Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 65

Thread: 159 vs Mazda6 vs Acord/Civic

  1. #46
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by valio 323 View Post
    Не съм писал че този този агрегат е разработка на Мазда.То затова и има проблеми.А относно Алфата аз винаги съм ги харесвал и не го крия.Признал съм ги отдавна за цялостна визия.....Въпросът във темата е с какво друго е по добра от другите изброени модели че да предпочете нея.След толкова много констатации че Маздата е проблемна не прочетох нищо за болежки на този модел Алфа.Къде показва слабост....какво да гледа при покупка..признаци за износване на някои специфичен елемент.
    При покупка,спокойно можеш да гледаш всички лапми по таблото да гаснат,да няма шумове от окачването,ако гледаш 1.9 ЖТДм да не те притеснява че леко се тресе като е студен/поне не съм чувал за отварян такъв мотор/,другото вече е простото око на купувача,демек гледаш си нормалните неща,захабен салон,волан и т.н./макар че кожата на волана признавам че е пълен боклук,мойта е на 83 000 и волана скоро ще трябва да се претапицира/.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #47
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Аз лично не мога да се примиря с тази "еко пластмаса" в новите коли. Не е оправдано да даваш над 40-50 хил. лева за нов автомобил, а той да е толкова пластмасов и скърцащ вътре. Това лято си търсех нова кола, която да замени 159-ката и правих тест и на нови Avensis, Accord и Mazda 6 и резултатът е ... в подписа ми.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  3. #48
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Реших и аз просто да споделя едно лично мнение. Миналото лято с месеци обикалях да си купувам кола. Вече бях карал 5 години моята 145-ца боксер и беше дошло време за нова. Бях се ориентирал основно към алфа, тъй-като съм си алфист и дизайн,визия за мен значат много . Исках да е 3-4 годишна, с всичките му екстри и запазена.Можеше да е някоя 147-ца фейс , GT или пък 159-ка, карах и няколко кросвагона, но така и не намерих моята алфа. Даже се бях хванал за главата - как може коли на по 3-4 години да изглеждат по-зле запазени от моя боксер. Бях се ориентирал към дизелов m-jet.Пазарът не предлагаше почти нищо. Бях обиколил няколко пъти горубляне, салоните в Пловдив и къде ли още не. Новите алфи бяха единици и с доста забележки...
    Започнах да гледам и други коли, просто така от любопитство.Много приятели ме навиваха за бмв, но винаги стигах само до вратата. Отворих ли я и всичко свършваше... немската дървения не ми даваше основание да седна и да я запаля дори

    И така случайно загледах една хонда акорд. Принципно хондите не са ме привличали никога, но този модел ми изглеждаше много по-различен. Колата беше много запазена и модел със всички екстри и глезотии.. кожи ,ел-седалки,подгреви, датчици за дъжд,стабилити асистънс,ксенони с автоматично регулиране,cd changer в самия head unit, premium sound система с 6 говорителя pioneer (заводско), голям 7 инчов тъч скриин екран, от където си управляваш музика, климатик, навигация.... и какво ли още не. Най-учуден бях от мотора - странно тих ми се видя за дизел.Общо взето се почувствах малко ,като с покупката на алфата в далечната 2004-та, когато още със сядането знаех ,че това е моята кола. И така реших се и я купих. Вече я карам година и нещо и мога да кажа ,че съм доволен. Цените на консумативи и части в България са не основано високи, но на това има решение и то се нарича Англия(поне за мен). За времето, през което я имам ,не ми е правила проблем.Сменял съм само масла, филтри , течности и такива неща.. Колата е доста пъргава и икономична.Все пак за почти 5 метрова кола, със разход под 7 градско и 0-100 за под 10 сек, това са едни доста добри показатели.От спирачките също съм доволен - отпред е с 300мм вентилирани дискове. Като цяло искам да кажа, че колата никак не е лоша, но и тук вероятно има голяма доза късмет при избора и тнт.. като при всичко втора ръка, за съжаление.....

    Нека напиша малко и за цените на някой части : В Вългария за смяна на съединител(комплект) и евентуално маховик може да се олекне с около 3 хиляди. В Англия цената на тези части е 1200 лева. Друго сравнение ,което съм правил са спирачките. Тук искат около 1500лв , за 4 диска с накладките.. в Англия е около 500лв.
    Става дума за оригинални части, от представителства на Хонда.

    И все пак, ако бях попаднал на моята 159-тка .... щях да купя нея ... алфистка му работа..
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  4. #49
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Нали знаете вица за шопа, дето присъствал на изригване на вулкан и после описвал видяното: "Нема, нема нема ... оооп - и си е.е мамата!" Нещо подобно е поддръжката на японските коли - може и да се развалят по - рядко, но цените дори на елементарни ремонти са убийствени. Преди време имах много добра оферта за Мазда 6 - 2005 г., но след като проучих как стоят нещата, се отказах.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #50
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Не можах да намеря линка относно продажбите на Мазда 6 спрямо Алфа 159 в целият свят, ами беше нещо от рода на 1 към 5 в полза на Мазда.....сигурно разликата се дължи на супер световният заговор срещу Алфа.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  6. #51
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Не можах да намеря линка относно продажбите на Мазда 6 спрямо Алфа 159 в целият свят, ами беше нещо от рода на 1 към 5 в полза на Мазда.....сигурно разликата се дължи на супер световният заговор срещу Алфа.
    Eeeeeми Алфа пък се продава много повече от Ферари, какво идва да покаже това?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Не можах да намеря линка относно продажбите на Мазда 6 спрямо Алфа 159 в целият свят, ами беше нещо от рода на 1 към 5 в полза на Мазда.....сигурно разликата се дължи на супер световният заговор срещу Алфа.
    идва да покаже какви бездарници са от маркетинг отдела на алфа (или по-скоро колко бюджет/време/талант отделят от фиат на маркетинга на алфа)

  8. #53
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Колега,интересно ми е какво избра емотикона говори много
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Не можах да намеря линка относно продажбите на Мазда 6 спрямо Алфа 159 в целият свят, ами беше нещо от рода на 1 към 5 в полза на Мазда.....сигурно разликата се дължи на супер световният заговор срещу Алфа.
    ами сигурно щото Алфа се продава само в Европа, а мазда се продава в цял свят. Сравнявай продажби само в Европа и ще е правилно сравнение. Да не говорим, че една мазда 6 струва нова около 40 000 лв, а една 159-ка е в най-добрия случай 55 000 лв.

  10. #55
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Явно още нищо или не му се казва .Човекът събира впечатления , а и го посъветвах да не бърза и да не действа емоционално , все пак ще дава немалко пари независимо от избора.Честно казано не ми се видя заразен с алфа вируса макар да огледа колата доста обстойно и поне пред мен да сподели , че на живо Алфата е още по-добра и от двете японки.По-скоро е прагматичен тип и не му се скача в неизвестното.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  11. #56

    Default

    маздата като качество на изработката е на светлинни години напред те затова като нова е 20-30% по-евтина

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    маздата като качество на изработката е на светлинни години напред те затова като нова е 20-30% по-евтина
    искаш да кажеш фордът, нали така?
    сега сериозно - приятна кола е, но имам познат, който реве от цените на частите на Мазда.

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    приятна кола е
    напълно съм съгласен с това

  14. #59
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Нали знаете вица за шопа, дето присъствал на изригване на вулкан и после описвал видяното: "Нема, нема нема ... оооп - и си е.е мамата!" Нещо подобно е поддръжката на японските коли - може и да се развалят по - рядко, но цените дори на елементарни ремонти са убийствени. Преди време имах много добра оферта за Мазда 6 - 2005 г., но след като проучих как стоят нещата, се отказах.
    Обясни какво точно те уплаши.За съединителя е ясно.Доста нови коли са с подобни цени .Обслужването е нормално като се има в предвид че бензина е с верига.Накладки и дискове не ги броя за скъпи.По окачването нищо фрапиращо.Мога да кажа че на моята Баба частите са малко по ниски.Единствено някои датчик които наистина е скъп нов а също и фарове и стопове.Но пък донори колкото щеш из моргите.http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=40&t=1618 ...... нека всеки погледне последните постове и прецени.Естествено официалният представител е жив кожодер и предлага ненормални цени.Но има много други варианти
    Last edited by valio 323; 15-09-2011 at 20:37.

  15. #60
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Както сподели колегата Alfageorgi,видяхме се с него,много съм му благодарен за отделеното време и отзивчивостта.Повозихме се в 159-ката,огледах я доста добре.Наистина колата е по-впечатляваща наживо,лошото е че се возих в кола с ремап и сега всички други ми се струват тромави.Днес имам среща с един продавач от Варна(колата я има в мобилето на 16000лв),ще я огледам и неговата.Като цяло съм се насочил към 159 последно,защото читава Мазда 6 с 6 скорости няма под 17000лв,както и Акорд с 6 скорости няма под 20000лв.В общи линии Алфата предлага най–много за най-малко пари от прагматическа гледна точка.Та,оглеждам се за оферти,тавана е 15000лв.

    П.С. За легендите за поддръжката на Мазда 6 ето линк с цените на алтернативни части:http://www.euro07.bg/catalog/catalog...hByCar&id=3227
    Last edited by МИТАКА1654; 16-09-2011 at 09:55.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •