Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: вървеж на 155 1.8 8в

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Кофтито е че има 1.8-ци по 1280 кг и такива по 1400... Мойта я водят 1400 кг, но има някоя подобрения и си върви на пушка ето ти link горе долу да имаш представа за вървежа на 1.8 8 клапанов мотор. http://vbox7.com/play:1b2d597a31
    P.P: Не ме псувайте много, клипчето е на бъзик
    Не е зле, бива колата с двама души. Знаеш ли че е с чип
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #17
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    А коя е тая кола,чак да е 1400 кг по книжка ме съмнява.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    А коя е тая кола,чак да е 1400 кг по книжка ме съмнява.
    MY Sport 95 тоест новото купе стария мотор, го дават толкова килограми, като на Furious155, bass, MUROMAN и мислим и твоята. Интересно е някои с такава 55ца да я метне на кантара да видим кво стаа.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #19
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Абе мойта я пишеше по книжка по-малко кила,не помня колко бяха,аз в една друга тема бях писал,ще погледна и ще ти кажа,май имах и някакви италиански документи и там пишеше.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #20
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Не е зле, бива колата с двама души. Знаеш ли че е с чип
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Абе мойта я пишеше по книжка по-малко кила,не помня колко бяха,аз в една друга тема бях писал,ще погледна и ще ти кажа,май имах и някакви италиански документи и там пишеше.
    Ако не знаеш де е Булгара моа те заведа бе. Слатина има там един квартал чувал ли си го
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #22
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Хахах,не съм го чувал,ма не ми се дават точно сега пари за глупости.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  8. #23
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default пак проблем

    става дума за 155 1.8 8в при тръгване и работа на място колата все едно тръгва да гасне и изведнъж зацепи и може да ти падне главата такива удари се получават,това го прави до 3000 оборота нагоре няма ядове,смених кабели свещи и нема оправия а като минах на газ така гръмна че сцепи капака на филтъра,на място работи работи и все едно я гаса и пак връщам ключа обратно,абе с две думи губи няква връзка с токовете за секунда
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  9. #24
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    става дума за 155 1.8 8в при тръгване и работа на място колата все едно тръгва да гасне и изведнъж зацепи и може да ти падне главата такива удари се получават,това го прави до 3000 оборота нагоре няма ядове,смених кабели свещи и нема оправия а като минах на газ така гръмна че сцепи капака на филтъра,на място работи работи и все едно я гаса и пак връщам ключа обратно,абе с две думи губи няква връзка с токовете за секунда
    Провери свещи,кабели и бубини. Също така можеш да видиш и клемите на акулулатора в какво състояние са.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  10. #25
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Със спортно каране би трябвало да даде резултат от 0-100 за малко под 10 секунди или около 10ката( зависи как сменяш предавките) Иначе и мойта в ниските никаква, ама никаква я няма !!! Чааааааак след 3500 почва да ускорява...
    Да, бе да.....да не би да има турбо?)..този филм и с подобрения трудно се получава...
    Най добра е на байр и в завой при сухо време...тогава може да се перчиш на по големите...и най важното си трябват бая обороти....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Имам един подличък въпрос!
    някой измерил ли е площта на клапаните на 8в и тия на 16в. Окото ми казва, че няма особена разлика.
    Окото де!
    Може и да греша, ама 8 В как се набира...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Да, бе да.....да не би да има турбо?)..този филм и с подобрения трудно се получава...
    Най добра е на байр и в завой при сухо време...тогава може да се перчиш на по големите...и най важното си трябват бая обороти....
    Абре не дали има значение, но на клипчето съм с 95 обикновен, вчера сипах 95 с добавки и ми се стори, подчертавам СТОРИ ми се, че колата тръгна още повече Чувал съм, че когато се шлайфа повечко главата(понеже мойта е сваляна не малко пъти, така установиха пичовете от Вентура) трябва да се сипва по високо октаново число гориво. Друго, което ми направи впечатление е, че с обикновения 95, като загрее колата и по инерция на без скорост държи ниски обороти (около 700-800), а с този с добавките вчера се държа доста по-добре. Ноооо, колко истина има в това не знам, трябва да тестваме още, а за 8в мотора за вървеж наистина трябват бая обороти
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  13. #28
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Пичове, на път сте да откриете топлата вода
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Абре не дали има значение, но на клипчето съм с 95 обикновен, вчера сипах 95 с добавки и ми се стори, подчертавам СТОРИ ми се, че колата тръгна още повече Чувал съм, че когато се шлайфа повечко главата(понеже мойта е сваляна не малко пъти, така установиха пичовете от Вентура) трябва да се сипва по високо октаново число гориво. Друго, което ми направи впечатление е, че с обикновения 95, като загрее колата и по инерция на без скорост държи ниски обороти (около 700-800), а с този с добавките вчера се държа доста по-добре. Ноооо, колко истина има в това не знам, трябва да тестваме още, а за 8в мотора за вървеж наистина трябват бая обороти
    Ти си с чип и задължително трябва да караш с високооктанов, особено ако има чести прекъсвачи
    Arena Coast Customs

  15. #30
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Не тесвай с бензина а свирни некой път

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •