Results 1 to 10 of 10

Thread: помпа на съединителя

  1. #1

    Default помпа на съединителя

    Сменил съм 2те помпи с нови, но след смяната на долната помпа ми потъва педала и колкото и да обезвъдушаваме никакъв ефект. Съмнявам се че е възможно да има дефект долната помпа, но не съм сигурен, че е от нея. И двете помпи ги сваляхме и няма омаслено по тях. Интересува ме някой знае ли горната помпа дали има пружинка? и от къде може да е проблема, ако са си читави помпите?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Default

    И аз смених въпросната долна помпа на съединителя сам и след един час неуспешно обезвъздушаване се оказа ,че в казанчето спирачната течност е малко .Да не би и при теб това да е проблема

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by stan4o_ml View Post
    И аз смених въпросната долна помпа на съединителя сам и след един час неуспешно обезвъздушаване се оказа ,че в казанчето спирачната течност е малко .Да не би и при теб това да е проблема
    Ами не е това проблема има си течност, даже доливаме като намалее и все същото.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    щом не изтича течност, вероятно проблема е че горната помпа на педала изпуска. нищо че скоро си я сменял, случва се вътре цилиндъра ако не е изтъркан хубаво и има някой остър ръб, той да среже гумичката.
    точка

  5. #5

    Default

    Макар и не точно по темата, от старата горна помпа здрава ли ти е гумено-металната втулка, която се нанизва на оста на педала? Много ми трябва такава, а се оказа че никъде не се продава като отделна част.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    Ами не е това проблема има си течност, даже доливаме като намалее и все същото.
    Имах същия проблем както е твоя-гона помпа .Само че при мен след 7200об а натиснеш педала а остава долу.Помпата бе на 2 седмици.Смених я отново с нова и се оправи проблема.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Макар и не точно по темата, от старата горна помпа здрава ли ти е гумено-металната втулка, която се нанизва на оста на педала? Много ми трябва такава, а се оказа че никъде не се продава като отделна част.
    Съжалявам колега, но старата я изхвърлих, за което ме е яд.
    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Имах същия проблем както е твоя-гона помпа .Само че при мен след 7200об а натиснеш педала а остава долу.Помпата бе на 2 седмици.Смених я отново с нова и се оправи проблема.
    Ще видя сега какво ще направиме и ако не се получи ще ми я сменят. При мен проблема се получи след смяната на долната помпа, но на горната помпа като я отворихме видяхме че няма пружинка и немога да се сетя на старата дали имаше...
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  8. #8

    Default

    Колеги проблема е отстранен. Оказа се скъсана гумичка на горната помпа, сменихме я и сега всичко е наред. Мерси за помощта
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    огледа ли цилиндърчето. ако има ръбче някъде, пак ще ти скъса гумичката.
    точка

  10. #10

    Default

    да всичко е наред мерси
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •