Results 1 to 15 of 24

Thread: Няколко въпросителни за ABS(клапанен блок)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default Няколко въпросителни за ABS(клапанен блок)

    Така, моята сага със спирачките се оказа доста по-корава от очакваното. Кратка предистория-карам си и спирам на кръстовище. Потеглям и след 200-300 метра решавам да отбия встрани. Да, ама не. Колата не ще да спира, педала потъва и си е*ало майката. Спира, ама нищо общо с нормалното. След мой си оглед карам я в сервиза, където я оставих за преглед на проблема. Момчетата и специално приемчика им Вихрен бяха много отзивчиви и според тях мастър брейк силиндъра(спирачна помпа) е в дупарата. Добре, изчаквам си седмица да се справят с проблема, но се оказва, че нещо не е наред и след смяната. Та днес стана ясно, че проблема лежи в блока за управление с хидраличните електромагнитни клапани. Та единия канал(дясно предно и задно ляво ги няма). Та понеже според момчетата това е 100 процентовата причина ми казаха опциите-нов блок на скромната цена...уейт фор ит...уейт фор ит... 2500 лв и две седмици доставка. Това е само за клапанния блок, защото електронният блок за упр. е наред(цена с него над 4000лв). Та въпросите ми: мнение за съвместимост на клапанния блок с други модели(159?), за да се опитам да намеря 2-ра употреба. Според човека, занимаващ се с колата ми софтуерно са еднакви за всички модификации на Брера/159, но според друго мнение са 5 разновидности. Изобщо, някакви идеи, с които да преглътна нещо по-малко от 2,5 хилки...Прилагам снимка на номера, надраскан на електронния блок АБС-а, на клапанния блок нищо не видях, но него така или иначе утре ще искам да свалят и ще проверя
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo049.jpg  

  2. #2
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    P.S. За този номер в мрежата намирам помпа "ТРВ" за Брера/159/Фиат/Ланча

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    май с новата Крома има идентични детайли и възли

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Аман вече. Тия направо се уливат с цифри.

    Миналата седмица, като оставих моята, видях другата 2.4-ка разглобена до основи, и твоята също да чака ред. Какво им стана на тия коли, направо не е истина, и все едни 4-ри цифри се трошат.

    2.4JTDm

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Аман вече. Тия направо се уливат с цифри.

    Миналата седмица, като оставих моята, видях другата 2.4-ка разглобена до основи, и твоята също да чака ред. Какво им стана на тия коли, направо не е истина, и все едни 4-ри цифри се трошат.
    Мда сега моята е наред ,другата седмица,а сумата пак със 4 цифри,аз предлагам да викаме попа пред сервиза да ръси по капака със светена вода преди излизане от сервиза..! Нещо се уляха тези коли,аз си мисля че който е влизал да чете тука със цел покупка на модела е останал твърде замислен.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    То си е за отказване без замисляне май

  7. #7
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Аман вече. Тия направо се уливат с цифри.

    Миналата седмица, като оставих моята, видях другата 2.4-ка разглобена до основи, и твоята също да чака ред. Какво им стана на тия коли, направо не е истина, и все едни 4-ри цифри се трошат.
    "Другата" 2.4 й беше дошло времето за смяна на масла, ролки, ремъци, филтри и т.н., а също така и за изправяне на колектора, отвеждащ газовете към турбината (чувам че и ти си запознат с проблема). Така че бокса си беше напълно планови, да чукна на дърво. Което обаче не означава, че сумата с която се разделих не беше четирицифрена - беше си . Ако някой му предстои ролки и ремъци да сменя, мога да пусна цените в темата за ремонти. или да пише на лично за да го подготвя психически
    Alfa 159 2.4 JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •