Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: размер на спирачните дискове

  1. #1
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default размер на спирачните дискове

    Здравейте колеги
    какви са размерите на дисковете при jtd-то и td и ако има разлика дали едно ремапнато JTD ще може да спира добре с дискове от TD
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  2. #2

    Default

    На конкретния въпрос не мога да ти отговря с точен размер, но имай прдвид следното: големината на дисковете като цяло е правопропорционална на мощността на колата (има си логика). Демек няма да е особено логично по-мщния мотор да има по-калпави спирачки. Ако смениш дисковете с друг размер, трябва да смениш и спирачните апарати (супортите), защото те са правени за твоя си диск.
    Мисля, че ако искаш ъпгрейд на спирачките на 145/6, най-големите възможни са на 145 QV/ 146 Ti и дисковете са с размер 284 мм. Ако на jtd-то са ти такива, явно проблема ти заради който питаш е другаде по системата, щото колата с такива спирачки си спира съвсем доволно...

  3. #3

  4. #4
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    до колкото разбрах по втория линк,размера е еднакъв.Благодаря
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не само е еднакъв, ами дисковете са същите. внимавай че на дебелина имаш 2 варианта - 12мм плътен и 20мм вентилиран за ТД. за жтд мисля е само вентилиран.
    точка

  6. #6
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    да,благодаря ти коя марка би ми препоръчал.Искам да сменя моите боклуци...и накладките ще сменя с някъкви по-меки....Дупчените дискове за по-добро охлаждане ли са или има и нещо друго?
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    за това колкото човека питаш, толкова различни отговори ще получиш.
    ако ти се дават пари, вземи си дискове и накладки на доказан производител - ате,брембо,феродо ....
    ако искаш евтино - има дискове метели и накладки симер.
    само не си купувай щейнхоф и като монтираш накладките, намажи ги отзад с медна грес.
    точка

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    само не си купувай щейнхоф
    Я кажи защо да не си купува "Стейнхоф"..?

  9. #9
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    аз съм с търстин (така се казваха май) и за ся съм доволен накладките са ми симер ама от тях май не съм мн доволен защото почнаха леко да скърцат като карам бавно и натискам спирачките, но като цяло за цената толкова не съм и очаквал повече всичко ми излезе около 150 лв. сам съм ги сменял размера е 284 мм говорим за предните
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    само не си купувай щейнхоф
    Ако имаш причина да смяташ, че Щайнхоф не струват, кажи я. Иначе съветът ти е безполезен.

    Аз лично бях със Щайнхоф на жтд-то и съм с прекрасни впечатления. Спирал съм 180-0 км/ч екстремно и не са мръднали.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    не помня моите какви са но предницата ми тресе при извънградско,в града накладките ми свирят и ми писна...уж са нови.
    kolev,не разбрах за накладките...защо да ги гресирам и как
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Ако имаш причина да смяташ, че Щайнхоф не струват, кажи я. Иначе съветът ти е безполезен.

    Аз лично бях със Щайнхоф на жтд-то и съм с прекрасни впечатления. Спирал съм 180-0 км/ч екстремно и не са мръднали.
    купих си щейнхоф от въпросния сайт който ги продава и по хвалби от фиат форума /където вече не ги хвалят/ ,така че говоря от лични впечатления.
    1-единия комплект накладки беше с натрошено феродо. изглеждаше като едро смлян червен пипер. замениха го, но си оставам с предубеждения за качеството на накладките.
    2-накладките бяха малко по-големи и трудно паснаха /за разлика от симер примерно които са по-евтини и пасват идеално/
    3-накладките нямаха кабел за датчика за износване /за разлика от симер примерно които са по-евтини и имат/
    4-още имам чувството че не са се напаснали след толкова време и ме е шубе като спирам след един разказ как феродото на такава накладка се пукнало и човека останал без спирачки.

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    не помня моите какви са но предницата ми тресе при извънградско,в града накладките ми свирят и ми писна...уж са нови.
    kolev,не разбрах за накладките...защо да ги гресирам и как
    гърба на накладките и ушите се мажат с медна грес за да не свирят. да не вземеш да намажеш там където се трие с диска
    точка

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    2-накладките бяха малко по-големи и трудно паснаха /за разлика от симер примерно които са по-евтини и пасват идеално/
    3-накладките нямаха кабел за датчика за износване /за разлика от симер примерно които са по-евтини и имат/
    Аз имам наблюдения за тези 2те относно накладките стенхоф.

    Мога да добавя, че с дупчени дискове стенхоф дори след 2500км свиренето не спря и ги махнах.
    Но комплекта дискове+накладки стенхоф спираха перфектно. По-добри спирачки не съм имал, но постоянното свирене на накладките ме побъркваше. Свиренето спираше единствено при рязко спиране, но за София не мога да карам само газ-спирачки.

  14. #14
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Колега,ако неси доволен от спирачките си има ъпгрейд който аз одавна съм направил,има си тема даже затова.Погледни я и ако имаш някакви въпроси може да ми звъннеш,мога да ти помогна даже

    За дисковете Steinhoff,аз съм с такива и нямам оплаквания,а накладките който ти препоръчвам са Textar.

    0876 09 58 22 Киро
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  15. #15
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    а наблюдения за Delphi има ли някой?
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •