Results 1 to 8 of 8

Thread: Пълно светлинно затъмнение 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default Пълно светлинно затъмнение 156

    Здравейте колеги. Нещо много странно и същевременно неочаквано ми се случи с моята 2.0 jts-ка , а именно че изведнъж реши да не ме осветява докато карам с прекрасните си червени светлинки в таблото, а именно:
    -оборотомер и скоростомер без задно осветление(сещате се за кое говоря, онова хубавото червеничкото)
    -дисплейчето на таблото(не това пред волана, а това в средната горна част на таблото) и то не свети, даже въобще не функционира
    -климатичето и то реши да се включи към протестите и не получавам никаква реакция от него.
    -осветлението и на трите (горивопоказател, часовник, показател температура вода, ) не работи. А пък за капак на всичко и горивопоказателя отказва да фукнционира - седи постоянно на празно, свети оранжевата светлина и стрелката се е залепила за нулата
    Та питанката ми е някой от вас дали се е сблъсквал с подобна доза неподчинение от своя автомобил. Моля за съвети и акъли.
    Last edited by Spox; 14-08-2011 at 12:33.
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  2. #2

    Default

    Е бушон може би
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    100% е бушон!
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Да колеги, оказва се че е така. След 40 минути отделени за изучаване на кой бушон за какво е, стигнах до проблемния, а именно :
    червен, 10 ампера, най-долния ред, втория от дясно наляво. Добре, че ги проверих всичките, че се оказа че и бушона на тромбата ми беше на заминаване ( беше капут-гемахт, но така се беше заклинил вътре пластината, че пак правеше контакт. Както и да е, и той беше обновен.
    Така че, ако има други колеги който имат тази случка, надявам се това да им е от помощ по някакъв начин.
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Spox View Post
    Да колеги, оказва се че е така. След 40 минути отделени за изучаване на кой бушон за какво е, стигнах до проблемния, а именно :
    червен, 10 ампера, най-долния ред, втория от дясно наляво. Добре, че ги проверих всичките, че се оказа че и бушона на тромбата ми беше на заминаване ( беше капут-гемахт, но така се беше заклинил вътре пластината, че пак правеше контакт. Както и да е, и той беше обновен.
    Така че, ако има други колеги който имат тази случка, надявам се това да им е от помощ по някакъв начин.
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Колега би ли споменал къде се намират тези бушони?
    До волана в ляво или под капака при двигателя,тъй като и на мен не ми светят трите уреда(Гориво,часовник и температура)И кои бушони се сменят .
    Благодаря!

  7. #7
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by kiko222 View Post
    Колега би ли споменал къде се намират тези бушони?
    До волана в ляво или под капака при двигателя,тъй като и на мен не ми светят трите уреда(Гориво,часовник и температура)И кои бушони се сменят .
    Благодаря!
    На теб вероятно са ти изгорели крушките ако са само тези трите.
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Само трите са,но как да разбера дали са само крушките?
    Все пак и трите да не светят е малко съмнително и затова реших да не е бушон,но незнам.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •