Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: LandyRenzo Omegas -схема на компютъра

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На това управление са обособени 4 еднакви канала.
    Така, че би трябвало разглеждайки веригите на останалите 3 буфера, да се разбере кой е липсващият елемент.
    vn380sp сам по себе си за да заработи има нужда от захранване (+) ,което може да е реализирано само през един елемент (липсващия с двата крака евентуално)!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    значи м/у липсващия елемент и vn380sp няма верига поне така ми каза този които го оглежда
    146 1.4 tsparck `98 103

  3. #18
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    сигурен ли си че там е имало елемент. проследи 2-та крака отиват ли до пиновете на буксите.
    точка

  4. #19
    Запален алфист Hineca's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    103

    Default

    да отиват значи влизат от единят и излизат от другия куплунг с пинове но не жиждам логика или това да е играло роля на бушон, поне аз така си мисля но какво ли трябва е свързвало то ми трябва маи схема на цялата инсталация
    146 1.4 tsparck `98 103

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Hineca View Post
    да отиват значи влизат от единят и излизат от другия куплунг с пинове но не жиждам логика или това да е играло роля на бушон, поне аз така си мисля но какво ли трябва е свързвало то ми трябва маи схема на цялата инсталация
    Може да минава през това чудо +са за дюзите. Доколкото знам те са вързани на един + а -са им е управлението. Ако кабелите на една са закъсили е възможно да е изплякал тоя елемент и онова многокракото...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Що гадаете на боб в момента като е сто пъти по лесно да се види на куплунга на инсталацията какво ходи на тези пинове?!
    "Ренцо" има няколко "маси"/май бяха 3/, един постоянен плюс и един "през котакт". Останалото са 8 края дето прекъсват бензиновите дюзи и още толкова /или 6/ за газовите. Доколкото помня има две двойки за термодатчици /на изпарителя и рейката/ и 4 края към ключето.
    Изобщо не е толкова сложно. Поне ще се ориентирате.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Що гадаете на боб в момента като е сто пъти по лесно да се види на куплунга на инсталацията какво ходи на тези пинове?!
    "Ренцо" има няколко "маси"/май бяха 3/, един постоянен плюс и един "през котакт". Останалото са 8 края дето прекъсват бензиновите дюзи и още толкова /или 6/ за газовите. Доколкото помня има две двойки за термодатчици /на изпарителя и рейката/ и 4 края към ключето.
    Изобщо не е толкова сложно. Поне ще се ориентирате.
    Щом е изплякъл vn-са значи късото е било по кабелите за въпросната дюза (която управлява) а двукракия елемент щом е връзка м-у жаковете си мисля ,че е захранването + на дюзите... Мерене на място трябва
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #23
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Плюса "през контакт" изобщо не е задължително да бъде взет от "+" на дюзите. Иначе за причината си прав, че може и да е в инсталацията.
    Мисълта ми беше, още в първия ми пост по темата, че внимателно оглеждане на пиновете на куплунга и съответните писти по платката ще покаже какво аджеба ходи там. За съжаление не мога да намеря толкова стара версия на тоя комп., но пак казвам, че според мен човек с познания в електрониката би се справил.
    Все пак това е сметало а не совалка
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #24
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Плюса "през контакт" изобщо не е задължително да бъде взет от "+" на дюзите. Иначе за причината си прав, че може и да е в инсталацията.
    Мисълта ми беше, още в първия ми пост по темата, че внимателно оглеждане на пиновете на куплунга и съответните писти по платката ще покаже какво аджеба ходи там. За съжаление не мога да намеря толкова стара версия на тоя комп., но пак казвам, че според мен човек с познания в електрониката би се справил.
    Все пак това е сметало а не совалка
    За +са през контакт е така, друго имах в предвит аз...
    Ще се опитам по-просто да напиша това което си мисля
    Газовата дюза за да работи (цъка) има нужда от + и - като +са е постоянен а -са се "накъсва". Това "накъсване" се получава от някакъв "ключ" в случая VN... (специализиран чип за тази цел). С цел защита постоянния + (за газовите дюзи) според мен е прекаран през въпросния двукрак елемент които липсва от платката. И се получава следното (според мен) закъсява кабела за някоя дюза в следствие на което +са от двукракия елемент (можеби диод) среща дирекно минусовите импулси подадени от VN-на при което същия прави пробив... От там резултата е налице...
    Трябва да се замери на двукракия елемент дали случаино единия крак не отива на захранване а другия към дюзите (+) Трябва да се замери и за късо по веригите на дюзите... Нее сложно ама...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #25
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тоя ВН е един вид ключ който комутира минуса на дюзите вероятно. той вътре в него си има защити. паралелно да дюзите към минус се поставя диод който да дава накъсо отрицателните пикове които се появяват при изключването на соленоида. така че минуса не минава през диод както казваш.
    просто трябва да се погледне тоя елемент на кои крака отива и те за какво служат и ще се разбере какъв е.
    точка

  11. #26
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    тоя ВН е един вид ключ който комутира минуса на дюзите вероятно. той вътре в него си има защити. паралелно да дюзите към минус се поставя диод който да дава накъсо отрицателните пикове които се появяват при изключването на соленоида. така че минуса не минава през диод както казваш.
    просто трябва да се погледне тоя елемент на кои крака отива и те за какво служат и ще се разбере какъв е.
    Несъм споменавал ,че -са минава през диод. Предполагам ,че +са минава през такъв! Затова е и изгорял.. Веригата според мен е + от колата (захранване) после през въпросния двукрак елемент и към газовите дюзи, това е по + към дюзите а по минус е дирекно през VN-а. Да има защита елемента ,но тя е само от краткотраини "смущения"
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #27
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    + не минава през диод. за какво му е.
    + от главното реле към бензиновите дюзи е прекъснат така че той отива към газовото. то комутира дали + да получат бензиновите или газовите инжектори.

    ПП
    май написах глупост. ГИ комутира - на бензиновите дюзи.
    Last edited by kolev; 24-08-2011 at 14:20.
    точка

  13. #28
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    + не минава през диод. за какво му е.
    + от главното реле към бензиновите дюзи е прекъснат така че той отива към газовото. то комутира дали + да получат бензиновите или газовите инжектори.

    ПП
    май написах глупост. ГИ комутира - на бензиновите дюзи.
    +са които отива към газовите дюзи е съвсем възможно да минава през диод (намиращ се в газовата електроника)!
    + бензиновите дюзи си имат винаги
    Когато колата работи на газ управлението на бензиновите дюзи (-) се прекъсва от газовата електроника по две причини , спиране на самите бензинови дюзи и втората причина е следенето на импулсите които идват от "компютъра" на колата!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #29
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    + не минава през диод. за какво му е.
    + от главното реле към бензиновите дюзи е прекъснат така че той отива към газовото. то комутира дали + да получат бензиновите или газовите инжектори.

    ПП
    май написах глупост.
    Вярно е, че понякога пишеш без да мислиш.Ся да не вземеш да се стегнеш...

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    +са които отива към газовите дюзи е съвсем възможно да минава през диод (намиращ се в газовата електроника)!
    + бензиновите дюзи си имат винаги
    Когато колата работи на газ управлението на бензиновите дюзи (-) се прекъсва от газовата електроника по две причини , спиране на самите бензинови дюзи и втората причина е следенето на импулсите които идват от "компютъра" на колата!!
    Така е. Даже при много ГИ се четат и оборотите оттам.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #30
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    няма се стягам, ама отчети факта че сам съм се поправил
    дайте сега да видим на кои крака ходи тоя елемент и да не хвърляме боб.
    точка

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •