Results 1 to 10 of 10

Thread: 146 Boxer 1.3 - съвет

  1. #1

    Default 146 Boxer 1.3 - съвет

    Здравейте, колеги! От два-три дена моята алфичка издаде багажа и се нуждая от съвет какво да направя и къде да ида.
    Проблемът е следния... в сряда, когато валяха големите дъждове, мисля че я поомокрих и на няколко пъти припука и изгасна. В крайна сметка я оставих на един паркинг и на другия ден, когато отидох да си я взема, колата работеше нормално. Тъй като съм с обикновенна газова уредба, капака на въздушния филтър беше гръмнал (не е за първи път), единственото което ме притесняваше бяха леко по-високите обороти и леко променения звук, но това беше поради факта, че смучеше повече въздух. Целия четвъртък обикалях из Пловдив, петък до обед също и нямаше никакъв проблем. След като ходих да ми заварят капака я запалих и веднага усетих, че нещо не е наред. И на газ и на бензин колата работеше неравномерно, оборотите играеха и след време колата гаснеше. Успях да мина само няколко метра и отново я оставих. В момента положението е следното - пали без проблем, форсирам я като отзад доста пуши, и идва момент в който дори и да държа педала на газта натиснат тя глъхне и гасне. Като цяло не задържа оборотите и работи с прекъсвания.
    По мое скромно мнение имам проблеми с токовете. Като още предистория, мога да кажа че преди, не толкова често и за кратко ми се е случвало по време на шофиране извънградско и градско, изведнъж колата да забие муцуната и дори и да натискам педала на газта нищо да не се получава. Това продължава за кратко и в даден момент колата си подемаше и тръгваше. Аз си го обяснявах с това, че рейката ми тече и на моменти изхвърля доста масълце и може би мокри някакви кабели.
    Та така, доста станаха обясненията, надявам се да ми помогнете, и да ме посъветвате къде да отида в Пловдив, и къде ще ми свършат качествена работа без да ме излъжат и да ми вземат много пари. Благодаря ви предварително!

  2. #2

    Default

    За жалост никой не ми отговори, но аз ще дам малко допълнителна информация. Днес си играх и бърниках и установих, че при откачане на това което е отбелязано с червената стрелка на снимката колата работи видимо добре, но на високи обороти към 2000 и нагоре. Когато е включено симптомите са същите, както обясних в по-горния пост, даже и трудно пали. Извинявам се некомпетентността, но ще ми кажете ли какво е това и как мога да го оправя? Това МПХ-то ли е? Другото, което е над него на снимката, го изкарах и позабърсах - беше доста зацапано.
    И още един въпрос.. за да си рестартирам компютъра трябва да махна клемите на акумулатора? И колко време трябва да седи така?
    Дано този път ми отговорите!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SNC00085.jpg   SNC00099.jpg  

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Лично аз махам клемите за около 10-15 минути и компа после е ок.Относно МНХ-а не съм много сигурен ,но мисля ,че е това от горе дето си го позабърсал.До колкото ми стигат сромните познания МПХ-а ( което и да е то ) трябва да се свали и разглоби.Най-добре намери сервиз ,за да ти пуснат диагностика - дано колегите от Пловдив те насочат къде да отидеш - ако не потърси в търсачката.Предполагам не си първият дето търси доверен сервиз в Пловдив.Успех.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer 90hp 95г. - ex
    Alfa Romeo 147 1.9 m-jet 150 hp 05г. - еx

  4. #4

    Default

    Лошото е, че трудно мога да стигна на собствен ход до някакав сервиз, а и с дърпането е малко проблем. А за диагностиката съгласен съм, макар че тя и една минута не може да стои запалена без да угасне... и газта е някак си инертна...мудна.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    42
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer 90hp 95г. - ex
    Alfa Romeo 147 1.9 m-jet 150 hp 05г. - еx

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вероятно имаш вода в леглата на свещите.почисти и виж какво става.
    точка

  7. #7

    Default

    Не е това, проверявах днес абсолютно чисто е. А и нямам как да е това щото след дъжда доста време я карах.
    Днес измих с ВД 40 МПХ-то, и мястото съдето влиза. Сумати мръсотия излезе Зачистих и всякакви клеми и щипки наколо. След това запалих и колата работеше добре извистно време, като само оборотите играеха но нямаше прекъсване. Такмо се зарадавах, качих се, минах 10 метра и пак същото - даваш газ нищо не става, гаснене, а сега и тъкмо запали почва да наема и умира. Моля ви давайте съвети!!!

    ---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:52 ----------

    Възможно ли е да е акумулатор?

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това което си снимал е ТПС. другото над него е моторчето за празен ход. може и проблема ти да е в ТПС-а, той може да се измери.
    точка

  9. #9

    Default

    И друго, от както я имам тази кола - 3 години без един месец, свети индикацията code на таблото. За тези години не съм имал никакъв проблем. Възможно ли е сега това да е проблема?

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    сигурно са ти махнали имобилайзера, щом свети кода и колата върви.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •