Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 135

Thread: газов инжекцион на 3.2jts

  1. #16
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    двигателите с директно впръскване могат да работят на газ, но се впръсква и бензин за да не се повредят дюзите.
    а и какъв е проблема с газта след като с един ГИ колата върви като на бензин, но караш по-евтино и по екологично.
    точка

  2. #17

    Default

    ама всеки ще си кара колата на каквото си иска гориво бе, ако иска и на мазут ще я подкара!!

    като може да си спестява по 200-300 лв на месец от гориво що да не го прави бе ?

    богатите са богати, защото си оптимизират разходите!

    пък знаеш ли колко ми пука, че някоя кола е на газ.. пффф!

    много го знаеш тоя с S класата , че говориш за последните стотинки

    единия единствен недостатък, който има газовата уредба е големината на бутилката, освен тези, които са на мястото на резервната гума...

    от там нататък - ЕВАЛА на този, който не робува на евтини комплекси

    като иска да се дърпа си пуска бензина, като иска по-евтино си пуска газта!

    тея 200-300 лв на месец са ти преспокойно 2-3 стабилни излизания отгоре на месец или някой уикенд в прилично хотелче, които не ги мислиш като разходи


    ако знаеш на какви коли съм виждал газови уредби, чиито собственици са МНОООООГОООООО далеч от финансова недостатъчност... просто българина не е научен на бизнес мислене.


    на някой може пък да не му харесва тракането на дизел и да си е харесал точно даден автомобил с даден двигател и т.н.

    предразсъдъци на комплексари


    ще кажеш, че на състезателен автомобил е сложен газ пфффффффффф
    Last edited by Stoyan Georgiev; 25-08-2011 at 14:20.

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    . .. .
    Този пост много ми хареса

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    ама всеки ще си кара колата на каквото си иска гориво бе, ако иска и на мазут ще я подкара!!

    като може да си спестява по 200-300 лв на месец от гориво що да не го прави бе ?

    богатите са богати, защото си оптимизират разходите!

    пък знаеш ли колко ми пука, че някоя кола е на газ.. пффф!

    много го знаеш тоя с S класата , че говориш за последните стотинки

    единия единствен недостатък, който има газовата уредба е големината на бутилката, освен тези, които са на мястото на резервната гума...

    от там нататък - ЕВАЛА на този, който не робува на евтини комплекси

    като иска да се дърпа си пуска бензина, като иска по-евтино си пуска газта!

    тея 200-300 лв на месец са ти преспокойно 2-3 стабилни излизания отгоре на месец или някой уикенд в прилично хотелче, които не ги мислиш като разходи


    ако знаеш на какви коли съм виждал газови уредби, чиито собственици са МНОООООГОООООО далеч от финансова недостатъчност... просто българина не е научен на бизнес мислене.


    на някой може пък да не му харесва тракането на дизел и да си е харесал точно даден автомобил с даден двигател и т.н.

    предразсъдъци на комплексари


    ще кажеш, че на състезателен автомобил е сложен газ пфффффффффф
    Пак подхванахте темата ГАЗ/БЕНЗИН....!
    Аз лично не бих си сложил газова уредба,не обичам да карам на алтернативни горива просто,иначе от финансова гледна точка си е изгодно.
    Last edited by dilian alfa gtv; 25-08-2011 at 14:34.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    За оптимизирането на разходите малко не съм съгласен защото иначе цяла Европа щеше да е оптимизирана а тя НЕ Е!

    P.S.Колко газ станции имат там?
    EX 156 1.6 TS

  6. #21

    Default

    Основната пречка пред газовите автомобили в Европа ( втова число и България би ебало...) е категоричната забрана за влизане в обществени закрити паркинги, както и в някои тунели и съоръжения.

  7. #22
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    За оптимизирането на разходите малко не съм съгласен защото иначе цяла Европа щеше да е оптимизирана а тя НЕ Е!

    P.S.Колко газ станции имат там?
    ми ето тука една база данни в която са въведени над 6000 станции в германия. за българия няма въведени
    http://www.gas-tankstellen.de/menu.php?l=D

    въпроса беше може ли на жтс да се сложи газ- да, има специално уредби за тия двигатели.
    не виждам що пак се спори газ-бензин-дизел. който с каквото си иска да кара.
    аз пък се дразня на дришльовци без един ден трудов стаж. ма иначе с кола и кара на бензин /гъзе/. нищо че като спре на бенз. колонката и зарежда за 10лв

    ПП
    и между другото, в англия ако си на ЛПГ има сериозни отстъпки от данъци,такси, паркместа и други... ама мани ги тия.
    точка

  8. #23
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Направиха ли ти впечатление думите "течна фаза"..? И има ли нещо странно ако е директно впръскване..?
    За това помолих за по-подробно, пич... За течна фаза бях чувал само на теория, не ми е тва професията ,за тва и не знам за пазарното състояние.
    По принцип съм изцяло ЗА газ в течна фаза. Ако ще и Вейрон да карам , и на него ще му бодна газ. ТЕя "умници" дет ми нареждат прогресивните методи , да ходят да си "да"-кат с пенсиите по пейките. Карайте си на бенз. господа гъзета, хвърляйте си кинтите на вятъра и робувайте на тъпи идеи и консерватизъм, нека умните се учат от вашите грешки Изцяло съм съгласен с тези, които си ценят парите, природата и КОЛИТЕ !!! Сигурно немците от BMW са тъпи селяни за това , че са направили М5 само на газчица , нали http://www.automedia.bg/news/article_11823.html
    Тъй че , колега , бодвай си ЛПГ на 3,2-то и си фиркай ... е моето мнение!

  9. #24
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Карах на газ 10 години и вече не искам и да я помириша. Плюс това минавам максимум 10000км на година и не ми е изгодно да сложа газ.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Карах на газ 10 години и вече не искам и да я помириша. Плюс това минавам максимум 10000км на година и не ми е изгодно да сложа газ.
    за 10 000 на година не си заслужава наистина.

    но за едни 30 000 - 40 000 - 50 000 на година си е повече от добра инвестиция...

    аз 12 000 само на 159ката правя на година, като нея я карам 1/5 от времето...

    останалото време карам включително и метанов туран, който се оказа адски добра инвестиция!
    Last edited by Stoyan Georgiev; 25-08-2011 at 18:18.

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Аз също съм карал на газ 1-2 години и също съм с много лоши впечатления.
    Разбирам да се кара такси, че да се избие това вложение или друга дейност свързана с много карене да кажем едни 100 000 км на година. Но дори и тука това вложение е абсолютно грешно, говоря за купуването на колата, защото алфата е доста нежна кола и ще се пукнеш от ремонти особено ако се кара предимно градско.
    В другия случай не работиш с колата си, да спестиш 200-300 лв на месец, дори и с моето каране, което е доста за човек, който не работи с колата си /около 30 000 км на година/ е абсурд. Едни 60-80 лв може. Еми да започнем тогава да смятаме, кога ще се избие газовото, щото чух за цифри от 3-5000 лв. Не говорим и за това как се скапва колата.
    А и на 3.2 да сложиш газ честно колата ще ти се обиди. Бай Джуджаро ще дойде да ти я вземе лично.

    2.4JTDm

  12. #27
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Човека пита "Може ли да се постави" не ви иска мненията дали е добре, не пита дали е гъзарско и очевидни не му пука дали ще спира не газовата колонка. Сигурно си е направил сметката. Какво му е лошото на това? Стоян е прав, разходите трябва да се оптимизират, точно поради тази причина богатите са богати. Ако можете да помогнете на колегата помогнете му, ако не не му обясняваите как не е гъзарско да се кара на газ. Стоян като ми казал колко им гори Турана на метан ми се изправи косата. С равностойноста на 5 мой зарждания на джипа мога да обиколя света с тази кола..Един ден когато започнаа да въртя адски много километри вероятно ще си взема такава кола за тези патувания. Доста рентабилно е. Не съдете колегата за избора му.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Ще те разпънат на кръст с тоя въпрос
    Още като видях темата вчера ми беше интересно на къде ще забие. Това мнение ми хареса много.

    2.4JTDm

  14. #29

    Default

    проста сметка

    на ден да въртиш 100 км градско

    20 литра на ден

    това в бензин са 50 кинта горед олу

    за газ са около 30 (да приемем, че ще харчи повече на газ)


    20 лв разлика на ден

    30 дни по 20 лв = 600 лв на месец си спестяваш



    това е ако караш в голям град естествено, в малък град трудно се навъртат стотак всеки ден - само градско

    ако отидем на извънградско - ако пътуваш бургас - софия по 4-5 пъти на месец както мен (примерно)

    15 извънградско = 45 за цялата дистанция = 45 х ~2.60 = 110 кинта само едната посока с бензин

    45 х 1.35 = ~ 55-60 лв едната посока

    това е почти 50% разлика в разхода

    т.е. = 60 лв на дистанция си пестиш

    т.е. пак 300 кинта като нищо можеш да си пестиш


    както и да го гледаме, да го струваме, за 1 година си избиваш газовата



    говорите ми за ремонти и т.н., но истината е, че всичко опира до предварителното състояние на колата и самата система, която е монтирана


    да не говорим, че кола с газово е много по-примамлива за купувач на старо след това - няма да се занимава да си слага евентуална уредба, ако има такива мераци и той.


    естествено, ако всички са комплексари и си мислят, че най-обикновена 3.2ка е невероятната екзотика невиждана по нашите земи и, видиш ли, е страхотно светотатство да се сложи газ, то няма да се продаде толкова лесно, но все пак, не вярвам всички да са си сложили капаците
    Last edited by Stoyan Georgiev; 25-08-2011 at 18:29.

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    ......
    Сметките ти мисля, че не са правилни, но не ми се задълбава.

    Мисля, че е добре да поддържаме добрия тон тука, а не да се обиждаме на комплексари и други подобни.

    2.4JTDm

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •