Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 65

Thread: 159 vs Mazda6 vs Acord/Civic

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    врели некипели
    Споко бе той човека явно сравнява 323 със 33-ка , макар , че и там нещата не са в тяхна полза , както си мисли.159-ка вероятно е виждал на снимка.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Аз също доста често ходя в Плевен. Сигурно към края на месеца пак ще идвам, така че ако те интересува друго пиши на ЛС да се видим.

    2.4JTDm

  3. #18
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Ха ха, ами като сме тръгнали... Живот и здраве и аз около 4те почивни дни имам намерение да се появя в Плевен. Та, ако се случи - нищо против да се видим за по една...
    Alfa 159 2.4 JTDm

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Хаххаха,дано се заформи някаква минисреща,ще дойда с радост.Иначе колегата по-горе е прав,относно надеждността на Мазда.Аз лично на предната ми 323 й врътнах 140000км със смяна на един шарнир за 15лв и феродов диск за 40лв,на тази вече отивам на 50 000км без ремонти и обслужвания,освен масла и накладки.Но винаги съм хвърлял по-едно око на 156-ците,а сега вече мисля да се престраша за 159-ката.

  5. #20

    Default

    Мазда 6 (Форд) от 2005 год. имам наблюдение от купена нова бензин на 100000км в момента обслужвана само в Стар Моторс до момента.Автомобила хапваше 1л масло на 1000км!! Сега му ревизирахме моторетката но при мой приятел в частен сервиз.Има чаркове орг. на поръчка и пристигат за 4/5 дни от Германия или Австрия.За мен тази кола е пълен боклук!
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  6. #21
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Не се прави така! Частни случаи всеки може да изкара, и аз имам поглед върху Мазда 6 и по същият категоричен начин мога да кажа, че Алфа 159 пред нея е пълен шит. В нета съществуват десетки ревюта от най различни медии, институти и капацитети. За съжаление безпристрастното сравнение показва, че Мазда 6 е по-добрият автомобил.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Мазда 6 2.0 дизел не препоръчвам на никой. Едва ли има такива с неотварян мотор, за бензиновите двигатели нямам наблюдения.
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Не се прави така! Частни случаи всеки може да изкара, и аз имам поглед върху Мазда 6 и по същият категоричен начин мога да кажа, че Алфа 159 пред нея е пълен шит. В нета съществуват десетки ревюта от най различни медии, институти и капацитети. За съжаление безпристрастното сравнение показва, че Мазда 6 е по-добрият автомобил.
    Смешки и то специално за модела до 2008г.Хвалят го само в Германия , Аутобилд и то бензиновия вариант,макар и там да признават , че даже и ръждата все още е проблем за този модел.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  9. #24
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    3-ма мои приятели имаха такива 2.0 дизел.2-мата хвърлиха двигатели на по 130 000,единия със спукан колянов вал.А,на третия се самозапали и изгоря през нощта под терасата...
    За бензиновите мотори си нямам идея,но дизела е за кофата поначало.
    Аз досега за JTDm,заминал по такъв начин не съм чувал
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  10. #25
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    АлфаГеорги изобщо не очакваме обективизъм от теб, най-малкото че си притежател на 159. А на колегата Миро ще предложа като идва в Пловдив да се обади за да му покажа "единствената" мазда дизел с не отварян двигател. Не се заблуждавайте, че тенденциозно плюя по марката, имал съм достатъчно опит с японски автомобили и с италиански, въпреки пристрастността ми към алфа не мога да си изкривя душата и да кажа, че е по-надеждна. Карал съм мазда като служебен автомобил също и мицубиши, като личен съм карал нисан, ами едва с алфата разбрах какво е да наливаш кинти за безкрайни технически проблеми имайки предвид, че алфата е далеч по- внимателно избирани и поддържана.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    АлфаГеорги изобщо не очакваме обективизъм от теб, най-малкото че си притежател на 159. А на колегата Миро ще предложа като идва в Пловдив да се обади за да му покажа "единствената" мазда дизел с не отварян двигател. Не се заблуждавайте, че тенденциозно плюя по марката, имал съм достатъчно опит с японски автомобили и с италиански, въпреки пристрастността ми към алфа не мога да си изкривя душата и да кажа, че е по-надеждна. Карал съм мазда като служебен автомобил също и мицубиши, като личен съм карал нисан, ами едва с алфата разбрах какво е да наливаш кинти за безкрайни технически проблеми имайки предвид, че алфата е далеч по- внимателно избирани и поддържана.
    Ми вземи си дизел и то ЖТД или МЖТД и ще разбереш , че дизела на маздата е мъртвец.Иначе продължавай с японките , вкус другар няма.Аз лично не бих си взел такава пък нека съм мазохист, но от от опита ми /имал съм и 156-ца -2002г.-115к.с./ съм предоволен от дизелите на Алфа.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    АлфаГеорги изобщо не очакваме обективизъм от теб, най-малкото че си притежател на 159. А на колегата Миро ще предложа като идва в Пловдив да се обади за да му покажа "единствената" мазда дизел с не отварян двигател. Не се заблуждавайте, че тенденциозно плюя по марката, имал съм достатъчно опит с японски автомобили и с италиански, въпреки пристрастността ми към алфа не мога да си изкривя душата и да кажа, че е по-надеждна. Карал съм мазда като служебен автомобил също и мицубиши, като личен съм карал нисан, ами едва с алфата разбрах какво е да наливаш кинти за безкрайни технически проблеми имайки предвид, че алфата е далеч по- внимателно избирани и поддържана.
    виж какво, драги, не говорим за 156

    говорим за конкретни коли с конкретни двигатели

  13. #28
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Тезата ми е, че обективно мнение за конкретни автомобили много трудно може да се получи във форум на собственици на автомобили от тази марка. Също както тук така и във форума на Мазда и Хонда мненията ще са диаметрално противоположни подкрепени с куп примери. При едно проучване на информацията в нета която се предоставя от независими източници резултатите биха били на страната на Мазда и Хонда. Надявам се разбирате какво казвам и няма да се впускаме в излишни спорове.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Тезата ми е, че обективно мнение за конкретни автомобили много трудно може да се получи във форум на собственици на автомобили от тази марка. Също както тук така и във форума на Мазда и Хонда мненията ще са диаметрално противоположни подкрепени с куп примери. При едно проучване на информацията в нета която се предоставя от независими източници резултатите биха били на страната на Мазда и Хонда. Надявам се разбирате какво казвам и няма да се впускаме в излишни спорове.
    разбирам те идеално, но според източниците от интернет би трябвало досега моята кола да е хвърлила рейка, да съм сменил окачване, да е заминал EGR, да се е задръстил филтъра за твърди частици, въобще като цяло да е седяла доста по сервизи...

    уви, противно на въпросните статии, проучвания и сравнения колата сервиз освен за смяна на консумативи не е видяла



    в психологията цари убеждението, че свидетелският разказ е в пъти по-силен от най-достоверната статистика, най-доказаното изследване и т.н.

    занимавайки се с тази област на психологията обаче, не мога да не забележа огромната дупка в тази теория - не е доказано ЗАЩО е така (ясно е, че индивида се доверява по-лесно на някой, който познава, или на някой с авторитет за тях, но това не обяснява защо, а как)

    една от моите хипотези е, че еволюционно се е достигнало до там, че тези, които предподчитат директния свидетелски разказ малко по малко са имали по-голям успех, съответно - тази практика се е запазила като валиден метод за спомагане на оцеляването.

    но да се върнем на източниците в интернет -да помислим - колко от тях включват изследвания на поведението и здравината на колите в дълъг период (дъдлъг се води над година 2, даже 3) - малко, ако не и никое

    освен това как можем да сме сигурни в достоверността им? това доказани научни издания ли са? лидери ли са авторите им в областта им и запознати ли са с всички възможни аспекти на проблема, както и минал ли е материала през критичния прочит на други доказани професионалисти и учени в областта?

    едва когато дадена теория или хипотеза мине през този процес тя може да бъде приемана за достоверна.

    та...

    схвана ли сега ти моята идея?

    а именно - това, което пише в интернет може и да е истина, може и да е не е истина, може и да е истина, която обаче е прекалено частна, и обратното да е лъжа, но да не въвежда в заблуда относно истината...

    въобще света е разнообразен и много интересен и човек сам решава кой да послуша - просто е добре да има предвид, че този, на който се е доверил може и да не е прав
    Last edited by Stoyan Georgiev; 09-09-2011 at 10:29.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Не се прави така! Частни случаи всеки може да изкара, и аз имам поглед върху Мазда 6 и по същият категоричен начин мога да кажа, че Алфа 159 пред нея е пълен шит. В нета съществуват десетки ревюта от най различни медии, институти и капацитети. За съжаление безпристрастното сравнение показва, че Мазда 6 е по-добрият автомобил.
    Конкретно говоря за Мазда 6Алфата не я засягам защото там има две неща който ми харесват Дизайн+дизел двигател но нищо друго не ми допада в нея.Като поръчвахме чарковете за "Форда" продавача сподели че ние сме трети подобен случай с бензинова мазда с този проблем.За пет години тази кола е цялата в ръжда от долуИначе освен ревизията на мотора има сменени 2 предни главини и спирачни дискове.Окачването не е мръднало по наще пътища.Мазда от 2005 год. изобщо не е Японска кола
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •