Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 103

Thread: Ксенон на фарове без лупи

  1. #16
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    ето предлагат ми и това Xenon Express - система от AC тип. Системата е сходна с предната, но е с 1 година гаранция. Цена: 78.85 лв
    от xenon.bg

    п.с. Излезе един проблем, вярно ли е че се забраняват ксенон системите за допълнително вграждане на фарове без лупи?
    Last edited by Versace; 01-08-2011 at 18:57.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    ето предлагат ми и това Xenon Express - система от AC тип. Системата е сходна с предната, но е с 1 година гаранция. Цена: 78.85 лв
    от xenon.bg

    п.с. Излезе един проблем, вярно ли е че се забраняват ксенон системите за допълнително вграждане на фарове без лупи?
    ....ми то 25% от всички коли и всички голфове(100%),трябва да ги спрат или глобят.......май ше се изкарат кинти...чесно казано ,не ми се вярва....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #18
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Аз карах с H7R-никакви грижи...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #19
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post

    п.с. Излезе един проблем, вярно ли е че се забраняват ксенон системите за допълнително вграждане на фарове без лупи?
    H7R e специално за рефлекторни фарове, така че проблем няма да имаш. Все пак лупата дава по-добър срез, но при добра регулировка на рефлекторния фар си светят добре без да заслепяват, само че с доста по-силна светлина - ако си виждал халогени 100W, ефекта е същия.
    Иначе по второто ти питане - това е несериозно, защото има с поръдък по-опасни неща, които са разрешени в БГ (като например регистрацията на коли с десен волан) и първо тях трябва да забранят, докато стигнат до такива безобидни на техния фон неща, като ксеноните.
    Last edited by AlfaMan; 01-08-2011 at 20:39.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #20
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Някъде във форума беше обсъждано предложението за забраната на ксеноните които не са фабрично вградени. Рано или късно ще стане.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Що, аз тия 8000K най ми харесват
    А така, "перфектното" решение - 8К на рефлекторен фар... Освен, че ще заслепяваш насрещните и ще отнасяш псувни от абсолютно всички, с които се разминаваш, с такава конфигурация (особено пък от тия "за 60 лева") ще си прецакваш и собственото зрение... 8К много пъти е обсъждано, че в повечето "нормални" държави е забранено...
    За мен перфектната топлина на цвета е 5К, освен ако не си от тия дето слагат ксенон да гъзареят с него - ако е така, дирекно боцкай 12К и не се занимавай с половинчати работи (като 8К)...

  7. #22
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    32
    Posts
    340

    Default

    "боцкай" badmadafaka, найстина си бед мадафака
    По темата: Студено бяло - 5000 найстина и за мен е идеалната - да става ДЕН!
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  8. #23

    Default

    В някои държави в европа ксенон без пръскалки на фаровете е абсолютно забранен.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  9. #24
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    И аз съм чувал подобно нещо (за достоверността му не се ангажирам). Но на мен ми е много интересно с какво ще помогне тази пръскалка, ако ти е засъхнала здраво калта по фара - все пак не може да докара налягането на пароструйка. Така, че ми се струва, това е поредната измишльотина
    Last edited by AlfaMan; 02-08-2011 at 00:05.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  10. #25
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    И аз съм чувал подобно нещо (за достоверността му не се ангажирам). Но на мен ми е много интересно с какво ще помогне тази пръскалка, ако ти е засъхнала здраво калта по фара - все пак не може да докара налягането на пароструйка. Така, че ми се струва, това е поредната измишльотина
    бе аз кръстосах Европа вече 10 пъти с афтърмаркет ксенон и никой нищо не ми каза...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #26
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    В някои държави в европа ксенон без пръскалки на фаровете е абсолютно забранен.
    И не само. Има и цяла система за насочване на лъча спрямо положението на колата на пътя. Дори и да минаваш през бабуни лъча остава хоризонтален и не блещука в отсрещните коли. Те за това фабричния ксенон струва толкоз пари. Иначе бластите и лампите са само малка част от нещата.


    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    с какво ще помогне тази пръскалка, ако ти е засъхнала здраво калта по фара
    Ако не от първото то от третото пръскане ще го изчисти. Все пак се пръска най-вече на мокър път, когато калта не се спича.

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    бе аз кръстосах Европа вече 10 пъти с афтърмаркет ксенон и никой нищо не ми каза...
    Не бързай да се радваш. То от веднъж се случва.


    Относно топлинното число бих заложил да е една идея по-топла от перфектното бяло. В дъжд или мъгла 4500-4600K е по-добре от 5000K.
    Last edited by CTOMAHATA; 02-08-2011 at 00:45.
    156SW 1.9JTD 16V

  12. #27
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Това с регулацията не е за бабуни, тия коли не ги правят за нашите условия, а е за различен терен и натовареност, прословутата самонастройка при ново Рено Меган съм я виждал на живо и е с 2 потенциометъра ... които по нашите пътища се трошат доста често.
    И понеже тоя същия Меган, пък и други нови съм ги гледал как минават легнали полицаи - самонастройката там не помага, докато свали снопа вече ти е светнало в очите.

    За цветната температура - всичко друго освен 4300 е гъзарийка, но не и ефективно осветление при мокро или мъгливо време.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #28
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Абе аз за европата знам че афтърмаркет ксенонТите трябва да са с CE сертификат и се монтират само на автомобили които имат регулиране на на фаровете от купето. Монтажа става в одобрен сервиз щото като те спрат куките и като ти кажат Абе що сваляш самолети с тия фарове бе, ти им показваш китапчето което са ти дали в сервиза и тва е.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  14. #29
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    [QUOTE=CTOMAHATA;919413]И не само. Има и цяла система за насочване на лъча спрямо положението на колата на пътя. Дори и да минаваш през бабуни лъча остава хоризонтален и не блещука в отсрещните коли. Те за това фабричния ксенон струва толкоз пари. Иначе бластите и лампите са само малка част от нещата.


    Ти пък ако мислиш че системата за автоматично нивелиране може да реагира на всяка бабуна и да ти мести фара нагоре надолу по 100 пъти в минута си в голяма грешка
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  15. #30
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Сега вече на цяло се обърках. Да слагам ли на рефлекторен фар или не? За светлината вече се спрях на 5000К или 6000К. А някой карал ли е с такива крушки H7R? Намерих в нета една ксенон система с такива крушки, а в xenon.bg попитах за тях и ето какво ми отговориха:
    крушки H7R сме внасяли пробно, но освен по-слабо светене, друг ефект от черната лента в основата на крушката така и не видяхме. По принцип за липса на заслепяване най-важния фактор е точния фокус на крушките, а нашите определено го имат
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •