Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 187

Thread: 5th Italian Track Day 05.09.2011

  1. #91
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мисля че е крайно време да се помисли поне за трети тракдей за вбъдеще, дори и да не е т.г, поне догодина.......
    подкрепям!!!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  2. #92
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Преди малко изпълзях от гаража. Драмата с големите спирачки се развива във все по-неочаквани посоки. И аз ще си карам с гумите от миналия път. Ще ревизирам кардана и нищичко друго няма да успея да направя.
    Ееее вече нямам търпение да се съберем сутринта на пистата всички
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #93

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Драмата с големите спирачки се развива във все по-неочаквани посоки.
    Нещо не ни върви на нас с тебе с тия спирачки......Прехвърлих сервото с цилиндъра от черната на червената, нейното на черната - никва разлика, все едно нищо не направих....ще рече човек че вакума не му стига - а нямам течове, то за да не стигне тоя вакум трябва ебаси отвора да имам, дебитомера ми отчита максималните стойности......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #94
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На скоро и аз имах драми с една кола със спирачките. И с Бобо си говорих тогава. И аз така се бях насочил към вакума. Имаше 0,550 бара вакум в смукателя. На мойта като мерих имах около 0,650. И започнах да ровя защо има толкова малък вакум. Минаха се няколко ремонта по мотора и по смукателната система. Вакума стана 0,600 и пак няма спирачки. На края се оказа, че няма добро разпределение по каналите след АБС-а. Смених клапанния блок на АБС-а с помпата и спирачките си дойдоха. Преди това бях сменял серво, помпа, спирачна течност, 3 пъти обезвъздушаване и нищо.

    Ние и с теб си говорихме. Не знам дали си сменил АБС-а, но ако си го сменил и пак е същото се насочи към тръбите или апаратите. Да няма запушване някъде. Вземи си направи експеримента дори и да нямаш манометър да измериш налягането при апаратите на запален мотора помпай, а някой да обезвъздушава и така на поглед ако на някое от колелетата не хвърля брутално течност ще разбереш къде ти липсва сила.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #95
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Тоя път ще видим как е от "тъмната страна" с ЖТД ПОВЕР-а

    Плащането извършено току що ....
    146 Turbo

  6. #96

    Default

    Явно няма да останат места за записване на самата писта (това ако всички записани се появят де)...
    А може ли да си поискаме някакви по-специфични номерца или в групите как дойде..?

  7. #97

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ние и с теб си говорихме. Не знам дали си сменил АБС-а, но ако си го сменил и пак е същото се насочи към тръбите или апаратите.
    Вече 4 сервота, 3 спирачни цилиндъра, айбиес също смених след като ми го каза а и му бях хвърлил око, всички тръбички от АБС до апаратите продухах зверски, нямаха проблем, пробвах два различни типа дискове, и 3 типа накладки........
    Ся верно че само вакума все още не съм мерил, но за да не прави вакум достатъчен за спирачките трябва да имам ебаси теча мисля, 2.5 има по харен колектор от ТС-а по отношение на това, а и всичко съм монтирвал на свален двигател, с гарнитурките на рънърите, много фин слой Рейнц при сглобяването на тръбите и планките между тях и главите, изобщо мисля че теч е невъзможен......
    Теоретично само спирачните апарати са си същите, не задържат, движат си се по слайдърите.....
    Ще изкарам и тоя тракдей така, пък ще видим с Брембото как ще е.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #98
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Вече 4 сервота, 3 спирачни цилиндъра, айбиес също смених след като ми го каза а и му бях хвърлил око, всички тръбички от АБС до апаратите продухах зверски, нямаха проблем, пробвах два различни типа дискове, и 3 типа накладки........
    Ся верно че само вакума все още не съм мерил, но за да не прави вакум достатъчен за спирачките трябва да имам ебаси теча мисля, 2.5 има по харен колектор от ТС-а по отношение на това, а и всичко съм монтирвал на свален двигател, с гарнитурките на рънърите, много фин слой Рейнц при сглобяването на тръбите и планките между тях и главите, изобщо мисля че теч е невъзможен......
    Теоретично само спирачните апарати са си същите, не задържат, движат си се по слайдърите.....
    Ще изкарам и тоя тракдей така, пък ще видим с Брембото как ще е.....
    Просто погледни самообучението на дросела ако имаш "теч" дросела ще е почти затворен
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #99

    Default

    МДа, и това го минах като вероятност, в норма си е, имам и резервен дросел за 2.5, пробвах и с него преди и след адаптация, същите показания.....
    Утре ще мерна вакума да видя какво ще излезе......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #100
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Време не остана! Имам още 2 нощи. За пореден път се убеждавам, че в никакъв случай не трябва да се ползват спирачни помпи втора употреба. Дадоха ми една голяма от бус, уж за проба. Добре че някакво предчувствие ме спря да си разглобя колата преди да я тествам - беше заклинило едното бутало.
    Ако всичко върви по план ще ми остане време да си пастирам колата
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Ако всичко върви по план ще ми остане време да си пастирам колата
    И на Тони му казах - тва сваля поне десета на правата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #102
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    МДа, и това го минах като вероятност, в норма си е, имам и резервен дросел за 2.5, пробвах и с него преди и след адаптация, същите показания.....
    Утре ще мерна вакума да видя какво ще излезе......
    Без да измериш налягането в цилиндрите (спирачни) не можеш да си сигурен какво точно се случва. И може да си смеееееняш......
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #103
    Запален алфист grale's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    142

    Default

    И групите вече ги има http://www.alfisti.bg/?step=module_a...alfisti&lang=2
    Lancia Dedra Integrale

  14. #104

    Default

    Седма серия, шест 75-ци.......ебаси......трябва да има поне една парадна обиколка.........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #105
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Седма серия, шест 75-ци.......ебаси......трябва да има поне една парадна обиколка.........
    Всъщност са 5,Тони и Гиги са с една кола

    П.С.Аз в ква група съм,все камикадзета около мен
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •