Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Странен звук на двигателя???

  1. #1

    Question Странен звук на двигателя???

    Значи звука е ето такъв при форсиране http://www.youtube.com/watch?v=2LHl5...eature=related
    Клипа не е от моята кола,но звука е същия.Колата е с масло Селения 20К на окло 800 КМ от както е сменено,сменени са всички видове ролки и ремъци,на вариатора е поставен ремонтен комплект.Колата е 166 2.0ТС
    Last edited by milenmilan; 08-08-2011 at 23:08.

  2. #2

    Default

    Нещо като преплъзване се чува, май прегледахте ли ролките и ремъците?
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Aз ми се счува че работи на 2 цилиндъра и половина
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #4

    Default

    До Jivko7777 не са прегледани,ама не ми се вярва да е от тях,щото тоя звук се появява към 1900(2000) оборота и към по високите не се чува . mochko1 е как ще е на 2 цилиндъра и половина,като колата върви супер.А ако не сте разбрали на мен въпроса ми е за това дето дрънка при форсиране.

  5. #5

    Default

    В такива случаи се взима една твърда пръчка допира се по различни места на двигателя -другия край до ухото и чрез нея се слуша и локализира мястото,вместо стетоскоп.Не се шегувам,много е ефикасно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    И на мен ми се струва. че работи на по-малко цилиндри!!! Така го чувам...........
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  7. #7
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Колега имах същия шум в двг и се оказа, че 4и цилиндър не работи и 3и издава фира...

  8. #8

    Default

    Добре как ще е на по малко цилиндри,като е мерена компресията на цилиндрите и на всички е по 10?Пък и отново повтарям,проблема ми е в дрънченето(тропането),при форсиране,от какво може да е започва към 1900(2000) оборота и към 4000 някъде изчезва.А и забравих да ви спомена няколко факта,приди да се сменят ролките и ремъците този звук го нямаше.След смяната колата не беше правелно зацепена поради липса на пети,карана е окло 30-40 КМ в такова състояние,след това отиде с пътна помощ в Extreme Service .След оправяне от Extreme Service при запалването дрънкането(звънтенето) го нямаше,по в последствие като минах някой КМ говоря за не повече от 20КМ пак се появи,Колата е преглената от Бобо има за смяна свещи и дебитомер,и е на 121 000 реялни КМ.
    Last edited by milenmilan; 09-08-2011 at 12:13.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Па що не се върна в сервиза - 20 км не си стигнал и Перник от Орландовци
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #10

    Default

    Ем щот мислех че може да изчезне,да ама не,сега ще изляза да я запаля и да я преслушам малко по обстойно.

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Тоя звук може да е от много неща и затова никой не ти казва нищо - просто трябва да отидеш в сервиз
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #12
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Звука от клипа наподобява-почти съм сигурен изпуска газове от изпускателния колектор!

  13. #13

    Default

    Направих едно кръгче, така значи проклетия звук идва когато подавам газ плавно и подържам едни обороти,ако настъпя педала до доло колата си лети и звука не се чува,под 2000 обороти поне до колко чувам го няма,отново до колегите дето мислят че не бачкат всички цилиндри,колата на 2-ра из доста голям БАИР си направи към 90-100КМ,абе като цяло колата си върви нормално,но много ме изнервя това дрънчене(тропане)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Звука от клипа наподобява-почти съм сигурен изпуска газове от изпускателния колектор!
    мдааа и аз като се заслушвам по обстойно определено сякаш има някъде пробив във изпускателната система,колега защо не я качиш някъде някой да дава гас а ти да огледаш отдолу-мисля бързо ще се ориентираш откъде изпуска а и там мястото трябва да е почерняло,можеби пробива е малък и затова се чува само в ниските.....при боксера подобно шляпане е когато някоя гарнитура на колектора е заминала аз съм сменял поне 4-пъти и вече го познавам до болка
    Alfa 145 1.4 t.s

  15. #15

    Default

    Пробвах, да има някъде пробив в изпускателната система,щот при доста злобно форсиране и на няколко пати видимо изкара пушек от към изпускателния колектор,но беше много загреяла колата за ремонтни дейности,тея дни ще се прегледат гарнитурите,дано този дразнещ звук да е от това,да не е от двигателя.Мерси на всички включили се до сега

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •