа в ЕКУ-то, но Бобо го оправи (наложи се да смени един чип).
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •