Results 1 to 12 of 12

Thread: Термометър за температурата в купето?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia , Bulgaria
    Age
    34
    Posts
    46

    Default Термометър за температурата в купето?

    Здравейте ! Имам странно желание - бих искал да знам каква ми е температурата в колата , но никъде в нея няма термометър. Единствената температура която имаш е на околната среда. Та моля за помощ какво точно да направя за имам въпросния термометър вътре - да си купя от пазара някой електронен на батерии или има вариант да си монтирам в таблото ?

  2. #2
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Не уточни дали става въпрос за 156, 147 или ГТ, но да предположим, че си със 156.
    Имаш термометър - под врътката за настройка на температурата, вляво от бутона на аварийките. При мен, някой ентусиаст като теб беше закачил уред с дисплей, който показваше темп в колата, като го беше закачил за въпросния термометър.

    156-ците все пак са с климатроник, а климатроник без външен и вътрешен термометър, още не съм чул да съществува...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia , Bulgaria
    Age
    34
    Posts
    46

    Default

    Тва отворче го знам , но искам да знам какво да направя за да си изкарам дисплей или нещо което да ми показва температурата

  4. #4
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Купуваш си термометър с LCD дисплейче, кабела, който мери температурата го завираш там при този термометър на колата (да, естествено, че трябва да свалиш цялата конзола), а захранване можеш да вземеш от кабела, който отива към запалката. При мен така го бяха вързали и това открих като разглобявах, за да го разкарам... при всяко включване на контакт, тая гад пищеше като заклана, за да ми напомни, че работи. Отгоре на това я бяха залепили на въздуховода с двойно залепяща лепенка - ужас ме хващаше, само като го видех (при всяко качване в колата, щото ми е пред погледа)... не знам за чий ти е да знаеш температурата вътре, ама като си решил - това е начина.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia , Bulgaria
    Age
    34
    Posts
    46

    Default

    Друг вариант да си взема някой на батерии и да го лепна на таблото ... Ще реша кво да направя . Иначе най-готино щеше да е ако е като датчика за температурата на колата ...

  6. #6
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Мен ми се струва напълно излишно за вътре, явно и някой инженер е бил на моето мнение и за това не са го направили.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  7. #7

    Default

    Или някой счетоводител

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  8. #8
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Все тая... аз лично изхождам от факта - колко пъти въобще съм погледнал вътрешния, дори докато го имах. Нито веднъж. Какво като видя, че вътре е 46 градуса, след като колата се е пекла на слънце - аз това го усещам и сам, като отворя вратата още... Вътре ме интересува да ми е достатъчно хладно топлите месеци и достатъчно топло през студените. Дали ще ми показва, че е 21 или 22 или 25 градуса - разлика няма за мен. Външният е друга история - доста повече работа върши информацията, която дава.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia , Bulgaria
    Age
    34
    Posts
    46

    Default

    Всичко е въпрос на мнение и нужди... Кола след 2001 , 2002 няма без вътрешен и външен термометър

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    тя може да има датчик за вътрешната температура но няма дисплей за индикация - поне аз съм така

  11. #11
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Датчика за вътрешната температура се намира в ляво от пепелника( както е писал колега боби) - една малка кръгла решетка около 2 см диаметър. Мери температурата на поток от въздух за да знае климатроника кога да регулира. Ако ще се слага термометър, трябва да е по-далеч от въздушните потоци, които излизат от клапите...иначе ще лъже в показанията.
    Last edited by GammaRay; 25-08-2011 at 22:29.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  12. #12
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Датчика за вътрешната температура се намира в ляво от пепелника( както е писал колега боби) - една малка кръгла решетка около 2 см диаметър. Мери температурата на поток от въздух за да знае климатроника кога да регулира.
    Благодаря!Много съм се чудил това за какво е, и дори мислех да пиша , но все забравях.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •