Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Активиране на антивирусната-защо?

  1. #16
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Аз колеги понеже нямам много опит с компютрите и вирусите та питам дали е верно че Епъл нямат вируси и са по бързи и по лесно се работи с тях понеже искам да си купя такъв
    Mac OS може да се качи и на нормален компютър, тествай и си прецени сам.
    Основния софтуер го има и за Мак
    "Вируси" има за всичко, просто вида и начина по който те заразяват е различен.
    Основния метод да се предпазиш е да се научиш да нямаш доверие и на себе си
    На Уиндоус от 95 до 7 съм завъждал нещо само когато съм давал на външен човек да пипа машината без да му огранича достъпа.
    И това е било 2 или 3 пъти за 15 години.

    Ако е до желязото Ейпъл отдавна спряха да си правят РС хардуер, ползват Интел базиран такъв (но надценен сериозно заради логото с ябълката).

    Основното предимство на Мак ОС е в ергономията всъщност, основния недостатък (извън времето за свикване с нова ОС) е, че извън базовия софтуер и игри, много неща нямат порт/версия за Мак ОС.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  2. #17
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колега без да ти изопачавам темата в дискусия,ма става въпрос пак за вируси и анти вирусни програми,а съм останал с впечатление ,че ти разбираш от компютри,та за човек като мене ,кадето компа му трее главно да пуска и да получава поща повечето контакти са с непознати хора,от много страни,приемем в скаипа постоянно непознати хора ровя в обяви и линкове на непознати за мене кое е за предпочитане от страна на вирусите като защита МАС или Уиндилс.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #18
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    След като ти стартираш линковете/приложенията няма с какво да те спаси дори Юникс базирана ОС.
    Шанса е по-малък там, но пък и нещата които може да се оплескат са доста.
    Съвета ми е да се научиш да работиш с потребител със силно ограничени права.
    По този начин нещата които стартираш няма да имат права да мажат по системата.
    За Мак - Виндовс, без да опиташ няма как да знаеш...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #19
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега без да ти изопачавам темата в дискусия,ма става въпрос пак за вируси и анти вирусни програми,а съм останал с впечатление ,че ти разбираш от компютри,та за човек като мене ,кадето компа му трее главно да пуска и да получава поща повечето контакти са с непознати хора,от много страни,приемем в скаипа постоянно непознати хора ровя в обяви и линкове на непознати за мене кое е за предпочитане от страна на вирусите като защита МАС или Уиндилс.
    Макар и да звучи сложно, но твоето перфектно решение е "Виртуална машина" (Virtual Machine) - примерно на "VMware Workstation".

    Правиш си такава виртуална машина с някакъв уиндоуз , и всичко което те притеснява, го пускаш в нея. И да гръмне и да лепне вирус, то си остава във виртуалката.

    Създаването на такава виртуалка не е сложна операция, да не говорим, че в нета има такива готово направени, които само се свалят. Ако тази идея ти върши работа и ти трябва помощ, мога и да ти помогна, макар в нета доста ще намериш писано по темата

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  5. #20

    Default

    Много е вероятно да ви се активират антивирусните защото засичат, така наречените: tracking cookies. Не е нещо важно, трябва отвреме на време да се чистят тези пумии.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  6. #21
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Много е вероятно да ви се активират антивирусните защото засичат, така наречените: tracking cookies. Не е нещо важно, трябва отвреме на време да се чистят тези пумии.
    В конкретните случаи иде реч за уеб шилдове, работят с бази на заразени хостове (а доста български попадат в такива), кукичките нямат общо.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #22

    Default

    Ясно. Моята антивирусна е нортан и често при проверка засича кукитата.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  8. #23
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    При проверка повечето засичат някои, но при цъкане на линк не пищят заради кукички, а заради репортнат хост.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #24
    все в нещо да съм младши
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Варна
    Posts
    25

    Default

    Eй този троянец се разхожда из форума:

    Trojan:JS/BlacoleRef.A
    Description: Trojan:JS/BlacoleRef.A is a JavaScript trojan that modifies webpages by inserting malicious iFrames into HTML pages.
    Published Date: Sep 06, 2011
    Alert level: Severe
    Разликата между синовете ми и мен е в цената на играчките...все още...вече не...сега техните са по-скъпи...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •