Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: поставяне турбо на АР 156 2.5 в6

  1. #16
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Нали знаете какво е в Българските форуми? /питаш нещо и ти обясняват колко си тъп/
    Това което си описал е само 1 от antilag методите.
    Дали аз пиша глупости или не всеки си преценява, има google, аз поне се опитвам да насоча хората а те вече сами ще прочетат кое е вярно и кое не.
    Признавам : чел съм по диагонал но инжектор все пак e възможно да има, само дето не е за гориво

    the new system uses a injection system @ big pressures to inject a fine mist in to the exhaust manifold . we all know what happens to water when it meets 950 + degrees . steam !!! also the secondary factor is the expantion of the gases in the exhaust manifold increasing the volume hence the extra drive on the exhaust wheel ,which in turn keeps boost levels high . this info has come from a direct contact on a wrc team
    ...

  2. #17
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    До колкото знам системата анти-лаг както я описва Бобо е стандартното или оригиналното приложение. Известни са и слабостите и - прекалено високи температури в турбината, прегаряне на изпускателни клапани, нужда от изпускателна система изработена от специални (скъпи) материали.

    От друга страна има голяма логика в написаното от Драго - в крайна сметка парната турбина не е от вчера. Изпарението дори на малко количество вода отнема огромно количество топлина, а парата като обем е стотици пъти повече от обема на водата, от която е дошла. Като резултат се намалява температурата в турбината, като се запазва обема на газовете минаващи (и развъртащи) я.
    Ако трябва да избера анти-лаг за моята кола със сигурност ще обмисля парата като вариант, макар че упражнението в тази тема първоначално беше за турбиниране с малък прираст в тягата (малък компресор), който не би имал нужда от анти-лаг на първо място...
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  3. #18
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Ай стига бре Сега тая тема ще стои 2 години най-отгоре. Човека само попита...нищо лично да знаете
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  4. #19
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Поне има доста полезна информация
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #20
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default

    аз наистина само попитах но все пак инфото е доста добро,и стигнах доизвода че не си заслужава да се влагат толкова пари,по добре да се вземе турбинирана кола и да се ъпгреидне от колкото от нулата,това е моито мнение
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    аз наистина само попитах но все пак инфото е доста добро,и стигнах доизвода че не си заслужава да се влагат толкова пари,по добре да се вземе турбинирана кола и да се ъпгреидне от колкото от нулата,това е моито мнение
    Още в началото ти го казах това
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Нали знаете какво е в Българските форуми? /питаш нещо и ти обясняват колко си тъп/
    Това което си описал е само 1 от antilag методите.
    Дали аз пиша глупости или не всеки си преценява, има google, аз поне се опитвам да насоча хората а те вече сами ще прочетат кое е вярно и кое не.
    Признавам : чел съм по диагонал но инжектор все пак e възможно да има, само дето не е за гориво

    the new system uses a injection system @ big pressures to inject a fine mist in to the exhaust manifold . we all know what happens to water when it meets 950 + degrees . steam !!! also the secondary factor is the expantion of the gases in the exhaust manifold increasing the volume hence the extra drive on the exhaust wheel ,which in turn keeps boost levels high . this info has come from a direct contact on a wrc team

    Гледам колега си мислиш че се опитвам да те засегна което СЪВСЕМ НЕ Е ТАКА! Просто се опитвам да обесня нещата такива каквито са Случвало ми се е да настройвам антилаг и знам всичките му вариации Това с дюзата в изпускателя е физически невъзможн по простата причина че няма жив инжектор който да издържи на взрива на горивото постъпващо в колектор който е над 950 градуса целзии, а с работещ антилаг във ВРЦ достига над 1200 Има само слухове че някой ВРЦ автомобили са ползвали такива системи НО при всичките няма завършено състезание със здрава такава или без други поражения

    Радвам се че има такива теми в които се обсъждат смисленни неща
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    аз наистина само попитах но все пак инфото е доста добро,и стигнах доизвода че не си заслужава да се влагат толкова пари,по добре да се вземе турбинирана кола и да се ъпгреидне от колкото от нулата,това е моито мнение
    Колега , зависи дали искаш +50 коня , или 50 коня но държиш на турбо със "съскащ" BOV. /шегувам се за последното/
    Защото ако е само за конете си има и други начини .
    Според хората от squadra - като смениш тези металните тръбички , който при нашите коли са на 42мм със такива от 3.0 или 3.2 на 45мм ... сменят се и още някакви неща /не разбрах точно какви/ + спортен филтър и ремап = 20 кончета отгоре но само при 6500 оборота и 22 Nm .
    Май са доста скъпи тия тръбички , към 500 евро ако са нови но вероятно може да се намерят и 2ра ръка /макар и трудно/ . А и мисля се сещам за човек , който може да ги направи и няма да струват толкова.
    Освен гореописаните неща можеш да поработиш по изпускателни колектори и генерация , което може да даде 1-2 коня отгоре.
    Аз винаги съм искал към нормалната генерация успоредно да имам още една тръба от колекторите до задната броня .. идеята е клапан да пуска изгорелите газове или през стандартната генерация или през правата тръба . И копче вътре в купето да управлява клапана, по подразбиране да стои в позиция "тих режим".
    Не знам обаче какъв ще е този клапан с електрическо регулиране , който да издържи на високите температури.

    Мокра или суха N20 система също би вдигнала мощноста. Въпроса е да не е много и да съсипеш двигателя.

    Спортни разпределителни валове също вдигат мощността но с колко да кажат по-разбиращите от мен . Цените са над 2000 евро за комплект.

    Аз искам да попитам дали някой е чел за генераторите на Браунов газ , който слагат в автомобили и камиони.
    Там се ползват за икономия , но съм чел че може да се настрои за по-висока мощност.
    Идеята е че във въздуха има около 21% кислород / за процеса на горене азота и другите не ни трябват реално /
    а във брауновия газ простата сметка показва че е 33.3% /не е точно кислород , йонизиран или нещо такова / а другите проценти са някакъв вид водород , който гори.
    Повече кислород и повече гориво в двигателя на мен ми звучи добре. Гледал съм български клип за един с BMW , 320D и разправя че много повече върви с такава система.
    Но има твърде малко информация засега.
    ...

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Мокра или суха N20 система също би вдигнала мощноста. Въпроса е да не е много и да съсипеш двигателя.
    Аз знам че сложиш ли тва, за двигателя дилемата е не ДАЛИ, а КОГА.......щото все си мислиш че може и още, кеф си е да те ритне седалката и човек се увлича някак си.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    "Нитратите" са готино нещо, но наистина не трябва да се прекалява...Както казва един познат от Русе - "нитрото е течно турбо"
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Според хората от squadra - като смениш тези металните тръбички , който при нашите коли са на 42мм със такива от 3.0 или 3.2 на 45мм ... сменят се и още някакви неща /не разбрах точно какви/ + спортен филтър и ремап = 20 кончета отгоре но само при 6500 оборота и 22 Nm .
    Май са доста скъпи тия тръбички , към 500 евро ако са нови но вероятно може да се намерят и 2ра ръка /макар и трудно/ . А и мисля се сещам за човек , който може да ги направи и няма да струват толкова.
    Освен гореописаните неща можеш да поработиш по изпускателни колектори и генерация , което може да даде 1-2 коня отгоре.
    Аз винаги съм искал към нормалната генерация успоредно да имам още една тръба от колекторите до задната броня .. идеята е клапан да пуска изгорелите газове или през стандартната генерация или през правата тръба . И копче вътре в купето да управлява клапана, по подразбиране да стои в позиция "тих режим".
    Не знам обаче какъв ще е този клапан с електрическо регулиране , който да издържи на високите температури.

    Мокра или суха N20 система също би вдигнала мощноста. Въпроса е да не е много и да съсипеш двигателя.

    Спортни разпределителни валове също вдигат мощността но с колко да кажат по-разбиращите от мен . Цените са над 2000 евро за комплект.
    Сега да не си помислиш че се заяждам! Само искам да уточня - Първо с тия "тръбички" ремап и спортен филтър по никакъв начин неможе да постигнеш 20 коня! Ако всичко е перфектно изчислено и направено може да вдигнеш респонса на колата и около 12-16 коня максимум. Другото е че няма как една кола да се промени само на 6500 оборота или там колкото си писал колата се променя в целия работен диапазон
    Сега за изпускателните тръби или "хедърите" и генерацията - тука вече ако постигнеш само 1-2 коня по-добре не барай! От хедъри и генерация на шестак се качват около 20 коня, пак казвам при правилни изчисления и настройки За тия неща имам даже доказателствен материял със форума Това което ти винаги си искал няма да има ефект а дефект Има решения на много мощни коли и не се прави отпред а вътре в крайното гърне със дроселова клапа (дори БМВ 328 имафабрично такова)
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Сега да не си помислиш че се заяждам! Само искам да уточня - Първо с тия "тръбички" ремап и спортен филтър по никакъв начин неможе да постигнеш 20 коня! Ако всичко е перфектно изчислено и направено може да вдигнеш респонса на колата и около 12-16 коня максимум. Другото е че няма как една кола да се промени само на 6500 оборота или там колкото си писал колата се променя в целия работен диапазон
    Не мисля че се заяждаш.
    За 20те коня : затова започнах предишното ми мнение, че е според хората от squadra, аз няма как да потвърдя разбира се. Мисля , че се подразбира за това че мощноста се вдига по целия диапазон , аз написах за 6500 защото според техните графики тогава подобрението е най-голямо.
    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Сега за изпускателните тръби или "хедърите" и генерацията - тука вече ако постигнеш само 1-2 коня по-добре не барай! От хедъри и генерация на шестак се качват около 20 коня, пак казвам при правилни изчисления и настройки За тия неща имам даже доказателствен материял със форума Това което ти винаги си искал няма да има ефект а дефект Има решения на много мощни коли и не се прави отпред а вътре в крайното гърне със дроселова клапа (дори БМВ 328 имафабрично такова)
    Голямо подобрение от генерация не мислех че може да се постигне, щом казваш ще ти повярвам.
    Скоро ще сменям цялата генерация от колекторите /купил съм вече/, supersprint заместител на кат. , средно и задно walker , като supersprint-a си е права тръба с малко изолация , както и средния walker ... та ще видя дали ще е по-пъргава колата .
    Ефекта от правата тръба щеше да бъде за повече шум - имам гадни съседи и заслужават ...
    Иначе някои мазератита имат система тихо/шумно но къде е клапата не съм се интересувал.
    ...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •