Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 75

Thread: 156 1.9 JTD за първа кола??

  1. #16

    Default

    Колега недей да се стресираш от цените на частите,повечето колеги дето дават по-много пари,изминават по много КМ и да не забравяме че са АЛФИСТИ, колите не се карат до 3к оборота и смяна на предавка,също така повечето алфисти са перфекционисти. Но все пак както ти препоръчват някои колеги 145/146 също е красив модел,имай го в предвит и него, има екземпляри с 1.9JTD. Иначе понякога като тръгне нещо по колата е способна да те разори,но какво да се прави, всяко удоволствие се заплаща. Относно мотора ако наистина държиш да е 156 по добре да е 2.4 JTD,еднакви мотори само дето 2.4 е 5 цилиндъра,разликата в разхода не е голяма,но в вървежа има и то не малка.Но като млад шофьор трябва да не наваляш много педала че 2.4 върви доста.
    Last edited by milenmilan; 19-08-2011 at 21:54.

  2. #17
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Vindex View Post
    Здравейте Казвам се Александър, на 22 години от София. В момента карам шофьорските курсове и догодина пролетта ми предстои покупка на първата ми кола
    изобщо не знам нищо за тази кола, освен че е много красива, че я предпочитам пред всичко друго, което съм гледал по автокъщите и сайтовете. С радост ще стана Алфист догодина, но просто ще се радвам, ако сега ми разясните повечко за колата и ме посъветвате. Надявам се съм се ориентирал към хубава кола и двигател, като гледах цените смятам, че 4000 ще ми стигнат.
    Ми, че ти май си наясно с най-вжното......

    Quote Originally Posted by Vindex View Post
    Ясно е, че не всички части ще ги купувам нови, братовчед ми се занимава с коли от 10-годишен тоест има кой да ми помага при ремонтите и при кой да се уча да си правя сам нещата. Затова си мислех, че ще успея да поддържам 156.
    Щом има кой да ти помага и си заинтересован сам да си помогнеш, няма от какво да се плашиш.

    Пролетта е далеч, ще прочетеш форума и ще си отговориш на въпросите.

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    ТакЪва кола "Астра Б" просто нЕма. Астрите започват от "F" (и кадетите свършват с "D") Под "Б" сигурно си имал предвид такава като полицейските (която е "G", веднага след "F"), само дето такава с фабрично ХЕ също нЕма...
    А къде остана "Е".......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    А къде остана "Е".......
    Да, моя грешка... последния кадет е "Е"... Объркал съм се, щото "Д" е последния, който ме кефи мен

  4. #19
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    156 е прекрасен модел...някои части са скъпички...но смело те подкрепям...с габаритите ще свикнеш..не виждам какъв е проблема да ти е първа кола...просто когато купуваш я прегледайте добре и избирай внимателно! Смело заставам зад твоето мнение за 156 дизел!

    В тоя живот няма нищо безплатно...всяко хубаво нещо си иска своето!!!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #20
    Младши алфист Vindex's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Age
    34
    Posts
    14

    Default

    Отново много благодаря на всички за топлото посрещане и бързите и адекватни отговори. Това е рядкост за БГ форумното пространство Да питам обаче понеже засегнахте сравнението между 2.4 JTD и 1.9 JTD - не е проблем разликата в разхода ако не е повече от 2-3 литра, за вървенето ясно, че ще е повече ама най-важно ми е каква е разликата в поддръжката???? Някакви примери за консумативи и части, за двата мотора можете ли да дадете, кой е по-чуплив, за да се ориентирам дали ми е по-джоба по-големия двигател в сравнение с по-малкия. А като цена на самата кола колко е разликата между големия и малкия дизел??
    Предвиждането те учи нежно, грешката брутално!

  6. #21

    Default

    Колега Vindex,като гледам си свестно момче,аз ще ти кажа да си купиш каквато кола си си харесал..колко тъпунгери си купуват алфи 156 за първи път,че даже и жени(не искам да ги обиждам като слаби шофьори,но все пак..)...всичко опира до желанието и нагласата.....
    ...аз си купих моята,без да знам какво ме очаква и какви са им капризите на 156-ците...нямах една стотинка след покупката,(заради огромното ми желание да взема точно това което ми харесва)......след време едно по едно всичко необходимо се сменя и така...успех.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #22
    Младши алфист Vindex's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Age
    34
    Posts
    14

    Default

    Колега undy, благодаря за подкрепата Може и аз да остана без един лев след като я взема и оправя, но смятам, че с желание и време всичко ще си дойде на мястото. Няколко приятелчета като чуха италиански дизел и то от Алфа, че искам да взимам и ме разчекнаха на кръст, викат "Ама недей", "Ти луд ли си", "То това се троши много"... На мене ми е ясно, че стара кола няма която да не се чупи и да не се хвърлят нерви и пари по нея, но поне като я карам да ми е кеф А и както казах няма да се кара всеки ден, тъй че няма да й вземам душицата. Остава само мухата дето ми пуснахте за 2.4 JTD да я обясните малко по-подробно за какво иде реч при този мотор
    Предвиждането те учи нежно, грешката брутално!

  8. #23
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Undy e много прав! Аз също си купих моята 156 когато бях на 2 седмици шофьор.С огромно желание я взех и до днес имам огромно желание да я карам щом никаде не ходя без нея представи си колко ми е яко да карам и да ме гледат в нея.Също не бях запознат нищо не знаех за алфите само слухове, че се чупили много както повечето говорят. От както съм си я купил мнението ми за това което чувах е, че това го говорят хора който никога не са имали такава кола и никога не са я подържали.Няма кола която да не се чупи.Всичко е до подръжка, начин на каране и къде я караш. Яд ме е единствено, че не знаех наистина нищо за тях и си взех малкия мотор 1.9 жтд ... а сега немога да спра да искам 2.4 макар и той да не е кой знае какво.Но 1 чип ме оправи и сме горе доло вървежни. За подръжка на 2.4 нищо немога да ти кажа но за харчене литър, литър и половина най-много повече от колкото 1.9... нищо фрапиращо. Commonrail е достатъчно икономичен мотор.
    И искам само да ти кажа на мен какво удоволствие ми носи колата накратко.
    Имам я почти от 1 година като я купих беше точно миналата година италфеста в Хасково което ми е на 15 км и си казвах.
    -Ооо аз не съм чак толкова запален просто искам да си карам колата не ме влекът такива неща няма смисъл да ходя. След почти 1 година вече се познавам с хора от Стз, В.Търново , Варна , Хасково, София... и чакам с нетърпение таз годишния събор.Сам си направи сметка колко ме е запалила самата кола и хората в клуба.

  9. #24

    Default

    Ем колега разликата между 2.4 и 1.9 е само в единия цилиндър,съответно 2.4 е с 5 а 1.9 е с 4. Виж тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=10616 Нали знаеш ако е гарга, да е рошава. Аз така за някой литър бензин по-малко и взех 2.0 ТС а трябваше да си взема един V6.

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    58

    Default

    Аз също си я взех като първа.. и съм ЖЕНА (каквото и да значи това). До момента не съм имала проблем с колата (като изключим нещата,който са си по всяка кола)Само дето мойта е Алфа 156 - 2.0 ТС 16V -бензин

  11. #26
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    156-цата не е особено добър автомобил, въпреки че впечатлява. Доста не дотам смислени решения е взел сеньор шменти капели като я е "раждал". Най-простия пример е от снощи - колегата Иво от Монтана го е разрешил някак си - как по дяволите да изпиеш едно кафе докато караш ?! За техническата поддръжка на автомобила са изписани томове в този форум. Лично аз ти препоръчвам с оглед по-лесна експлоатация в градски условия 147 с дизелов агрегат. По-нова концепция, "по-умни" решения интериорно и екстериорно. Багажника на 156 е нефункционален. Спортвагона е друго. Ако бюджета не ти позволява по-добро решение от 156 мое лично мнение е да се ориентираш към 146 или друга марка.

    Поздрави и решавай "мъдро" !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #27
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Значи аз мога да ти дам само 1 съвет, ако имаш 4000 лв бюджет - взимаш кола за 2000лв. Дадеш ли си всичките пари - по закона на Мърфи ще се развали, и ще ти стои без да я караш докато намериш пари.
    Освен това като знам колко се научава на шофьорски курсове - тепърва ще се учиш и междувременно може да имаш някое ПТП .
    Първата ми кола се скъсаха да я удрят, повечето пъти докато си стои добре паркирана пред блока без да пречи ... от жени шофьори. Досещаш се че ме беше яд за всяка една драскотина. Да не казвам за калници , решетки фарове и т.н.

    Quote Originally Posted by milenmilan View Post
    Ем колега разликата между 2.4 и 1.9 е само в единия цилиндър,съответно 2.4 е с 5 а 1.9 е с 4. Виж тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=10616 Нали знаеш ако е гарга, да е рошава. Аз така за някой литър бензин по-малко и взех 2.0 ТС а трябваше да си взема един V6.
    А аз се чудих дали да не взема една gta, в крайна сметка 2.5 .

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by aMoRe View Post
    Аз също си я взех като първа.. и съм ЖЕНА (каквото и да значи това). До момента не съм имала проблем с колата (като изключим нещата,който са си по всяка кола)Само дето мойта е Алфа 156 - 2.0 ТС 16V -бензин
    ...ми ето,хубав пример...млад шофьор,момиче и няма проблеми.......абе тия коли да не са правени само за прави участъци.....я си вземай квото ти е дошло до главата......е ако ти е нужна пъргавелка за бързо паркиране,тогава вече както казват колегите,си търси нещо нюню....все пак имаш време
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #29
    Младши алфист Vindex's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Age
    34
    Posts
    14

    Default

    Хммм. Прочетох темата за сравнението между 2.4 и 1.9 и определено мнозинството е за 2.4 двигателя. Гледах и цените в мобиле-то - същите, но са повече на брой и по-голям избор. Казвате че консумативите са идентични като цени с малки разлики, посочвате около 1.0-1.5 л. гориво разлика в разхода....еми като теглиме чертата 2.4 май ще гледаме оттука нататък.
    А иначе пак казвам - съгласен съм, че е рисковане да хвърля 80-90% от парите само за колата, но дори да се наложи да изчакам с месец подкарването, предпочитам да ми е добре на душицата. Щото ако взема 145 има да се чудя "Ами ако 156-цата се окажеше здрава???" Не дай Боже 145 да не се окаже Ще трябва да се метна от някой мост Ще си нося кръста и засега 2.4 JTD е фаворит след многото прочетени мнения и теми, които ми дадохте. Много съм ви благодарен и дай Боже догодина да мога с ръка на сърцето да се нарека Алфист
    Ако някой има да добавя нещо нека го направи, ще чета и отговарям докато вие го правите и имате какво да кажете. Но определено след изчетенето се чувствам малко по-спокоен, че знам върху какво да се концентрирам като кола и двигател и оттук нататък да събирам парите колкото може по-бързо и да изкарам максимално бързо и курсовете.
    Предвиждането те учи нежно, грешката брутално!

  15. #30

    Default

    Колега само като тръгнеш да взимаш кола,внимавай много защото 2.4 особено по автокъщите са на прекалено много километри. Най-добре, ще е да отидеш с някой дето разбира от тези коли,за да не вземеш някоя на 500к КМ прикрепена само за продажбата. Даже има някои майстори и сервизи дето предлагат такива дейности

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •