Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: Впечатления от Аlfa 8C Spider

  1. #1
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default Впечатления от Аlfa 8C Spider

    Е аз и затова пиша щото ще бъде изтрито

    Това ми прилича на ситуацията в която казвам на някой циганин "ей мангал" и той се обижда.

    Моето мнение не е миродавно, а обективно с оглед на това което съм усетил.Такива са нещата за мен, за други не са.Имал съм възможност да карам ужасни много автомобили и вероятно от пишещите във форума само г-н прецедателя на КАРБ е карал повече. И още повече карал е 8ц попитайте него като журналист, какво му е мнението за тази кола като качества и характеристики, не като дизайн.Като визия колата е уникална, няма такава стойка и такива форми.Тези дни в ютубата гледах топ гиър когато са тествали модела.Кларксън е прав, това е произведение на изкуството и не е нужно да е приложимо в реалния свят.Няма как да кажа добра дума за тази кола след като има двигател на Мазерати, и интериора и спартански във всяко едно отношение.Бавна е в сравнение с други, дърпах се по аутобаните и с поршета и с ламбота, мерцедеси, астон някакъв..сравнение с тях е бавна.Но самото усещане да стойш в точно тази кола е уникално и в това е смисъла.

    Бояне точно Блек-а ли..Същото като за Алфата ще напиша, само дето двигателя си е техен и е зверски.Иначе си е пак така дискомфортен. Поне интериора му става

    Кофти е, че се говори така за марката..ама какво да ти кажа.Мога да напиша един милион хвалебствия дето няма да се вярни.

    Много ми се иска Пинко да напише нещо за колата и то не като фен. Ако е пускал статия някъде моля дайте ми линк да разбера аз ли съм стар за такава кола или крив
    Last edited by nightroller; 31-08-2011 at 21:25.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Е аз и затова пиша щото ще бъде изтрито

    Това ми прилича на ситуацията в която казвам на някой циганин "ей мангал" и той се обижда.

    Моето мнение не е миродавно, а обективно с оглед на това което съм усетил.Такива са нещата за мен, за други не са.Имал съм възможност да карам ужасни много автомобили и вероятно от пишещите във форума само г-н прецедателя на КАРБ е карал повече. И още повече карал е 8ц попитайте него като журналист, какво му е мнението за тази кола като качества и характеристики, не като дизайн.Като визия колата е уникална, няма такава стойка и такива форми.Тези дни в ютубата гледах топ гиър когато са тествали модела.Кларксън е прав, това е произведение на изкуството и не е нужно да е приложимо в реалния свят.Няма как да кажа добра дума за тази кола след като има двигател на Мазерати, и интериора и спартански във всяко едно отношение.Бавна е в сравнение с други, дърпах се по аутобаните и с поршета и с ламбота, мерцедеси, астон някакъв..сравнение с тях е бавна.Но самото усещане да стойш в точно тази кола е уникално и в това е смисъла.

    Бояне точно Блек-а ли..Същото като за Алфата ще напиша, само дето двигателя си е техен и е зверски.Иначе си е пак така дискомфортен. Поне интериора му става

    Кофти е, че се говори така за марката..ама какво да ти кажа.Мога да напиша един милион хвалебствия дето няма да се вярни.

    Много ми се иска Пинко да напише нещо за колата и то не като фен. Ако е пускал статия някъде моля дайте ми линк да разбера аз ли съм стар за такава кола или крив
    Няма да коментирам нищо от това мнение - само ще кажа "се едно аз го написах'!
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Не не не Боян хубаво е извадил мнението ми от другата тема ама там почти нищо не съм написал..

    Ето това е мнението ми за колата.

    Пълен боклук, не си заслужава и 1/10 от парите.Адски неудобна и дискомфортна.Адски лоша возия. Управлението на климатика е по-сложно от програмиране..Емблемата е избеляла.Неможе таблото да е от 159, вентилационните отвори също.Ключа е като на 156-ца. Единственото заради което не я бутнах от ферибота на дъното на морето е двигателя.Уникален звук, страхотни вибрации по гърба.Евала на Мазерати за мотора и кутията.

    В допълнение когато се кара в градски условия возията е още по-лоша.Стол с пирони ще ми е по удобен.Другото е за управлението.Не е никак отзивчиво или поне по мойте представи.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  4. #4

    Default

    Хехе, всичкото това не се ли отнася за (почти) всяка алфа..?

  5. #5
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Хехе, всичкото това не се ли отнася за (почти) всяка алфа..?
    Ами не баш
    Tormentvm In Dvm Demens

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Не не не Боян хубаво е извадил мнението ми от другата тема ама там почти нищо не съм написал..

    Ето това е мнението ми за колата.

    Пълен боклук, не си заслужава и 1/10 от парите.Адски неудобна и дискомфортна.Адски лоша возия. Управлението на климатика е по-сложно от програмиране..Емблемата е избеляла.Неможе таблото да е от 159, вентилационните отвори също.Ключа е като на 156-ца. Единственото заради което не я бутнах от ферибота на дъното на морето е двигателя.Уникален звук, страхотни вибрации по гърба.Евала на Мазерати за мотора и кутията.

    В допълнение когато се кара в градски условия возията е още по-лоша.Стол с пирони ще ми е по удобен.Другото е за управлението.Не е никак отзивчиво или поне по мойте представи.
    Да обаче ако описанието ти беше различно от първия пост ,значи тази кола няваше да носи името Алфа Ромео ,без значение дали е 8с ,така както описваш колата си е типично за марката,без значение дали е нова или на 10г,това е просто типична алфа,но пък от друга гледна точка тази си е доста скъпа,съответно се очаква да получиш доста повече но НЕ............със две думи :изисква се голяма доза мазохизъм да притежаваш подобна кола,а и изобщо алфа.
    Може би ако бяха коструирали тази кола по друг начин ,нямаше да бъде толкова уникална,а също би си загубила феновете,както си казал колега във твой пост:може да ти харесва пък че ще се счупи всеки момент и ще останеш на пътя,но въпреки това те кара да се чустваш неописуемо............е това си е пак малка доза мазохизъм проявил собственика към самия себе си.

    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Да обаче ако описанието ти беше различно от първия пост ,значи тази кола няваше да носи името Алфа Ромео ,без значение дали е 8с ,така както описваш колата си е типично за марката,без значение дали е нова или на 10г,това е просто типична алфа,но пък от друга гледна точка тази си е доста скъпа,съответно се очаква да получиш доста повече но НЕ............със две думи :изисква се голяма доза мазохизъм да притежаваш подобна кола,а и изобщо алфа.
    Може би ако бяха коструирали тази кола по друг начин ,нямаше да бъде толкова уникална,а също би си загубила феновете,както си казал колега във твой пост:може да ти харесва пък че ще се счупи всеки момент и ще останеш на пътя,но въпреки това те кара да се чустваш неописуемо............е това си е пак малка доза мазохизъм проявил собственика към самия себе си.

    Много се накефих как го обясни, евала, аз отдавна минах границата, до която можех да обясня покупката и поддръжката на моята, ама явно можело
    По темата - единствената "разумна" покупка на суперкола е GTR, останалото много ясно, че са изгъзици и разпрани джобове Колата е уникална и това е най-голямото и предимство, а не че е по-добра от другите

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Не не не Боян хубаво е извадил мнението ми от другата тема ама там почти нищо не съм написал..

    Ето това е мнението ми за колата.

    Пълен боклук, не си заслужава и 1/10 от парите.Адски неудобна и дискомфортна.Адски лоша возия. Управлението на климатика е по-сложно от програмиране..Емблемата е избеляла.Неможе таблото да е от 159, вентилационните отвори също.Ключа е като на 156-ца. Единственото заради което не я бутнах от ферибота на дъното на морето е двигателя.Уникален звук, страхотни вибрации по гърба.Евала на Мазерати за мотора и кутията.

    В допълнение когато се кара в градски условия возията е още по-лоша.Стол с пирони ще ми е по удобен.Другото е за управлението.Не е никак отзивчиво или поне по мойте представи.
    Аз съм малък и глупав, затова моля за разяснение от по-големите и знаещи: човек не си ли купува кола тип 8ц заради усещането за спортна кола, двигателя и управляемостта, а не заради меката возия?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #9
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Аз съм малък и глупав, затова моля за разяснение от по-големите и знаещи: човек не си ли купува кола тип 8ц заради усещането за спортна кола, двигателя и управляемостта, а не заради меката возия?

    Кольо е прав, ще ви дам жокер - Алфа Ромео е много известна марка, която е запазила едно усещане, което е останало непроменено и до днес - затова тези кабриолети са изкупени затова и 8c са изкупени затова всеки път когато Алфа изкара нов модел ( не масов ) той се изкупува веднага - защо? питам?

    А да ми кажете кое е тва нещо у Алфа дето го правят адски добре и могат да си позволят да искат за него много пари?

    жокер - не е дизайн но ако сте учили или се интересувате от история на промишления дизайн може да се досетите
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #10

    Default

    отличимост и "cash-in" на лаврите и успехите на марката от преди това

  11. #11
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    отличимост и "cash-in" на лаврите и успехите на марката от преди това
    мне, не е - всички марки са отличими - говоря за марките с история.
    Tormentvm In Dvm Demens

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    мне, не е - всички марки са отличими - говоря за марките с история.
    ама бояне, прочети кво съм написал бе !

  13. #13
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Кольо е прав, ще ви дам жокер - Алфа Ромео е много известна марка, която е запазила едно усещане, което е останало непроменено и до днес - затова тези кабриолети са изкупени затова и 8c са изкупени затова всеки път когато Алфа изкара нов модел ( не масов ) той се изкупува веднага - защо? питам?

    А да ми кажете кое е тва нещо у Алфа дето го правят адски добре и могат да си позволят да искат за него много пари?

    жокер - не е дизайн но ако сте учили или се интересувате от история на промишления дизайн може да се досетите
    И затова www.mobile.de се понапълни с такива

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  14. #14
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    koolio Ауди Р8, Ламборгини всеки нов модел, Астон Мартин, Мазерати дори и Ферари и още и още "супер" автомобили с уникално окачване и возия. Идеята на 8ц е друга, тази кола няма качества на супер автомобил, и тоя двигател е сложен просто за да подхожда на визията на колата.

    А са направили 500 коли щото горе долу са толкова феновете на марката Изкувството струва пари..

    pininfarina прав си, те от хубаво ги продават ма верно има доста.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  15. #15
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    koolio Ауди Р8, Ламборгини всеки нов модел, Астон Мартин, Мазерати дори и Ферари и още и още "супер" автомобили с уникално окачване и возия. Идеята на 8ц е друга, тази кола няма качества на супер автомобил, и тоя двигател е сложен просто за да подхожда на визията на колата.

    А са направили 500 коли щото горе долу са толкова феновете на марката Изкувството струва пари..
    А тук съм на 100% съгласен с теб - на сто годишнината в Милано имаше поне десетина парчета - уникална кола - спор няма, просто поведението и на пътя по това, което съм гледал за нея е неочаквано недобре

    п.п. В тая кола няма как да търсиш добра возия или пък някакви кой знае какво удобства в купето - кофти е че неможеш да търсиш от нея добро поведение на пътя ( поне такова, за каквото претендира за съжаление ).

    Но въпреки всичко ако можех да си го позволя бих си я взел без да се замисля изобщо!
    Last edited by pininfarina; 31-08-2011 at 23:32.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •