Results 1 to 9 of 9

Thread: Шум на помпата в резервоара преди стартиране.

  1. #1

    Smile Шум на помпата в резервоара преди стартиране.

    Купих си Alfa 159 GTDm 16V преди няколко дни, но не бях обърнала внимание на шума от помпата в резервоара преди стартиране на двигателя(когато поставя устройството и дам на контакт, се чува шумът на помпата, която след няколко секунди спира).Знам, че това е нормално за всеки автомобил, но ми се струва, че се чува по-силно отколкото е необходимо.Може би, не съм я чула до сега, защото палех веднага, а не изчаквах.Нормално ли е това?Благодаря ви предварително (:
    ALFA ROMEO 159

  2. #2
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Малко е трудно да определим нивото на шума дали е нормално...Може би ако минеш през сервиз ще е по-добре, тук няма как да разберем. Но си абсолютно прав(а), че помпата се чува при контакт.

  3. #3

    Default

    Благодаря за бързия отговор! (:
    ALFA ROMEO 159

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Абе да ти кажа,всички са им доста шумни помпите,така че не смятам че е повод за притеснение,но все пак мини през сервиз
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Silvia86 View Post
    Купих си Alfa 159 GTDm 16V преди няколко дни, но не бях обърнала внимание на шума от помпата в резервоара преди стартиране на двигателя(когато поставя устройството и дам на контакт, се чува шумът на помпата, която след няколко секунди спира).Знам, че това е нормално за всеки автомобил, но ми се струва, че се чува по-силно отколкото е необходимо.Може би, не съм я чула до сега, защото палех веднага, а не изчаквах.Нормално ли е това?Благодаря ви предварително (:
    Шум, не шум винаги изчаквай поне 10сек
    Важи за всяка кола!

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Шум, не шум винаги изчаквай поне 10сек
    Важи за всяка кола!
    Има някои коли на които помпата им почва да върти със стартера така че и да чакаш и да не чакаш все тая
    При жтд-то не е така ест.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  7. #7

    Default

    Благодаря на всички!!!Мисля, че съм се вживяла малко повече.Колата е перфектна и много и се радвам <3 абеее МУЗИКА ОТ МЕТАЛ !!!
    ALFA ROMEO 159

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Пускаш първо музиката и няма проблем.
    Сега сериозно,особено на първо палене,помпата си се чува.Даваш на контакт и изчакваш да чуеш едно цъкане и помпата да се спре и въртиш да запалиш.Щом помпата е спряла,налягането в горивопровода е оптимално.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9

    Default

    Ходих за всеки случай в сервиз и направих проверка, всичко е ОК (: Благодаря отново
    ALFA ROMEO 159

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •