Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Аномалия при 147

  1. #31
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    не мога да разбера как давате по една шапка с пари за основен ремонт и после пестите от масло да си разработвате двигателя ...

    ....

    относно въпроса ти за маслото: аз карам с 10W60 Racing от 3 години и съм много доволен, не доливам повече от 250 грама преди смяната (държа си макс.ниво) и друго масло не слагам.
    Last edited by KirilSol; 27-08-2011 at 22:27.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  2. #32
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    не мога да разбера как давате по една шапка с пари за основен ремонт и после пестите от масло да си разработвате двигателя ...

    ....

    относно въпроса ти за маслото: аз карам с 10W60 Racing от 3 години и съм много доволен, не доливам повече от 250 грама преди смяната (държа си макс.ниво) и друго масло не слагам.
    Колега, ако ти гори масло по литър на 1000км ще те видя дали ще караш с 10w60, да ти изгаря от смяна до смяна 300лв масло, какво не можеш да разбереш много лесно се дава акъл като ти е читав мотора

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колега, ако ти гори масло по литър на 1000км ще те видя дали ще караш с 10w60, да ти изгаря от смяна до смяна 300лв масло, какво не можеш да разбереш много лесно се дава акъл като ти е читав мотора
    на първите 3-4 литра си трябва отваряне и търсене защо - ако го търпиш си е тъпо

  4. #34

    Default

    След основния на моята кошница, горенето на масло беше зверско. Оказа се маслен сепаратор за почистване. Колата беше на 200 км след ремонта, почистиха я и от тогава не е изхарчила 1 грам масло (видимо по щека) за 15000 км, а я разработвах с гадния голд дори първите 2000 км. Сега си перкам със Селения 20к и грам не го пипа, въпреки спортното ми шофиране. Не е нормално да ти лапа за 1000км 1,4 литра масло и не вярвам да има читав майстор, който да твърди това. Останалото са самозаблуди и глупости.
    Arena Coast Customs

  5. #35
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Утре мисля да сменя маслото със SELENIA 10W60 и я карам на сервиз при първа възможност най-вероятно след 2,3 дена. Ще пиша какво става, благодаря много за съветите. Осъзнах, че найстина ме мята този май. Едни ми казват нормално, вие тук - не. Не знам на кой да вярвам не съм опитен шофьор.
    Но ще я оправя това е важното. Пестя от пари, защот се мъча да бъда разумен, но толкова ме влече, че следващия момент парите нямат значение. Всичко се прави по една машина(кола).
    Каквото стане. Аз мисля, че всичко ще е наред....
    Лека вечер. Ако си взема изпита, ще й купя гърне
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  6. #36
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Минах 350км. с немалка скорост, маслото не е мръднало. Или ако е мръднало, което видимо не се установява е доста различно от предишния ми разход на масло където на 100км. падаше по 3,4мм от щеката.
    Теча на масло спря, благодаря на всички за помоща и некомпетентните отговори Явно найстина майстора бил прав и не са били измислици. Утре сменям масло и почвам с подобренията. :
    Темата за ключ
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  7. #37
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Минах 350км. с немалка скорост, маслото не е мръднало. Или ако е мръднало, което видимо не се установява е доста различно от предишния ми разход на масло където на 100км. падаше по 3,4мм от щеката.
    Теча на масло спря, благодаря на всички за помоща и некомпетентните отговори Явно найстина майстора бил прав и не са били измислици. Утре сменям масло и почвам с подобренията. :
    Темата за ключ
    Колега радвам се че колата ти е наред дано не отключваме темата пак че ние некомпетентните такива като теб компетентни ги виждаме всеки ден
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    ...благодаря на всички за помоща и некомпетентните отговори Явно найстина майстора бил прав и не са били измислици...
    Между другото много добре казано - тия дето ти дават акъл в темата, че не е нормално така да харчи са едни от най-некомпетентните ламери във форума... Някои от тях лично ги познавам и "на живо" са дори в пъти по-некомпетентни... Добре, че е бил човека дето ти е сипал "селения голд", че тука аман от неразбиращи ламери

  9. #39
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Вземи си за всеки случай аналгин да раздаваш на тия дето карат след теб.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •