Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: проблеми с 33

  1. #1
    Пилот на 155 Alfeto's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Лом
    Age
    35
    Posts
    51

    Default проблеми с 33

    Здравейте колеги. Имам алфа 33 1.5 боксер 1984 г. търся съвет какво да направя с колата си. има вода в маслото която идва от охлаждането. това е малкия проблем. сега големия - при самото палене шайбата на коляновия вал не се завърта и се чува само едно "цък". не знам колко струва ремонта й, но ми казват че ще трябва да се откачи двигателя за да се поправи. какво да направя тъй като финансите са ми доста малко и се чудя да я продам на части или да я пращам на вторични. Дайте ми съвет моля ви. не ми се иска да се разделям по този начин с нея.
    Last edited by Alfeto; 07-08-2011 at 21:41.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако не ти завърта стартера - значи с него става нещо. иначе двигателя се прави.
    точка

  3. #3

    Default

    А на скорост пали ли с бутане?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  4. #4
    Пилот на 155 Alfeto's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Лом
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    стартера е почти нов и не съм пробвал да я бутам тъй като тя си пали като раздвижа ръчно шайбата

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Ти ако я запалиш още няколко пъти по този начин не се знае дали и до вторични ще стигнеш на самоход.
    Това, което питаш докато не отворят мотора никой не може нищо конкретно да ти каже. Ходи при някой майстор, питай го колко пари ще ти вземе да я разглоби и като ти каже какво трябва да се прави и колко ще ти излезе си прави сметката.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #6

    Default

    мм това което се случва колега е че ти затяга моторетката и колегата по-долу е прав че ако я запалиш още няколко пъти-а може би и още веднъж така ще си до там и цък няма да прави,маслото ти щом вкарва там вода си е дроп или най-точно боза а щом сама трудно неиска да завърти без помощ най-вероятно пулни и цилиндрите с вода,това лесно можеш да го разбереш като свалиш свещите и ако има ръждичка по-тях е ясна работата и последно с проблема който имаш,аз поне не бих си и помислил да я паля с дърпане ако вкарва вода в цилиндъра има опасност да направи така наречения воден стълб и в най хубавия случай ще потрошиш някоя биела пък що и да не скъсаш колянов вал,по въпроса ти за ремонта ако само главите ще се правят и двете задължително без значение в коя е проблема можеби ще ти излезе около 500-600 лева поне тук във варна и това че няма да смениш нищо ами само основните операции челосване припасване на клапани и т.н.но ако с този проблем си я и прегрявал както става често може да има проблеми и по блока както и с карантиййте вътре или самите цилиндри,най общо ти казах какво може да е но трябва да се отвори мери,гледа и така без компромиси,но ще трябва да се въоръжиш с нерви парички и задължително добър майстор който поне веднъж в живота си е виждал разглобен боксер,че често им съкращават живота вместо да го удължават!
    Успех!
    Alfa 145 1.4 t.s

  7. #7
    Пилот на 155 Alfeto's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Лом
    Age
    35
    Posts
    51

    Thumbs down

    това е лошото че някой майстори който се пишат за разбирачи като им кажа алфа 33 боксер ме гледат умно и почват да ми развиват някакви лекции и ми говорят за такива цени че по-добре да си купя нова кола

  8. #8

    Default

    ми така е има списък със форумни сервизи - там работят хора които знаят за какво иде реч,няма да е лошо да го разгледаш и ако решиш да я правиш да се обърнеш към някой от тях който ти е удобен!
    Alfa 145 1.4 t.s

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    По добре нова, ама от магазина. Знам точно три случая от последните няколко месеца - майстора му казва основен ремонт еди си колко пари, а човека - не аз ще си купя "нов" ДВГ, и на края от двата строшени мотора се прави един полустрошен, а кинтите надвишават тези за истински ремонт.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #10
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Здрасти Колега!
    Ако ти трябва здрав двигател аз продавам моя,след малко ще му направя и обявата.1.3 е боксерчето,88 коня мисля се води и е със всички сменени консумативи.Доста е вървежен двигала,на 150 коня баваркa и правя кантари с него,масло съм сменял преди няма 500 км,ако искаш пиши лс ще се разберем.Двигала си е на колата още,та може и де се види на място как е ...
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD,Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp-ex,Alfa Romeo 33 1.3L IE-ex,


  11. #11
    Пилот на 155 Alfeto's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Лом
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    кажи за каква цена мислиш да го продадеш

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Чарковете, за да я оправиш са около 250-300 лева!
    Зависи, колко точно е ранена хубавицата.
    може да се разминеш и само с две гранитури на главите и биелни лагери.
    Като гледам годината е карбураторна.
    И аз имам 1.4 добър мотор, но ще трябват доста интервенции, които не са за човек без познания.
    Нека изчакаме и Боби какво ще каже, но за мене по-добрия вариянт е ремонта!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Няма какво да кажа, докато не видя колата наживо. Всъщност може и да си е здрав мотора. Това, че стартера е нов/ремонтиран нищо не значи. Достатъчно е да има лоша ел. връзка и примерно от контактния ключ до шалтера да няма 12V под товар.

    Рано е да се говори за ремонт, може нещата да са по-простички, но от дистанция не става.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Няма какво да кажа, докато не видя колата наживо. Всъщност може и да си е здрав мотора. Това, че стартера е нов/ремонтиран нищо не значи. Достатъчно е да има лоша ел. връзка и примерно от контактния ключ до шалтера да няма 12V под товар.

    Рано е да се говори за ремонт, може нещата да са по-простички, но от дистанция не става.
    Боби той момчето си каза че маслото му е каша умесено с вода-така или иначе ремонт ще има но както казваш въпроса е какъв ще е.
    Alfa 145 1.4 t.s

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Стара планина трудно се минава!
    препоръчвам на колегата , да се свърже с Йоли МТХ- сина ми или с Undi!
    Там вършее и Тонов и ще намерят изход!
    Изобщо, колега, влез в разделите на Монтана, Враца и ако има Лом и Видин, запознай се с калегите и е много вероятно да получиш добра помощ!
    Едит: Никовете пиши на латиница!Пичовете са гарантирано сериозни!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •