Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с рейка Алфа 145 1.3 Боксер

  1. #1
    започва да се пристрастява troopa13's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Coventry, UK
    Posts
    32

    Default Проблем с рейка Алфа 145 1.3 Боксер

    Здравейте, Колеги,
    Моля помагайте!
    Колата както е написано в темата е Алфа 145 1.3 Боксер и има адско тропане отпред отдясно при преминаване през неравности. Закарах я на диагностика и се констатира че амортисьорите са за смяна (за десния бях сигурен и преди това). Други луфтове не откриха. Смених амортисьорите и тропането намаля, но все още го има. Остана да е рейката, която си има и закъсан маншон отдясно. Та след подробното описание на цялата история, въпроса ми е дали мога да сложа рейка втора ръка от Алфа 146 Боксер и има ли разлика в рейката при 1.3 и 1.6 моторите. Нова рейка си е цифра, а втора ръка засега откривам само от от 145 1.6 или 146 1.6.
    Рейката не тече!

    Благодаря предварително на всички дали съвет.

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Рейките са еднакви на боксерите, така че няма проблем със смяната.

    пп: проверете биалетките и тампоните на стабилизиращата щанга.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява troopa13's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Coventry, UK
    Posts
    32

    Default

    Благодаря, Колега!

    пп: биалетките и външни кормилни накрайници са сменени преди месец

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gorna Orqhovica
    Posts
    27

    Default

    Като прочетох за тракане,аз имам подобен проблем,но не трака,а скърца,Като въртя волана на ляво и дясно яко скърца някъде отдоло.Когато вали дъжд няма проблем.Казват ми,че е от тампоните-били са разсъхнали и нямало проблем да карам така(понеже сега нямам възможност за смяна).Какво смятате вие?Дали е от тампоните и имали ли сте такъв проблем.Алфата ми е 146 ,1.6 боксер.

  5. #5
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Аз смених биалетки в един сервиз и ми казаха, че всичко друго е ОК.
    След месец "издаде багажа" десният амортесьор - предпазният му маншон се беше разкъсал и го чаках от около година да му дойде времето. Смених и двата амортесьора в друг сервиз и в него ми казаха, че всичко друго е ОК.
    Въпреки компетентното мнение на два сервиза в момента като завивам наляво се чува такова скърцане на метал от към дясната част на предното окачване все едно не съм си карал колата на сервиз от години.
    Днес отидох в трети сервиз, виснах на главата на майстора и се оказа, че е тампон на стабилизиращата щанга, което можеше да се види още от самото начало.
    Колега stamenov_go, така като ти чета симптома и предвид гореописаната ми практика от последно време съм сигурен, че и ти си с моя проблем.
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gorna Orqhovica
    Posts
    27

    Default

    Благодаря ти за отговорът.Проблем ли е да я карам така,защото в момента нямам финансовата възможност да го оправя?А и ми казаха,че като го сменя,може да ми сложат някой турски още на първата година да се прецака....

  7. #7
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Ако се окаже, че е тампонът на стабилизиращата щанга няма да ти е много скъп ремонта. На мен ми излезе 8лв. тампона (Pirelli) и 20лв. за работа. Дадох и 40лв. за реглаж. Не че 70лв. не са пари, ама като се сетя колко дадох за други ремонти по предницата...
    Оправяй ги тези дреболии докато не се е разбило нещо повече.
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

  8. #8
    започва да се пристрастява troopa13's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Coventry, UK
    Posts
    32

    Default

    Колеги, тропането се оказа че е от рейката, която беше доста разбита и задния тампон на скоростната кутия. Тропането се пренася по купето и тъй като по-принцип съм от лявата а не от дясната страна в колата не съм го усетил от къде точно е в началото.
    Надявам се инфото да е полезно, защото изглежда че този тампон, който струва по-малко от 10 лв често е в тежко състояние и създава доста главоболия.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •