Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 135

Thread: газов инжекцион на 3.2jts

  1. #76
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Че те на обикновен инжекцион няма кой да ги настройва като хората, ти ми говориш за директно впръскване - я спрете да четете в нета и отидете в представителството на някоя от тия марки в БГ и запитайте как и какво става да си умрете от смях
    Ясно е какво, ще настъпи неловко мълчание

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #77
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Американците карат на метанол щото там е прекалено либерално законодателството и повечето опасни неща са им напълно позволени.

    Катализатора се прецаква от окислението, което е засилено при каране на газ в сравнение с бензин, както и от по-високата температура на изгорелите газове (тук Бобо моля да ме поправи ако бъркам).
    В БГ фирмите за ауспуси не случайно не ти дават гаранция за гърнетата когато колата е на газ.
    Но темата е за JTS а не бензин срещу газ.
    Както казаха поне няколко човека дори да ти я сложат в чужбина такава уредба , няма кой да ти я настройва тук. И това важи за 2.0JTS, 1.9JTS, 2.2JTS , 3.2JTS.
    ...

  3. #78
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    В БГ фирмите за ауспуси не случайно не ти дават гаранция за гърнетата когато колата е на газ.
    Но темата е за JTS а не бензин срещу газ.
    Както казаха поне няколко човека дори да ти я сложат в чужбина такава уредба , няма кой да ти я настройва тук. И това важи за 2.0JTS, 1.9JTS, 2.2JTS , 3.2JTS.
    А бе и аз знам че неможе ама то се напънало и се кара че виж било изгодно.
    Пък ако може мойта я давам за експериментация а.

  4. #79
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Това че ти мислиш така явно е голяма грешка

    Защо глупаците от мерцедес и другите марки тогава монтират специални охлаждащи помпи на катализаторите си Пак повтарям неспасяем си физика + химия = уикипедия - е да ама не е баш така
    главната задача на катализатора е да оксидира СО до СО2 както и неизгорелите НС до СО2 и вода.
    ти ми даваш пример с охлаждане, обаче мога да ти дам и примери с подгряване на катализатора.
    един автомобил няма ли 5-6 ламбда сонди, още толкова кулери и едиколкоси мегабайта памет в еку-то, не е съвременен. това е тренда сега, а всъщност с колко % се е качила ефективността на един бензинов двигател с най-простия карбуратор сравнен със сегашните ... 2-3 ?
    точка

  5. #80
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    главната задача на катализатора е да оксидира СО до СО2 както и неизгорелите НС до СО2 и вода.
    ти ми даваш пример с охлаждане, обаче мога да ти дам и примери с подгряване на катализатора.
    един автомобил няма ли 5-6 ламбда сонди, още толкова кулери и едиколкоси мегабайта памет в еку-то, не е съвременен. това е тренда сега, а всъщност с колко % се е качила ефективността на един бензинов двигател с най-простия карбуратор сравнен със сегашните ... 2-3 ?
    Хората подгряват докато колата е студена а охлаждат защото катализатора над определени температури спира да работи и почва да се руши! Тва не го пиша на теб знам че ти си в друго измерение а за другите

    Всъщност ефективността на един мотор се смята доста сложно но ще ти отговоря простичко - Една жигула (или фиат) с карбуратор която е 60 коня примерно е харчила 8 на сто примерно и е имала в нея само радио като консуматор - В момента има коли с директно впръскване които харчат същото количество гориво и имат мощност от порядъка на 200-300коня, вътре в автомобила освен че всичко е автоматизирано климатизирано и прави масаж чрез седалките дори следи за влажността и вредните газове в купето - та сега ти ми кажи колко се е вдигнала ефективността при положение че жигуловия мотор неможе дори да захрани всички консуматори в съвременна кола камо ли да помести 2тона кола със ниво на сигурност - че да премаже 10 жигули и от вътре хората да излязат засмяни
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #81
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    имам въпрос към теб. от какво се топи катализатор
    - при високо количество неизгорели хидрокарбони и СО ,които се оксидират в него отделяйки топлина и температури над 900 градуса
    или
    -от температурата на изгорелите газове
    къде температурата е по-висока - преди или след катализатора?
    точка

  7. #82

    Default

    т.е. изводът от темата е следния:


    1. да, възжможно е да се сложи на JTS

    2. но е много неикономично поради щетите, които ще нанесе по генерация, катализатор и прочее

    3. умно е да се сложи газ, когато това ще ти направи икономия над 30%, без значение, колата дали е с 3 или с 10 цилиндъра и двигателя "поддава" на газифициране (в случая JTS не е удачен вариант)

    4. на някои хора им е по-важно като ги видят на бензиностанцията кой какво ще каже за тях, а не дали си спестяват излишни пари

    5. сигурно има и още някой извод.

  8. #83
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    имам въпрос към теб. от какво се топи катализатор
    - при високо количество неизгорели хидрокарбони и СО ,които се оксидират в него отделяйки топлина и температури над 900 градуса
    или
    -от температурата на изгорелите газове
    къде температурата е по-висока - преди или след катализатора?
    Абе ти .... нали едното е пряко свързно с другото ... Няма да обеснявам оборих ти доводите 100 пъти, ти продължаваш да се опитваш избирателно да се насочваш на където ти е удобно и пак те оборвам и ти пак продължаваш

    ---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:22 ----------

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    т.е. изводът от темата е следния:


    1. да, възжможно е да се сложи на JTS

    2. но е много неикономично поради щетите, които ще нанесе по генерация, катализатор и прочее

    3. умно е да се сложи газ, когато това ще ти направи икономия над 30%, без значение, колата дали е с 3 или с 10 цилиндъра и двигателя "поддава" на газифициране (в случая JTS не е удачен вариант)

    4. на някои хора им е по-важно като ги видят на бензиностанцията кой какво ще каже за тях, а не дали си спестяват излишни пари

    5. сигурно има и още някой извод.
    Само дето първа точка трябва да бъде:

    1. да, теоретично възжможно е да се сложи на JTS
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #84
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    няма са борим, само си говорим
    дайте сега да си направим една група "имам пълначка за газ на бронята и ни мъй срам"
    точка

  10. #85
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    няма са борим, само си говорим
    дайте сега да си направим една група "имам пълначка за газ на бронята и ни мъй срам"
    Гъзарите съм чувал му викат "срамна дупка"
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #86
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Гъзарите съм чувал му викат "срамна дупка"
    @колев Защо трябва да се срамува човек? Решил, газирал се е! Всеки сам си избира и само смачканите умствено хора ги боли за мнението на бънч ъф лузърс
    Ха ха ха ха е тва вече изкърти.
    Last edited by _power_; 26-08-2011 at 14:30.

  12. #87
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    аааа незнам, моята е в небоядисаната част на бронята и на тъмно не се вижда
    тука едно кафе е лефипедесе , така че с всеки литър газ съм напред
    точка

  13. #88

    Default

    Мале, заформила се е любимата ми темичка...
    На Алфа с 3.2 мотор и бутам газ още в автокъщата преди да съм я подкарал, да не съм мазохист да я карам на бензин ...

    п.с Само ще замоля дизелджиите с икономичните возила да не дават излишни мнения, че вече целия град мирише на пържена цаца и картофки щот са баровци.
    Last edited by Доко; 26-08-2011 at 15:35.

  14. #89
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Мале, заформила се е любимата ми темичка...
    На Алфа с 3.2 мотор и бутам газ още в автокъщата преди да съм я подкарал, да не съм мазохист да я карам на бензин ...

    п.с Само ще замоля дизелджиите с икономичните возила да не дават излишни мнения, че вече целия град мирише на пържена цаца и картофки щот са баровци.
    Е с това мнение вече, че ще е добре да се запечата темата

    2.4JTDm

  15. #90
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    Колега нищо лично ама щом търсиш за 3.2 мотор газ значи още ти "миришат чорапите" за 159 3,2 карай 145 и нямаш грижи или си купи дизел и ходи събирай изгоряло олио.Ако това беше кола за газ щеше от завода да се предлага! Отнася се за колегата пуснал темата!
    Last edited by gostenka; 26-08-2011 at 16:30.

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •