Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75

Thread: 156 1.9 JTD за първа кола??

  1. #1
    Младши алфист Vindex's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Age
    34
    Posts
    14

    Default 156 1.9 JTD за първа кола??

    Здравейте Казвам се Александър, на 22 години от София. В момента карам шофьорските курсове и догодина пролетта ми предстои покупка на първата ми кола
    Бюджетът ми е ще е 4000 лева макс и затова се отказах от идеята за кола на газ, тъй като доста от парите ще отидат по уредбата. Затова се ориентирах към дизел. Но също така искам колата ми да е красива, не някоя каруца като Голф/Астра/Вектра (да ме прощават собствениците на тези коли, просто не ми харесват). Интересува ме какви са цените на частите и консумативите за 156 1.9 JTD, има ли някакви особености на двигателя и самата кола, колко харчи горе-долу, каква е разликата между 105,110 и 115 коньовите модификации...изобщо не знам нищо за тази кола, освен че е много красива, че я предпочитам пред всичко друго, което съм гледал по автокъщите и сайтовете. С радост ще стана Алфист догодина, но просто ще се радвам, ако сега ми разясните повечко за колата и ме посъветвате. Надявам се съм се ориентирал към хубава кола и двигател, като гледах цените смятам, че 4000 ще ми стигнат.
    Предвиждането те учи нежно, грешката брутално!

  2. #2

    Default

    Опитайте тук, колега
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    Здравей Сашо,

    Относно цените по подръжката, погледни тази тема - http://clubalfaromeo.com/forum/showt...8+%F6%E5%ED%E8
    към края има по-актуални цени.

    Разхода, ако ти е читав езкемпляра, ще е около 5.5 л./100 км.

    По окачването, ще сменяш носачи по-често от колкото ако си купиш друга марка автомобил.

    Успех на изпитите за книжка. Алфата е красива кола, но като красивите жени -- има повече изисквания от селски Фолксваген или дъртак Мерцедес 300.
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  4. #4
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Не е за първа кола 156, окачването и е доста капризно, а неопитните водачи не смогват да избягват изобщо неравностите по пътищата ни.
    А бързата рейка е кошмар при паркиране за начинаещи.
    Обслужването на 156 е м/у 400 и 600 лв. за отскок ...
    Та за първа кола при тоя бюджет нещо до 2000 ... останалото за обслужване, нови читави гуми (400 - 800 лв. зависимост от размер и модел) задължително, може и музика и последващи ремонти.
    Красотата ще си отиде за 6 месеца, като неопитен водач, ще я направиш на манерка...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #5
    Младши алфист Vindex's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Age
    34
    Posts
    14

    Default

    Wow! Доста ме стреснахте, прегледах темата с цените на ремонтите и ми се изправи косата - по 2-3 хиляди на година са дали някои хора, носачи по 200 лв. броя... Май единствения ми шанс е да взема нещо за 4К, което е напълно обслужено иначе ще има да я гледам пред блока на трупчета Няма ли светлина в тунела, толкова ли е скъпо всичко
    Предвиждането те учи нежно, грешката брутално!

  6. #6
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Не е толкова скъпо, просто хората са маниаци. За окачването не мога да споря - не е най-здравото на света, но кое е здраво по "магистралите" ни.
    Не е задължително всичко дасе купува ново от магазина и т.н. По-добре се ориентирай към 145-ца, но ако си се навил купувай 156-ца но трябва да я глезиш и поддържаш. Ако не навърташ много километри и внимаваш с дупките няма да имаш ядове. Аз със 2.0 ТС съм доволен дето целия форум ще те оплюе ако си вземеш такъв двигател пък...
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  7. #7

    Default

    Тая кола за първа не става
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Млади ми колега!

    С тоя бюджет що не пробваш 145/146 - поддръжката е значително по-евтина, по-маневрени са и по-компактни. Мисля, че е по-подходящ вариант за млад шофьор. Надявам се да не се обидиш

  9. #9
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    С този модел да.
    Виж 155 например можеш да си вземеш за 1000 - 2000 и да стане кола както трябва в тоя бюджет.
    Изобщо като се купува кола се мисли:
    - Първоначална цена
    - Обслужване, гуми, някое ремонтче
    - Гражданска, Каско (евентуално), данъци, винетки...
    - Гориво
    - Последващи ремонти
    Теглиш калема, гледаш си джоба, гледаш пазара и решаваш.

    И на мене ми се кара 159 Q4 2.4 JTDm автоматик, нова от магазина ... но не ми е по възможностите.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #10
    Младши алфист Vindex's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Age
    34
    Posts
    14

    Default

    Няма да се обидя на никого, вие разбирате повече от мен затова се допитвам до вас. Наясно съм с момента, че за първа кола е по-подходящо да не някоя непретенциозна, че да не ме е яд като я направя на манерка, както каза morfius Бях се ориентирал преди това към ASTRA B купе с C20XE и газов инжекцион (заради двигателя единствено иначе я намирам за доста грозна), но няма смисъл от мощна, грозна и стара кола за млад шофьор, още повече да поддържам и още една горивна система. Аз в София ползвам и ще ползвам още по-активно метрото като стане готово в Надежда, тъй като съм оттам. До Благоевград, където уча пътувам безплатно с влак. Колата ми трябва за екскурзии като ходим някъде и някой път вечер на кафенце да излизам и да возя приятели. 1.9 дизеловата 156 ме устройва като динамика, разход и най-вече ще ми е много приятно да карам красива кола. Ясно е, че не всички части ще ги купувам нови, братовчед ми се занимава с коли от 10-годишен тоест има кой да ми помага при ремонтите и при кой да се уча да си правя сам нещата. Затова си мислех, че ще успея да поддържам 156. Няма да я карам всеки ден по София, нито ще я юркам. Но поне да знам, че като съм почивка, ще мога да се кача и да си карам с кеф нещо що годе прилично. Ако трябва ще се лиша от някои излишни глезотии, но съм склонен колата ми да е хубава. Нашите ще ми помогнат с по-голямата част от парите, но в следващите 3-4 години няма да мога да си взема по-хубава кола и затова не искам да взимам нещо допотопно. Дори и да я очукам леко, тя ще си е моята 156-ца и ще я глезя колкото мога. От месеци гледам коли, питал съм за всякакви марки и модели и двигатели, няма кола и двигател, които да не са били хем харесвани и препоръчвани, хем плюти. Дори да не е най-добрия избор предвид неопитността ми и малкия бюджет, я предпочитам пред нещо друго. А и както казах, няма да я юркам всеки ден и няма да се амортизира толкова както предполагам колите на хората, които ги карат по 20-30 километра всеки ден. Ще се радвам да прочета още мнение и съвети, много ви благодаря за отделеното време и мненията
    Предвиждането те учи нежно, грешката брутално!

  11. #11
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    И все пак погледни 145/6, 155 или 164 - мисли за цялостния разход.
    Някак не е работа да ти седи колата на трупчета или да рискуваш да се претрепаш защото трябват едни 600 лв. за окачване.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Vindex View Post
    ASTRA B купе с C20XE и газов инжекцион (заради двигателя единствено иначе я намирам за доста грозна)
    ТакЪва кола "Астра Б" просто нЕма. Астрите започват от "F" (и кадетите свършват с "D") Под "Б" сигурно си имал предвид такава като полицейските (която е "G", веднага след "F"), само дето такава с фабрично ХЕ също нЕма...
    Иначе като цяло, колкото и да ми е неприятно да го кажа, тя е доста по-добър избор за първа кола...
    По клас е еквивалентна на 145/6, която според мен ти е правилния избор от алфите... Не се подлъгвай само по малките мотори ако ще купуваш бензинова - взимай поне 1.8...
    Според мен кефа от карането със 145/6 с голям мотор е по-голям отколкото със 156...
    Last edited by badmadafaka; 19-08-2011 at 18:06.

  13. #13
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    На мен 156 също ми е 1-ва кола и то 2 седмици след като завърших курсовете.Много съм доволен, нямал съм големи проблеми.Много ми харесва управлението по пътя много рязко могат да се избегнат повечето дупки и без проблеми се фкарва в пътя.Че е малко по не-маневрена да ... но ако ги чаткаш паркиранията никав проблем достатачно се наварта за да паркираш само обратните завой е по кофти.Купих я за 3,500 да ми е излезла до тук 4,500 4,700 нищо фрапиращо.Консумативи, 2 пъти сменяне на масло за 8 месеца , чип , оправяне на забележки по външния вид ... и някой други глезотий.Съвсем нормално от към пари

  14. #14
    Младши алфист Vindex's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Age
    34
    Posts
    14

    Default

    Под Астра Б имах предвид Астра-та 2 врати хечбек след 1995 година. По нета съм я гледал като Астра Б, нямах предвид полицейските. Може наистина да бъркам, но просто така съм я чел, затова така я и казвам.
    Колега Nikolov, олекна ми малко от твоя пост, че бях се стресирал Наистина се надявам да попадна на запазен индивид, има кой да взема с мен да гледа. Нека взема изпитите и догодина след зимната сесия, ще почвам да гледам по форума и по нета. Не ми се иска да е от автокъща, освен ако някой познат не ми докара читава бройка от чужбина
    Предвиждането те учи нежно, грешката брутално!

  15. #15
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Има много добри алфи който се продават в форума и са на страхотни цени.Не 1 път съм съжелявал, че съм истарвал толкова оферти за хубави 156-ци.Не, че моята не е запазена просто е имало доста който са ми хващали окото от към външен вид , интериор , мотор и т.н. А и знам поне, че като е форумна е малко или много гледана.Все пак тук не влизат хора който просто карат кола.А който се интересуват от марката, харесват си колите, подържат си ги.Погледни 1-во в форума офертите и тогава другаде.Сигурен съм, че ще спреш на някоя от тука и ще идеш да я огледаш.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •