Results 1 to 10 of 10

Thread: Багажник, ел. стъкла, ел. огледала не работят.

  1. #1
    Младши алфист Delta II's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    11

    Default Багажник, ел. стъкла, ел. огледала не работят.

    Здравейте,

    Колата е Alfa 147 1.9 JTD 5 врати 2002 година.

    Имам следния проблем. След автомивка външно и вътрешно миене спряха да работят следните ел.системи:

    Багажника не се отваря ел. стъкла не се движат, ел. огледалата също. Не показва външната температура.

    Други ефекти са:

    Светят непрекъснато габаритите в двете предни врати и електрониката на шофьорската врата за управление на стъкла и огледала.
    Мига горе-долу през 1 секунда показанието на километража.

    Направил съм следните проверки:

    Грешки в компютъра не записва.
    Всички бушончета са здрави.
    Гледах под седалките и в купето и в багажника някъде да зърна мокри кабели или нещо подобно но не видях.

    Въпреки че, радиото си работи направих проба. След изваждане на бушона (15А) който отговаря за:

    Fuse 39 - 15.0 A
    Air conditioning
    Radio
    GPS
    Telephone
    Diagnosis system
    Driver's door control unit
    Luggage compartment control unit
    багажника се отключва сам без копчето и дотам след това копчето все така не действа.

    Сега съм разглобил модула в шофьорската врата и го разглеждам, но на прима виста е сух и малко окислен.

    Имам и едно питане ако някой знае ... компютъра на колата трябва ли да се обучава за този модул ?

    Мерси на отзовалите се

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Това с вътрешното миене е голяма грешка - гледал съм ги как вкарват водоструйката вътре и става истинска "красота" - сега като оправиш това след време други неща ще ти откажат, не ти го пожелавам - дано не съм прав
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  3. #3
    Младши алфист Delta II's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Това с вътрешното миене е голяма грешка - гледал съм ги как вкарват водоструйката вътре и става истинска "красота" - сега като оправиш това след време други неща ще ти откажат, не ти го пожелавам - дано не съм прав


    Сигурно е така, не съм гледал, как точно я измиха вътре.
    Преди са я чистили вътре на други автомивки, но с прахосмукачка и парцал.

    Имам напредък и май решение ... почистих управлението, където имаше окисление по платката с клечка за зъби, като първо минах със спирт малко да разкисне.
    Самите букси си бяха в прекрасно лъскаво състояние.

    Монтирах го и всичко, взе че тръгна. Единствено ме притеснява, че колата я бях оставил под наклон случайно. Сега мисля да не я хоризонтирам днес ако има скрита локва да се изпари, че да не глътне вода пак, където не трябва

    Отговора на въпроса за обучение на модула отпадна явно.
    Alfa 147 1.9 JTD 2002

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Delta II View Post
    Сигурно е така, не съм гледал, как точно я измиха вътре.
    Преди са я чистили вътре на други автомивки, но с прахосмукачка и парцал.

    Имам напредък и май решение ... почистих управлението, където имаше окисление по платката с клечка за зъби, като първо минах със спирт малко да разкисне.
    Самите букси си бяха в прекрасно лъскаво състояние.

    Монтирах го и всичко, взе че тръгна. Единствено ме притеснява, че колата я бях оставил под наклон случайно. Сега мисля да не я хоризонтирам днес ако има скрита локва да се изпари, че да не глътне вода пак, където не трябва

    Отговора на въпроса за обучение на модула отпадна явно.
    Таблото продължава ли да мига,ако да си иска обучение,т.е.опознаване на модулите
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Младши алфист Delta II's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Таблото продължава ли да мига,ако да си иска обучение,т.е.опознаване на модулите
    Не мига Шофьорската страна работи и имам отварящ се от копчето багажник и температура на таблото.

    Сега разглобих и копчето на пасажерската врата защото не работи.
    Alfa 147 1.9 JTD 2002

  6. #6
    Младши алфист Delta II's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    Копчето на пасажерската врата не беше оксидирало и след монтажа обратно свети и има някакви 12 и нещо волта на единия кабел на куплунга спрямо другите два /там има три кабела /, но така и не иска да управлява стъклото.

    Ако някой има идея нататък ще съм благодарен да я сподели.
    Alfa 147 1.9 JTD 2002

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Delta II View Post
    Копчето на пасажерската врата не беше оксидирало и след монтажа обратно свети и има някакви 12 и нещо волта на единия кабел на куплунга спрямо другите два /там има три кабела /, но така и не иска да управлява стъклото.

    Ако някой има идея нататък ще съм благодарен да я сподели.
    А от шофьорската врата работи ли,ако да,пробвай да го обучиш,от копчето на шоф врата,при затворени врати,сваляш прозореца 5 пъти до долу,и 5 пъти догоре,после би трябвало да проработи,ако не,може да има друг проблем
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Младши алфист Delta II's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    А от шофьорската врата работи ли,ако да,пробвай да го обучиш,от копчето на шоф врата,при затворени врати,сваляш прозореца 5 пъти до долу,и 5 пъти догоре,после би трябвало да проработи,ако не,може да има друг проблем
    От шофьорската врата всичко си бачка - двата прозореца и двете огледала. Мерси за съвета пробвах го, но не помогна.
    Last edited by Delta II; 23-08-2011 at 16:33.
    Alfa 147 1.9 JTD 2002

  9. #9
    Младши алфист Delta II's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    В петък реших да я пробвам пак и копчето на пасажерската, взе че проработи, но само в едната посока. Т.е. сега накъдето и да мърдаш копчето, стъклото само слиза и не иска да се качва.

    От шофьорската все така си се управлява добре.

    Някой знае ли как се разкача кабелното съединение /целия сноп/ от предната пасажерска и шофьорската врата към купето на автомобила. Имам чувството, че е със въртене, но има и някакво заключване преди това.
    Last edited by Delta II; 23-08-2011 at 16:34.
    Alfa 147 1.9 JTD 2002

  10. #10
    Младши алфист Delta II's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    И така има решение на моя проблем. След една седмица четене, мерене и чудене.

    Извадих целия модул в шофьрската врата и го разглобих - има две платки. Накиснах ги в медицински спирт за цяла нощ, като пазих да не топя релетата на едната платка. На сутринта с една стара четка за зъби минах внимателно по всички елементи и с клечка за зъби между всички пинове и крачета на елементи. Това всичкото гледайки през лупа за да не пропусна нещо.

    Монтирах го и сега всичко вече си работи . С пасажерския бутон вдигам и свалям прозореца, както си трябва.

    Подозирам, че ефекта се е получил, след като в в автомивката са ми чистили копчетата на вратите с някакъв спрей. Явно е потекло през бутончетата по платките надолу, макар че без лупа не се виждаше нищо особено.
    Last edited by Delta II; 28-08-2011 at 19:46.
    Alfa 147 1.9 JTD 2002

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •