Results 1 to 15 of 65

Thread: 159 vs Mazda6 vs Acord/Civic

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default 159 vs Mazda6 vs Acord/Civic

    Здравейте колеги,нов съм в този форум,но се надявам да "остарея" тук.Влязла ми е мухата да си взема друга кола,че тая я приватизира жената.Насочил съм се към гореспоменатите автомобили.Понеже за мен е много важно колата ми да ме радва визуално,фаворита ми е Алфа 159 1,9 дизел.Страхотен дизайн,няма спор,но.....Тук идва момента,в който трябва да бъда убеден в другите й качества.Най-много ме плаши надеждността.Като чета тоя подфорум,оставам с впечатленията,че не можеш да минеш 10 000км и да не смениш я носач,я лагер главина или пък някоя лампа да не светне.Може ли някой колега,да сподели с какъв километраж са свързани тези проблеми и на какъв пробег се случват,в смисъл-от здрав автомобил,след колко долу–горе да очаквам ремонти.Това би ме притеснило,защото карам само японски автомобили от 17-18 години и никога не съм имал споменатите проблеми с лагер на главина,протекла рейка,виеща помпа на хидравликата и т.н.Естествено никой не е застрахован от проблеми,но пък и не може постоянно да си в сервиза.Ако пък има и някой колега от Плевен,да се запозная отблизо с колата,перфектно.Поздрави!
    Last edited by МИТАКА1654; 04-09-2011 at 10:31.

  2. #2

    Default

    Какво да ти кажа колега,имаш опит със японските автомобили,аз също съм имал подобни,а също във момента всеки ден ми е на разположение мазда 5,
    която е закупена по едно и също време със 159-
    ката преди 3год и километрите им вървят наравно.
    През седмицата и основно по задачи карам маздата,а алфата предимно през почивните дни и при по-дълги преходи,защото маздата като ван има страшно неудобни седалки и при дълъг път аз лично във тази кола се изкривявам като бастун,при 6 -цата може би е различно,едва ли са монтирали подобни пейки,алфата е страшно удобна там спор няма.
    Равносметката:и двете коли са на по 75л км
    -Маздата:за тези километри е сменяно само масло и филтри,ремъци не се налага защото мотора е бензинов със верига.Сменени пера на чистачките на скоро.Колата е със оригиналните гуми които вече са за смяна след този сезон,има комплект зимни закупени със колата които имат още доста живот.
    -Алфа 159 1.9 JTDm -масла и филтри пропускам...
    1-Сменен подгрев на седалката по гаранция
    2-Лагер главина предна на 50х.км
    3-Ремъци,ролки,водна помпа и т.н на 60х.км както е по сервизна книжка.
    4-Заедно със ремъците,нови предни дискове и накладки на 60х.км
    5-Нов акумулатор преди 2м. просто умря изведнъж.
    6-Два комплекта летни гуми и два зимни,просто при 159 гумите,дискове и накладки се сменят по-често от колкото при нормална кола да кажем,може би поради директното управление,теглото и т.н.
    За сега е това,имам проблем във момента който ще се окаже дреболия мисля но не е приятно,още не установен със сигурност.
    Разликата между двата автомобила е огромна и нямат нищо общо,но все пак маздата е миниван.Алфата доставя огромно удоволствие при шофиране,удобна,комфортна,стилна ,изобщо съвсем различна кола от останалите във своя клас,от годината когато и излязъл модела.За окачването няма какво да се притесняваш,един път голяма устойчивост и второ е доста издръжливо според мен.
    Аз бих избирал между Алфата и Мазда 6 ,другите не ги броя изобщо,според мен, ако имаш възможност за Мазда 6 фейстлифт от 08год не се замисляй много,но все пак пробвай и 159-ката,защото може да се окаже че това е твоята кола.Успех със избора колага,но след толкова години японски автомобили мисля няма да е лошо да опиташ нещо различно,ако си се насочи към мазда 6 от 2005год изобщо не му мисли алфата е във пъти повече кола,ако е последната версия на 6-цата вече нещата идват на кантар,по качество на материалите,системи за сигурност и т.н
    Last edited by dilian alfa gtv; 04-09-2011 at 11:18.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Ами точно Мазда 6 фейс от 2005 имам впредвид.Другите алтернативи са дизелите на Акорд 2004+ и Сивик 2006-та.Честно казано сивика е в класацията ми заради авангардния дизайн,но е страшно дърво като возия.С акорда нямам впечатления,но дизела на Хонда е страхотен мотор.Мазда 6 първо поколение я знам като 5-те си пръста-страшна возия,абсолютно безпроблемна,освен един клапан за 240лв на дизеловата помпа и честото запушване на ДПФ-а на фейса след 2005-та.Може би ми е поомръзнала и ми се иска нещо ново.Алфата ме грабва като дизайн отвсякъде,технически дизеловия мотор 1,9 не съм чул лошо.Много обичам т.н. коли за каране,а не за возене,та като знам 156 как ми пасва като седна в нея,предполагам че и 159-ката ще е така.Мога преглътна малко по-честото дефектиране в сравнение с другите в името на удоволствието от шофирането,но да не се окаже разочарование,като с другите ми забежки към Ауди и БМВ.Според вас каквво се очаква да правя по 159-ка на над 100 000км около 2006-та?

  4. #4

    Default

    братле истината е, че май май нещата са на късмет

    ако е гледана като хората - грижи няма да имаш - колата е чук...


    ако пък не, или имаш лош късмет, дупе да ти е яко с разходите по ремонти, че наистина е цифромания...... ама не е нещо по-различно от останалите коли в този клас - цените са еднакви горе долу

    1.9 jtdm наистина явно са го изпипали като най-използван двигател и по-малко проблеми ще имаш

    откъм окачване - всичко е до това как е карана преди това...

    нали знаеш, че ако ще чироки да караш, ако го караш като джигит ще му сменяш окачването на 50 хил.


    трябва да имаш предивид това, което каза колегата - колата е тежка, а предразполага гъм ръчкане...

    като резултат гумите и накладките си заминават далеч по-бързо отколкото най-вероятно си свикнал...

    но не е нищо страшно

    относно мазда 6 от 08 насам....


    ами, колата има визия горе-долу, но честно казано не е за мен... един познат има такава, даде ми да я покарам 2-3 дни и честно казано нито интериора, нито возията ми допаднаха.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Ами просто за Мазда 6 след 2008-ма не мога да си мисля,парите там са други.Иначе е единствения автомобил който се доближава като визия до 159,поне лично за мен.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Колкото и да се доближават по Убава от Алфата нЕма, ама за съжаление май всички са по-здрави от нея
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •