Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Сервото на спирачките

  1. #1

    Default Сервото на спирачките

    Вече трета седмица от както ми се скапа сервото на спирачките, оказа се, че да си намеря втора употреба е направо невъзможно а ново е безумно скъпо. Като гледам самолета толкова време приземен и направо ми се къса сърцето. Приемам всякякви идеи, от някяква друга кола дали няма да стане, или ако някой знае къде има... предварително благодаря.

  2. #2

    Default

    От кой град си? И каква е 155-цата?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #3
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Има възможност за ремонт но е трудоемко.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  4. #4
    Alfa Mania BGSpider's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    19

    Default

    Май и други имат този проблем,мислех си че съм само аз!И моето се скапа миналата седмица и си мислях, че дълго време няма да мога да си намеря серво ама един приятел измъкна отнякаде едно, което беше същото като моето ама на него пишеше Фиат Браво.Та незнам дали е от Браво или Брава но поразпитай,при мен стана идеално,точно като оригиналното.Става дума за Alfa 155 1.7TS 8V.Но чух, че на 16V било различно
    Alfa 156 1.9 JTD 2002 Distinctive
    Alfa 155 1.7 TS - ex

  5. #5

    Default

    155 1.7

  6. #6

    Default

    155 1.7 8V, Пазарджик но няма проблем да отидаа кадето има

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia/Vienna
    Posts
    81

    Default

    аз преди година и половина се сблъсках с този проблем.Реших го по следния начин,отидох в италсервиз(София под моста на 4-ти километър)където ми присадиха някво серво от не знам си каква кола и единствената разлика е че усещането на педала беше различно.Цялото това ми струваше 150 лв и стана някаде за около 2-3 дни.Друг е въпроса че за да се смени сервото трябва да се маха инжекциона и после нещо бяха защипали един маркуч и колата се държеше се едно двигателя е умрял.така поне ще знаеш как да подходиш(тогава карах 155 1.8TS SS).Успех и дано съм бил от помощ
    Hyundai Coupe 2.0 16v 03' Facelift 06'

  8. #8
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Аз мойта я купих с фалирало серво.В сервиз FIAT в Благоевград ми го смениха с 2-ра употреба от Италиянеца -София. За смяната не помня колко ми взеха,но частта беше 2пъти по-скъпа от Опел,Форд....и Краси-шефа на сервиза ми вика "ами плащаш си за емблемата" За ново ми казаха въобще да не питам ,но ти си знаеш. Успех Иначе стана за 1 ден.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #9

    Default

    За информация ново е 1200лв Сега ще търся да видя дали от Фиат ще стане, като на колегата.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    от някоя италианка трябва да стане (фиат или ланчия) УСПЕХ
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  11. #11
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Спука се мембраната и съска въздух и спирам по-бавно от влака.
    СЕРВО =80 лв
    Ураааа имам спирачки
    Тошко да бяга да взема сервото, че е кът .Това серво дето вчера взех е за коли без ABS и е дебело. Не се среща лесно. Днес ходих да го подменя с моето скапано серво. Веднага ми намериха такова .Става от Фиат . Смених и спирачна помпа защото старата е пропускала леко от страна на сервото и може затова да се е скапала мембраната.
    Смяната му е адски трудоемка. Наложи да се демонтира АБS a,дебелият маркуч към дебитомера и дебитомера, съдче за течност ,
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  12. #12

    Default ПОМОЩ

    Здравейте колеги. И аз май имам същия проблем.Збелязах го днес. Н първия завой спирам и педала като камък, интересното обаче е че колата си спира без проблем. Идва едно съскане от към педала, изпуска май вакум . Дали не е семеринг или е скъсана мембраната?
    Като отворя капака нищо не се чува .Един местен майстор ми каза да си карам не било фатално(да ама не ) Забравих да кажа че е с ABS.

    Къде ще ми препоръчате да отида за ремон , и колко би ми струвало ?
    (не съм от Оринч Каунти, O.C)
    Обороти му е майката...

  13. #13
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    @ ivoshaklev
    Щом съска леко може да пуска клапана на сервото . При мен беше : съска много силно, педала е твърд много и не спира. На светофар като задържа на спирачка започва да губи обороти на ПХ и аха да загасне , налагаше се да пшолзвам ръчната докато чакам да светне зелено.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  14. #14

    Default

    И при мен има леко съскане и карам така...мхм... колко...май две години и половина.
    Quote Originally Posted by kris11
    Смених и спирачна помпа защото старата е пропускала леко от страна на сервото и може затова да се е скапала мембраната.
    Те май все заради това се скапват.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  15. #15
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default ,

    и при мен съска леко но няма проблем спира4ките са ок
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •