Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с токовете на колата

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    24

    Default Проблем с токовете на колата

    Здравейте,

    Днес пак стана поредния проблем с колата.
    В продължение на 2 години(откакто имам колата) се появяваше 1 дребен проблем:
    от време на време поради лош контакт с клемите на акумулатора или нещо друго но клемите се окисляваха и тогава не даваше хубав контакт. Единственото което трябваше да направя е да зачистя клемите и всичко беше ок.

    Но днес сутринта си запалих колата за да отида на работа и беше като швейцарски часовник, но когато си тръгвах от работа при "контакт" лампичките на таблото едва светеха. При опит за палене единствено се чуваше "цък"(от онова което е на стартера, забравих му името ).
    Зачистих клемите, но проблема си беше същия.
    Купих си нов акумулатор, защото реших, че това му беше и тогава запали пак, като часовник.

    Проблема изглежда решен, но ето малко история по въпроса:
    Преди година си купих ново радио за колата(старото беше тотален боклук, но не ми е правило проблеми)
    След около 2 седмици с новото радио се получи точно същата ситуация, но вместо да си купя нов, го смених с акумулатора на брат ми и работеше доста време без пробле(чистенето на клемите). Стария ми акумулатор работи все още перфектно за на брат ми колата.
    Прецених, че може би е заради радиото и го махнах(заболя ме сърцето, но ...) проблема се махна и само трябваше да чистя клемите от време на време.
    след доста време се реших да си купя ново радио. Платих си да ми го вържат и всичко беше ок около месец. До днес, когато пак го направи този проблем и акумулатора изглежда "мъртав".

    Молбата ми към вас е да дадете идея какъв може да е проблема. Утре ще ходя на сервиз за да прегледат колата, като ще помоля да прегледат токовете, за да кажат какъв е проблема. Но ще съм благодарен на вашите идеи и мнения.

    Благора Ви много!
    Aлфа Pомео 145 1.4 Бензин 1997г.
    Знам за колите толкова, колкото и за Квантовата Физика

  2. #2

    Default

    Хубаво е ако имаш мултицет да замериш или ако нямаш и не разбираш да отидеш да ти замерят зареждането от алтернатора. Най-кофтито е, че има вариант ту да зарежда и от време на време да спира при определени обсоятелства. Това ще се хване трудно ако има някоя кофти връзка от алтернатора.
    Най-добре иди да ти премерят. Ако акумулатора ти не е сух могат да ти кажат дали е ок по принцип. Като чета не ми се струва да е нещо свързано с радиото, но ако е при замерването ще се установи дали изобщо има консумация при изгасен автомобил. И ако има едно по едно можете да стигнете от кое е.

    Клемите ги намазваш с грес и забравяш за клясване и т.н.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Направете едно контролно замерване на консумацията. Нещо ми намирисва, че имаш утечка някъде. Не е задължително да е радиото.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    слушай тонов. замери консумацията за утечка. обикновено е или от радиото /има два + , единия е през контакт за паметта , а другия директно от акумулатора. някои ги връзват и 2-та към акумулатора/ или неизгасваща крушка в багажника или от алармата.
    точка

  5. #5
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Предпазителя за радиото, датчика на багажника, километража, оборотомера, горивото и часовника е третият от горе на долу (в ляво, 20А жълт) (clock, inner roof lights, instrument cluster, door locking remote control, radio telephone). Колкото нелогично описан и обозначен е добре да се провери - при мен вчера изгоря по незнайни причини и се надявам да не го прави пак.

    ПП: Ако някой има логично обяснение ще съм благодарен. Често се случва при усилена туба, тя да прекъсне за секунда като останалите колонки си работят.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Здравейте,

    Днес ходих до 1 сервиз да замерят каквото трябва.
    Майстора каза, че не вижда нищо нередно.
    Нямаше консумасия на ток при изгасена кола.
    Алармата не я ползвам, защото и тя е развалена и 1-2 мин след като я включа започва да пищи.

    Това което се оказа беше акумулатора. Човека каза, че някоя от клетките се е прекъснала(или нещо подобно) и затова не дава нито достатъчно напрежение нито ампераж.

    попълниха ми гаранцията на новия акумулатор и ми казаха да не се притеснявам.

    Само 1 въпрос още
    Този който ми попълни гаранцията каза: "не ти попълвам дата. Ти ме разбираш защо".
    Аз четсно казано нямам идея какво значи това.
    Идея ?

    Благодаря Ви много за бързите отговори.
    Aлфа Pомео 145 1.4 Бензин 1997г.
    Знам за колите толкова, колкото и за Квантовата Физика

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не може консумацията да ти е 0.
    датата ти е оставил, ако нещо стане с акумулатора, да я напишеш уж че е в гаранция , въпреки че си го купил преди повече време
    точка

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    не може консумацията да ти е 0. ...
    Абсолютно правилно. Не се изразих правилно. Нямаше повишена консумация на ток при изгасено състояние.
    Консумацията беше около 1-2 mA.
    Пробва с фаровете, но те не се включват при изгасена кола и затова не се получи нищо.
    Пробва с аварийните светлини и си ги отчете правилно.

    Едно нещо ме изненада. Никога не бах чувал че като сложиш ключа на таблото, би трябвато да има някакво копче, което като го натиснеш ще можеш да завъртиш ключа наобратно. Вместо като вкарам ключа да завъртам за контакт, той се опита да завърти наобратно.
    Какво е това и има ли такова животно в мойта кола
    Aлфа Pомео 145 1.4 Бензин 1997г.
    Знам за колите толкова, колкото и за Квантовата Физика

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, това е позиция парк. има едно копче като бананче на патрона. натискаш го и завърташ ключа наобратно. в тая позиция може да извадиш ключа.
    точка

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    понеже ме питаха и на ЛС за тая позиция, ето тук на страница 6, фигура 11 е описано как се включва и какво става
    http://forum.alfa145.com/uploads/own...Your%20Car.pdf
    точка

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    понеже ме питаха и на ЛС за тая позиция, ето тук на страница 6, фигура 11 е описано как се включва и какво става
    http://forum.alfa145.com/uploads/own...Your%20Car.pdf
    Най вероятно понеже не е ползвана много и при мен адски трудно се слага там ключа.
    145 1.7 16V Boxer


  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе ако има други ключове да висят на халката, патрона постепенно се разбива. от това е.
    точка

  13. #13
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Виж дали има по връзките които са хванати към купето(-),дали са позеленели.Също от тях се получава окис на клеймите.
    Също и развалена аларма прави проблеми.
    Ако не можеш да се ориентираш какво съм написал звъни ми да те ориентирам какво да търсиш 0898 270206 Владо
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •