Results 1 to 13 of 13

Thread: Смяна на съединител 2.4 жтд...

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Смяна на съединител 2.4 жтд...

    Колеги оня ден ми се счупи една пластмаса в скоростния лост и ми се налагаше да измина 20тина км в града само на 3та и 4та,което не се отрази добре въпреки,че гледах да го пазя съединителя и тръгвах възможно най-внимателно.Явно не е бил 1ва младост,а и смятам и чип в скоро време да слагам,та въпроса ми е какво трябва да разглобя и за 1 ден ли е работа да се смени с нов.Имам канал и инструменти,знам че не е просто,но си ремонтирам доста неща сам и мисля,че ще мога да се справя.Все пак ще ми е по-лесно ако дадете напътсвия,стъпки и някои тънкости
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    ОК изтрийте темата,сам ще се оправя...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  3. #3
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    ОК изтрийте темата,сам ще се оправя...
    Ще се оправиш за един ден спокойно.......
    Имаше писано наскоро по темата ма не можах да го намеря....... Ако си го правил и преди няма от какво да се притесняваш......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #4
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    щом пише,явно е че се притеснява.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #5
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    щом пише,явно е че се притеснява.
    Дай му малко кураж деееее......
    Ако запецне някъде, да се допита с конкретен въпрос.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Б..аси хората сме:
    1. Никога не помагаме на някой, без от това да извлечем изгода или полза...
    2.За да спестим...сме готови на жертви и се опитваме да правим това...от което най малко разбираме..
    3.Специалиста, който може да го направи нека остане гладен защото взима скъпо......аз след това ще си бера колая на моя труд)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7
    Запален алфист rumanqska's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Велико Търново
    Age
    55
    Posts
    258

    Default

    Сменях миналата година ,но не е за сам, на канал малко ще ти е трудно, защото ще ти са нужни 3 чифта ръце при сглобката(доста е тежичка).Двигателя ще трябва да увисне с около10 см(ланжерона ще ти печи), за да можеш да отделиш кутията.Доста има да разкачаш ,окачването, полуоската ,внимавай с тръбите на климатика.Ако не си купил съеденител , търси си усилен щом мислиш да я чипваш.Разрови се в нета и по магазините ,че за едно и също Валео цените са от 300 до 800 лв.Очаквате красиво приключение ! Късмет ! Псуването му е майката,иначе неулазя ! Успех !
    Цените за смяна са около 150 лв.
    Last edited by rumanqska; 05-09-2011 at 11:38.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD"01 - 140ph "Красавицата Звяр"

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Добре де, как да посъветваме за нещо което не сме правили? Колко човека сами са си сменяли съединителя на JTD в канал? Аз не познавам такива, сменял съм на ТС и като знам какво е, никога не бих повторил...

    Колегата да си изтегли един elearn за 156 и да кара стъпка по стъпка. Поне това мога да посъветвам ...
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Разбира се,че няма напълно сам да свалям скоростите на такъв 'малък' мотор.Не ме притеснява,че има вариант да не се справя за 1 ден.И да 150лв не са много като пари за толкова главоболия,но от друга страна тва е половината чип(примерно).Ще имам помощ от публиката,който е сменявал 1-2 съединителя на други марки и ще се опитам да правя снимки на етапите,евентуално на някой да му помогне за в бъдеще.Мерси,че все пак някои написаха по нещо
    Last edited by KoRny; 05-09-2011 at 13:17.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  10. #10
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Разбира се,че няма напълно сам да свалям скоростите на такъв 'малък' мотор.Не ме притеснява,че има вариант да не се справя за 1 ден.И да 150лв не са много като пари за толкова главоболия,но от друга страна тва е половината чип(примерно).Ще имам помощ от публиката,който е сменявал 1-2 съединителя на други марки и ще се опитам да правя снимки на етапите,евентуално на някой да му помогне за в бъдеще.Мерси,че все пак някои написаха по нещо
    Аз в скоро време ще трябва да сменям моя съединител. Ако направиш някоя и друга снимка по време на демонтажа , монтажа на скоростите ще е от голяма полза на доста колеги ...
    Успех в начинанието
    156 sportvagon 1.9jtd

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Значи първо много важно е, че трябва внимателно да откопчаете аксиалния лагер от притискателния диск и да го монтирате на вилката иначе
    Второ погледнете внимателно семеринга на вала на скоростите, ако видите наличие на дори и минимално овлажняване - сменете я
    и трето желателлно е да си смениш семеренга на коляновия вал, щото ако ти протече след 1-2-3 месеца
    Другото е както ти каза колегата по-горе - започваш и като запецнеш - питаш. Като начало ти трябват яки трупчета да вдигнеш колата - предницата трябва да е във въздуха, трябва ти и някаква лебедка да вържеш ДВГ и да можеш да го вдигаш и сваляш без да откъснеш тампоните. Започни с "разчистване отгоре и откачане на полуоските, след това стартера и т.н. Много внимавай преди да започнете да я "отцепвате" проверете още веднъж дали са отвити всички болтове и дали е демонтирано всичко, което пречи на свалянето на скоростната кутия, подреждай си болтовете по реда на отвиването защото има вероятност да са с различни дължини
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #12
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ай ся не помагаме.........
    Махаш турбо маркуча, акумулатора, стойката му, долната помпата на съединителя, щангите на скоростите, развиваш всички болтове които закрепват скоростната кутия към мотора, трябва да извадиш едната полуоска, разкачаш тампона на скоростите и задния тампон на двигателя и сваляш предния мост........
    Сигурно изтървах нещо.........
    После по обратния ред.......
    Погледни и маховика как е и може би най-добре ще е да си вземеш усилен съединител....(тук вече зависи от финансите)
    http://www.vbox7.com/play:4df90761
    Двама души ще се справят, е ако има и трети да пече пържолки, да носи студена бира и от време на време да дава по една ръка тук там.........още по-добре...
    Ако колегата беше от Пловдив с удоволствие бих го поканил да му помогна........
    Така, че по-убао да няма коментари от колкото разни тъпотиииииии от сорта кой кво може и не може и дали му се дават пари или не и т.н........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #13
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Ай ся не помагаме.........
    Махаш турбо маркуча, акумулатора, стойката му, долната помпата на съединителя, щангите на скоростите, развиваш всички болтове които закрепват скоростната кутия към мотора, трябва да извадиш едната полуоска, разкачаш тампона на скоростите и задния тампон на двигателя и сваляш предния мост........
    Сигурно изтървах нещо.........
    После по обратния ред.......
    Погледни и маховика как е и може би най-добре ще е да си вземеш усилен съединител....(тук вече зависи от финансите)
    http://www.vbox7.com/play:4df90761
    Двама души ще се справят, е ако има и трети да пече пържолки, да носи студена бира и от време на време да дава по една ръка тук там.........още по-добре...
    Ако колегата беше от Пловдив с удоволствие бих го поканил да му помогна........
    Така, че по-убао да няма коментари от колкото разни тъпотиииииии от сорта кой кво може и не може и дали му се дават пари или не и т.н........
    Това е редът и няма нищо страшно и сложно.Само ще ти кажа ,че двама души я свалихме ,а после викнах един друг приятел да я качим и от там на сетне продалжих сам сглобяването от моста до въртенето на клуча.Деистваи смело.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 ps + Chip


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •