Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: 156 1.9Jtd - ще се вземаме

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    И като стане така във форума ще останат само модери и заблудени офци и ще има още един форум и т.н. нещо което се случи и с друг автоитал форум - така че нека си модераторстват
    ПП Егати отношението към евентуален колега и вече съфорумец ,некой май се е самозабравил!
    ...идеята ми беше съвсем друга,но явно нищо не си разбрал....така,че ако обичаш..

    Quote Originally Posted by milenjs View Post
    Маслото е сменено, въздушния филтър е купен но нямаше време да го поставя, при тези коли явно всичко става с време, помахват се доста работи преди да достигнеш същноста на проблема. Явно обичат и искат да им се обръща повече внимание
    Сега я оставих в сервиз за смяна на ангренажа - комплект на SKF.
    Предполагам че и термостата ми е за смяна, държи под 80 гр., настъпах я яко по едно нанагорнище 5-6 км. и загря на 92-92 но след това по равното отново под 80. Попрочетох из форума и сигурно е термостат. Въпроса ми е защо има два вида и кой е моя - http://axm-auto.com/index2.php?brand...at=1&subcat=19
    ..доколкото виждам единия е с датчик,виж твоя като кой от двата е и го вземай.....но няма да е лошо да я закачиш на комп. и да се сравнят градусите....тия уреди имат навика да послъгват...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #17
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by milenjs View Post
    Маслото е сменено, въздушния филтър е купен но нямаше време да го поставя, при тези коли явно всичко става с време, помахват се доста работи преди да достигнеш същноста на проблема. Явно обичат и искат да им се обръща повече внимание
    Сега я оставих в сервиз за смяна на ангренажа - комплект на SKF.
    Предполагам че и термостата ми е за смяна, държи под 80 гр., настъпах я яко по едно нанагорнище 5-6 км. и загря на 92-92 но след това по равното отново под 80. Попрочетох из форума и сигурно е термостат. Въпроса ми е защо има два вида и кой е моя - http://axm-auto.com/index2.php?brand...at=1&subcat=19
    Няма никаква разлика.Просто в единият случай ги продават без датчика,а в другия са в комплект с него.Взимай едно Вернетче и си свиркай.Ако вземаш с датчик,гледай да е с трите крачета.Ако ти е по на делавера без датчика,развивай стария и го слагай него.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #18

    Default

    Веднага за термостат го пратихте
    Нищо си и няма така са си алфите държат около 80гр.
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #19
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Няма никаква разлика.Просто в единият случай ги продават без датчика,а в другия са в комплект с него.Взимай едно Вернетче и си свиркай.Ако вземаш с датчик,гледай да е с трите крачета.Ако ти е по на делавера без датчика,развивай стария и го слагай него.
    Само да допълня колегата: 1. провери на диагностика да ли са 80градуса.
    2. Ако имаш малко повече парички си вземи БЕР термостат.
    3. И по-добре си сложи твоя датчик, че тези са малко...
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  5. #20
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by milenjs View Post
    Маслото е сменено, въздушния филтър е купен но нямаше време да го поставя, при тези коли явно всичко става с време, помахват се доста работи преди да достигнеш същноста на проблема. Явно обичат и искат да им се обръща повече внимание
    Сега я оставих в сервиз за смяна на ангренажа - комплект на SKF.
    Предполагам че и термостата ми е за смяна, държи под 80 гр., настъпах я яко по едно нанагорнище 5-6 км. и загря на 92-92 но след това по равното отново под 80. Попрочетох из форума и сигурно е термостат. Въпроса ми е защо има два вида и кой е моя - http://axm-auto.com/index2.php?brand...at=1&subcat=19
    Колега,виж клипчето в подписа ми как на пълна газ термостата полудява когато е развален.
    Смених го с Vernet и в момента е бетон на точно 90градуса,гледах го и със софтуер - при 90 на таблото,показва точно 90 и със софтуера.Изминаха вече 6 месеца и си работи безпроблемно(засега)
    Така,че сменяй термостата,а ако искаш източи и антифриза и смени и него,за да е ОК всичко по охлаждането.
    Успех!

  6. #21
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Колега,виж клипчето в подписа ми как на пълна газ термостата полудява когато е развален.
    Смених го с Vernet и в момента е бетон на точно 90градуса,гледах го и със софтуер - при 90 на таблото,показва точно 90 и със софтуера.Изминаха вече 6 месеца и си работи безпроблемно(засега)
    Така,че сменяй термостата,а ако искаш източи и антифриза и смени и него,за да е ОК всичко по охлаждането.
    Успех!
    Колега, ти първо си бензин и второ на 147-та уреда усреднява т.е. показва си 90гр.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #22
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Колега, ти първо си бензин и второ на 147-та уреда усреднява т.е. показва си 90гр.
    Е какво като съм бензин?Нормалната работна температура при jtd не е ли 90 градуса.

  8. #23
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Е какво като съм бензин?Нормалната работна температура при jtd не е ли 90 градуса.
    Ми на 78/82гр. започва да отваря.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #24

    Default

    ОК колеги, ще направя утре след като взема колата дали загрява маркуча между радиатора и термостата при студена още кола. Макар че според мен нормалния режим е да заковава температурата на едно място и да не мърда, на другите ми коли е така - стрелката на средата и не мърда.
    Ако е болен наистина ще взема един Бер
    Mitsubishi SpaceWagon 2.0 & Nisan Micra 1.0 § Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105

  10. #25

    Default

    Ремъците сменени - SKF 215 лв. с труда, решетката между фаровете за мъгла я залепих с черен силикон и съхне в момента.
    Остана въздушния филтър, купил съм го но установих че и той не се сменя лесно, някой да каже как става лесно - маха се кутийката с релетата или ?
    Mitsubishi SpaceWagon 2.0 & Nisan Micra 1.0 § Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by milenjs View Post
    ОК колеги, ще направя утре след като взема колата дали загрява маркуча между радиатора и термостата при студена още кола. Макар че според мен нормалния режим е да заковава температурата на едно място и да не мърда, на другите ми коли е така - стрелката на средата и не мърда.
    Ако е болен наистина ще взема един Бер
    Другите ти коли, са направени нарочно така, за да не притесняват водача тук при алфа няма такова нещо!
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •