Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Проект Горивна клетка

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Костенец
    Posts
    32

    Default Проект Горивна клетка

    Здравейте, след клипа който изгледах силно се зайнтересувах възможно ли е да се инсталира на моята кола и някой има ли идея за какво става въпрос и дали действа и евентуално къде може да бъде монтирана,
    А ето го и клипа
    Благодаря Ви предварително.

  2. #2
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Ми някои хора (доста образовани) твърдят, че тва е пълна глупост и изобщо не може да бъде реализирано, а други хора го имат от доста време (повечето са луди старчета или бакшиши) и казват, че си се возят за без пари почти... Даже май имаше някаква фирма, която монтираше такива устройства...ама координати не знам!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  3. #3
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Преди време бях питал във форума за същото нещо. Насочиха ме към това: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=841290. И сега не знам на кого да вярвам
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  4. #4
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    От Фиятския форум има препратка към форума на БМВ. Там вече става интересно. Явно не си я прочел щом не си могъл да си отговориш.
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  5. #5
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    ВъВ фиатския форум има цели 5 теми за въпросния Браунов генератор . Три от тях пуснати от един и същи човек , уж уважаван човек от форума , който всъщност се оказа дистрибутор на въпросните "генератори" . Прочетох всичките теми и от тях мога да направя генерален извод , че всичко е една голяма измама В една от темите имаше практическо доказателство , както и линкове към дискусии от други теми . Интересно е поне като четиво , макар и неприложимо по описаните начини

    ТЕМА 1
    ТЕМА 2
    ТЕМА 3
    ТЕМА 4
    ТЕМА 5
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Няма начин от тоя "балбукатор" както го наричат по другите форуми да изкараш повече енергия, от колкото си вкарал.
    За сега има само една подобна разработка, чието КПД се твърди, че е над 100%, но е в процес на доизучаване от големите изследователски лаборатории. Този процес представлява електролиза чрез получаване на електрическа дъга в среда от тежка вода, като електродите са от малко по-специална сплав - пплатинено-радиеви (ако не се лъжа). Друг недостатък освен скъпите електроди е това, че се отделя голямо количество топлина и гама лъчи.
    Процеса се нарича "Cold fusion process". Пак казвам, че дори и за този процес се водят спорове на високо ниво, дали ефективността му надвишава 100%.

    Тия с балончетата са на светлинни години назаде, а който се наиграе да си сложи такава системка в колата не набалбуква стабилно, но за съжаление го разбира късно.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Това мислех че сме го обсъдили вече
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61583
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Това мислех че сме го обсъдили вече
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61583
    Точно така,аз бях пуснал темата,след много ровене и четене стигнах и аз до извода че резултата е 0.
    А всички клипове са просто реклама.
    Last edited by Кайо; 31-07-2011 at 18:52.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #9
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Колега,с Неосокет може да пробваш също

  10. #10
    започва да се пристрастява MaD-BoY's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково
    Age
    36
    Posts
    68

    Default

    ай де колеги моляви се с малкото житейски опит който имам мога да споделя някой мой виждания , че на този свят няма невъзможни неща въпроса е желание да има ... за горивната клетка е правдоподобно има разработки още през
    края 80 и началото на 90-те години на 19-ти век даже в колибка има филм направен по тази тема точно за това но забравих как се казваше ... и въпроса беше в това , че американското правителство не е дало одобрение за Патент ... при тях е всичко схема заради нефта

    http://www.youtube.com/watch?v=LUh2J_IU8gg
    Last edited by MaD-BoY; 02-08-2011 at 17:49.
    Who Likes To Fuckin' Partyy Alfa Romeo 1.4 TS

  11. #11
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by MaD-BoY View Post
    ай де колеги моляви се с малкото житейски опит който имам мога да споделя някой мой виждания , че на този свят няма невъзможни неща въпроса е желание да има ... за горивната клетка е правдоподобно има разработки още през
    края 80 и началото на 90-те години на 19-ти век даже в колибка има филм направен по тази тема точно за това но забравих как се казваше ... и въпроса беше в това , че американското правителство не е дало одобрение за Патент ... при тях е всичко схема заради нефта

    http://www.youtube.com/watch?v=LUh2J_IU8gg
    Koлега, ти имаш ли такова чудо инсталирано в колата? Имам много въпроси, на които се надявам да ми отговориш, ако имаш такова иновативно решение, намалящо разхода.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  12. #12
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    За тия джаджи съм изчел всичките български и гръцки форуми,единствените които са доволни от тях са техните дистрибутори.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  13. #13
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    И аз имам преки наблюдения над тази джиджавка.
    Баща ми е голям ентосиаст, и си направи такъв генератор миналата година.
    Всичко беше изпипано много добре, но факта, че за да получи необходимото количество Браунов газ беше невъзможно. Не и с това количество енергия, с която ние пробвахме. Наистина газ се генерира. Гори много интересно, но и много бързо при принудително запалване. Други приложения на този генератор има, но за приложение в лек автомобил с цел намаляне на разхода и увеличаване на мощността - това е нелепо да се твърди.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    колеги, един приятел си е сложил и си е инсталирал в колата такова нещо. Каза че е изключително доволен и тези дни ще ходя да го разпитам колко пари му е излязло цялото нещо и дали ще ми направи и на мен После ще споделя мнение

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    колеги, един приятел си е сложил и си е инсталирал в колата такова нещо. Каза че е изключително доволен и тези дни ще ходя да го разпитам колко пари му е излязло цялото нещо и дали ще ми направи и на мен После ще споделя мнение
    Айде чакаме и кажи на каква кола и купувал ли го е или сам си го е направил?
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •