Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 65

Thread: 159 vs Mazda6 vs Acord/Civic

  1. #31
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    ....При едно проучване на информацията в нета която се предоставя от независими източници резултатите биха били на страната на Мазда и Хонда....
    Ето независими източници...и германци при това

    http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

  2. #32
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Имам 2-ма приятели с дизелови Мазди 6, набор 2004. Единият сменя последователно дюза, съединител и маховик за 2750 кинта комплекта и наскоро отваряне на мотор по причина, за която си трае като партизанин Това за 2 години. Другият си я купи миналата есен и засега е отекъл все още само със съединителят за скромните 850 кинта и ме търсеше за съвет в кой сервиз да я закара, че да му скрият тръгналата по вратите ръжда
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Абе за ръждата е така,аз затова гледам ако ще е 6-ца,да е след фейслифта от 2005-та.Иначе цените за съединителите са си такива за всички коли от тоя клас.На пежо 407 хди съм сменял на цена около 3000лв.

  4. #34
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Абе за ръждата е така,аз затова гледам ако ще е 6-ца,да е след фейслифта от 2005-та.Иначе цените за съединителите са си такива за всички коли от тоя клас.На пежо 407 хди съм сменял на цена около 3000лв.
    Стига бе човек на 159 1.9 съединителя е около 700-800.комплекта и то заради лагер помпата на Опел,която е по скъпа от феродото и притискателя.Маховика не съм сигурен но е около 1200-1300 лв.,което не прави много повече от 2000 лв.,това са цени без отстъпки,а в днешно време почти всички ползват отстъпки някъде.За другото няма да говоря,защото не съм имал от изброените японски коли,но съм 100% сигурен че пътно поведение като 159 няма никоя от тях,за комфорт и удобство въобще не говориме,за динамика на двигателя също,за проблеми с ЕГР и ДПФ пък въобще/японките ги имат в пъти повече/Да не гвориме че,комън рейла който използват японците,а именно Денсо и на светлинни години за Боша на Алфа.За мен предимствата на Алфата са доста,пристрастен съм да,но да ви кажа в 21 век кола която има проблем с ръжда за мен не е кола,все пак мотор и трансмисия се правят,но купе трудно.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #35
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ако трябва да сме безпристрастни, то щом си карал досега само японски коли просто не знаеш какво те чака с Алфите. То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е Карай си японките и си свиркай, тука сме само психопати

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #36
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ако трябва да сме безпристрастни, то щом си карал досега само японски коли просто не знаеш какво те чака с Алфите. То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е Карай си японките и си свиркай, тука сме само психопати
    Тва беше много добро.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #37
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    code очевидно от няколко години карам алфа и не смятам, че да си фен трябва да си със забучена в пясъка глава. Аз нямам проблем с доказване на избора си пред моите приятели притежаващи други марки автомобили даже и признавайки слабостите на марката.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Много правилни постове.Че си имат проблеми Маздите с маховика е ясно...но говорим за дизеловият вариант.Имат си проблеми и с ръждата.Но по принцип това важи за коли внос от Германия и Австрия.Италиански внос е добре откъм купе.Няма как в този саит да преобладават реални оценки.Все пак в Японският е обратно.Факт е обаче безпорен че Японските коли са много здрави отвсякъде.Може да возят по твърдо....да похапват повече бензин...да не са така изпипани визуално но са по добри.Чета тук някои имал приятел...тои имал Мазда...тя се развалила и т.н.Абе хора аз също имам познати със Алфи.Ами при тях положението е отчаиващо със ремонтите.Не говоря обаче за модел 159.Друг пък пише тук че това било Форд.Да ...ползват еднаква платформа някои модели...един дизелов агрегат го слагат и в Мазда 3 и в Ситроен ...в Пежо...и Форд.Купуваме си коли на по 400000-500000км и после не сме доволни от Марката.Митак...помниш ли какво ми каза като ми обслужваше колата в Плевен.....''.Не казвам че Японските коли са наи -хубави казвам че са наи- безпроблемни.''

  9. #39
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by valio 323 View Post
    Много правилни постове.Че си имат проблеми Маздите с маховика е ясно...но говорим за дизеловият вариант.Имат си проблеми и с ръждата.Но по принцип това важи за коли внос от Германия и Австрия.Италиански внос е добре откъм купе.Няма как в този саит да преобладават реални оценки.Все пак в Японският е обратно.Факт е обаче безпорен че Японските коли са много здрави отвсякъде.Може да возят по твърдо....да похапват повече бензин...да не са така изпипани визуално но са по добри.Чета тук някои имал приятел...тои имал Мазда...тя се развалила и т.н.Абе хора аз също имам познати със Алфи.Ами при тях положението е отчаиващо със ремонтите.Не говоря обаче за модел 159.Друг пък пише тук че това било Форд.Да ...ползват еднаква платформа някои модели...един дизелов агрегат го слагат и в Мазда 3 и в Ситроен ...в Пежо...и Форд.Купуваме си коли на по 400000-500000км и после не сме доволни от Марката.Митак...помниш ли какво ми каза като ми обслужваше колата в Плевен.....''.Не казвам че Японските коли са наи -хубави казвам че са наи- безпроблемни.''
    Ето тук идва момента да избереш,дали да караш безпроблемна кола/на думи/,но с нищо което може да грабне,или да накра сърцето ти да затупти учестено,или кола която има малко проблеми,но притежава нещо което никоя друга не притежава,а именно извънземен дизайн,кола която всеки път като я погледнеш те кара да се усмихнеш и всички се обръщат след нея,невероятно удоволствие от шофирането,невероятно пътно поведение,с много малък аналог в класа си.Пожелавам ти успех в избора,явно не си запален толкова по Алфите,ако тва е така,по-добре се откажи от тях,както всички знаем,такава кола не се купува с акъл а със сърце.

    П.С.Дизеловия мотор за който говориш е производство на Пежо/Ситроен
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Не съм писал че този този агрегат е разработка на Мазда.То затова и има проблеми.А относно Алфата аз винаги съм ги харесвал и не го крия.Признал съм ги отдавна за цялостна визия.....Въпросът във темата е с какво друго е по добра от другите изброени модели че да предпочете нея.След толкова много констатации че Маздата е проблемна не прочетох нищо за болежки на този модел Алфа.Къде показва слабост....какво да гледа при покупка..признаци за износване на някои специфичен елемент.

  11. #41

    Default

    нека да го кажем така...

    имаме 5 коли от различни марки

    регистрация имам и пиша само във форума на Алфа.

    алфата освен всички друго притежава и описаните от мъри качества



    предлагам Ви просто да си задържите коментарите защото не сте компетентни по съответния въпрос - не сте имали 159, не сте имали и от новата мазда 6


    нямате нито информацията нито правото да сравнявате две коли, които само сте "виждали"


    ум робува, ум царува, ум патки пасе - какво знаете за японските коли и за алфите си е нещо ваше и субективно, което най-вероятно не е фактологически коректно на всичкото отгоре


    човека пита за 2 конкретни коли, вие почвате да защитавате японското...


    митове и легенди някъде другаде разказвайте - тук темата е много конкретна и ясна!


    ПП: няма общи болежки, имаше преди 2-3 години мит, че рейки по-често хвърляли ама беше на 4-5 коли

    1.9 е доста безпроблемен мотор като цяло - това е най-продавания съответно най-изпипания двигател от цялата гама


    окачването е торта

    ръжда... ахахаха е не, това за кола от това холядолетие за мен е смешка да се говори

    скоростната е ок

    съединител според зависи как караш и колко го пазиш може и на 150 да смениш

    накладките и гумите са според как караш - колата е тежка, ако караш газ-спирачка и на 15 хил. може ги смениш

    филтър за твърди частици - ако караш преобладаващо на ниски обороти ще се задръсти в крайна сметка, но това се лекува с по-често каране извънградско на високи обороти - на мен досега не ми се е задръствал - светна ми само веднъж, че е задръстен, но върнах предавка, карах на 3600-3700 за 20 секунди и изчезна - това преди 5000 км
    Last edited by Stoyan Georgiev; 10-09-2011 at 12:27.

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Половината ти пост го прескочих....раздувки някакви.Човекът пита даже за 3 а не 2 коли.Ама ти толкова си се впрегнал че не следиш.А за мнения донякъде си прав.Колко хора тук карат Мазда че да я защитават...еле пък Мазда 6.Естествено всичко е слухове и догатки за модела.А щом казваш че са митове и легенди здравината на Японските коли.....без коментар.Всеки си има право на мнение и точно тук е мястото да го сподели.Аз не съм карал 159.Само съм се возил.Затова и нямам право да плюя този модел нито да говоря лошо за него както и правя.http://forum.mazdabg.com/viewtopic.p...279632#p279632

  13. #43
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post

    ПП: няма общи болежки, имаше преди 2-3 години мит, че рейки по-често хвърляли ама беше на 4-5 коли
    Рейки хвърлят всички марки в Бг, много ясно защо

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by valio 323 View Post
    Половината ти пост го прескочих....раздувки някакви.Човекът пита даже за 3 а не 2 коли.Ама ти толкова си се впрегнал че не следиш.А за мнения донякъде си прав.Колко хора тук карат Мазда че да я защитават...еле пък Мазда 6.Естествено всичко е слухове и догатки за модела.А щом казваш че са митове и легенди здравината на Японските коли.....без коментар.Всеки си има право на мнение и точно тук е мястото да го сподели.Аз не съм карал 159.Само съм се возил.Затова и нямам право да плюя този модел нито да говоря лошо за него както и правя.http://forum.mazdabg.com/viewtopic.p...279632#p279632
    Да бе Японките са здрави спор няма ама японките дето вече са на по 15-30 години,новите са пълна скръб.Като ги подбереш наред Тойота,Мазда,Хонда единсвтвно може би Нисан се опитват да запазят простотата и здравината на своите модели(лично мнение)
    Така че това че една кола е японка и е 2007 година да речем не я прави автоматично здрава!!!
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  15. #45
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    От около месец в семейството имаме Мазда 6 2007г 2.0 д на 109 х.км реални,закупена от Мазда нова и карана само в БГ, Но досега не са сменяни нито рейка,нито съединител нито мотора е отварян,странно..... Мисля до сега от както е излязла от магазина са и сменяни консумативи и сп.дискове-ще видим за напред как ще е.

    Инъче колата е много приятна за каране,естествено бавничка ми се струва ,но за семеен автомобил бива.

    Една от малкото коли в която след като седна в нея, и по навик задължително си дръпна седалката макс назад ,неуспях да натисна съединителя до доло
    Last edited by abart_; 10-09-2011 at 16:54.
    146 Turbo

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •