Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Въпрос относно 2.0 TS

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by gogo_1972 View Post
    .....но колата няма проблем и при 230 км., върви като луда....
    Колега,как я вдигна тая скорост с 2.0???Чак пък и като луда.Нещо не ти е хич верен скоростомера.Ама като я напъваш толкова да не почне винаги да тропа
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by gogo_1972 View Post
    Аз също съм собствиншк на 166 2.0 TS.И при мен има някакво тракане в двигателя.Тракането се появява около 2500 оборота, при по-високи и по-ниски обороти не се чува.Не са хидравлични повдигачи и вариатор.Имам усещането, че е клапан, но колата няма проблем и при 230 км., върви като луда, само това тракане ми е доста изнервящо, което се появавя само при напълно загрят двигател и винаги около 2500 оборото или при ненатоварен двигател 800 оборота.Пробвал съм с различни добавки и винаги е десно и също.Сменил съм всякакви масла и синтетитики и полусинтетики и т.н.Има чувството, че това е двигател със собствен характер.До сега съм нямал автомобил със собствено мнение.При всички майстори, които съм ходил, съм чул какви ли не версии.Закупил съм и ремонтин омплект за вариатори ипулове, но при последния майстор който ходих изрази мнение, че не може да са пуловете, а вариатора си бил съвсем наред, за разлика от предния майстор.Не ми се иска да отварям двигател за едното чудо.Тропането аз лично го усещам някъде вътре в двигателя, като това тропане се появявява единствено исамо при добре напълно загрял двигател.Моля за вашето мнение и съвети.От района на гр.Хасково съм и ако решите да ми препоръчате сервиз, нека бъде от района поради липса на парички-финанси де.
    При загрял двигател най-често тропат лагери
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Колега,как я вдигна тая скорост с 2.0???Чак пък и като луда.Нещо не ти е хич верен скоростомера.Ама като я напъваш толкова да не почне винаги да тропа
    Другия колега вдигнал 250 ти зачеса спор за 230
    По мои сметки това са 7600 оборота

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    При загрял двигател най-често тропат лагери
    Това е така, но човекът казва, че тракането го има (или поне се чува) при 800 и при 2500 оборота. Ако бяха лагери (обикновено биелни), щеше да се чува в доста по-широк диапазон от обороти.

    ---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    И аз имам такива съмнения, а пък и колегата не спомена сменял ли е ремъци, защото има вероятност другите проблеми да идват от неправилно зацепване.
    По проблема заради който пуснах темата:

    Минах на диагностика и не бе открито нищо, което сериозно се отклонява от нормите. Казаха ми, че дебитомерът е малко тромав. Поради лекото потракване е добре да си предвидя смяна на вариатор. Препоръчаха ми да сменя свещи, които не са в окаяно състояние. С две думи нищо съществено като вероятна причина не бе открито.
    В тази връзка въпросът ми е дали компютърната диагностика би "уловила" евентуално погрешно зацепване на ангренажа?


    Другото, което ми прави впечатление е това, че след студен старт, докато температурата на двигателя още не е достигнала работната (в диапазона 50 - 80 градуса) Динамиката е по-добра отколкото при 90 гр.

    Един колега ми каза, че имал подобни симптоми и решението дошло със смяната на датчика на оборотите (или по-точно на позицията) на коляновия вал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default дебиметар

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това е така, но човекът казва, че тракането го има (или поне се чува) при 800 и при 2500 оборота. Ако бяха лагери (обикновено биелни), щеше да се чува в доста по-широк диапазон от обороти.

    ---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:16 ----------



    По проблема заради който пуснах темата:

    Минах на диагностика и не бе открито нищо, което сериозно се отклонява от нормите. Казаха ми, че дебитомерът е малко тромав. Поради лекото потракване е добре да си предвидя смяна на вариатор. Препоръчаха ми да сменя свещи, които не са в окаяно състояние. С две думи нищо съществено като вероятна причина не бе открито.
    В тази връзка въпросът ми е дали компютърната диагностика би "уловила" евентуално погрешно зацепване на ангренажа?


    Другото, което ми прави впечатление е това, че след студен старт, докато температурата на двигателя още не е достигнала работната (в диапазона 50 - 80 градуса) Динамиката е по-добра отколкото при 90 гр.

    Един колега ми каза, че имал подобни симптоми и решението дошло със смяната на датчика на оборотите (или по-точно на позицията) на коляновия вал.
    Кај мене беше тека, и след промена на дебиметаро, работите се оправиха!
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Грешно зацепване до колкото знам не се хваща с диагностика. Друго, което можеш да направиш е да почистиш дросела и стъпковото моторче ( от второто на мойта много играеха оборотите )
    166, 2.4 JTD'00

  7. #22
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Първоначалното изтракване си е от вариатора и ако не продължава повече от 4-5 секунди значи е в началото може да се мисли за ремонтен комплект на вариатора ,с времето интервала се удължава и накрая тракането си е постоянно това се оправя само с нов вариатор.
    Alfa 155 2.0 16v

  8. #23
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Thumbs down

    Най-добре ремонтния комплект го забравете.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз пък си сложих чисто нов вариатор и за 20 000 км. почна да трака при палене на топъл мотор. Толкова долу горе изкара стария с ремонтен комплект.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    С какво масло караш? Вариатора вътре е със зъбчатки, да вземем да слагаме по-малко ЕР за скоростна кутия в двигателното и вариатора ще е вечен.

    пп Разбира се, че си правя майтап . . да не вземе някой да налива наистина
    Last edited by code; 04-10-2011 at 14:04.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    С какво масло караш? Вариатора вътре е със зъбчатки, да вземем да слагаме по-малко ЕР за скоростна кутия в двигателното и вариатора ще е вечен.

    пп Разбира се, че си правя майтап . . да не вземе някой да налива наистина
    Selenia Racing.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В сервиза бяха категорични, че тракането е от вариатора и ми препоръчаха смяна.
    Не мисля да ползвам ремонтен комплект. Трудът по смяната на вариатора е около 150 лв. Горе долу същите пари излиза и труда ако трябва да се закърпи с ремонтен комплект. Чувам, че нов вариатор струвал около 300 лв. Простата сметка показва, че за 30 - 40 k ако трябва 2 пъти да се направи тази процедура, по-добре е нов вариатор. Предполагам, че ако не е правен в китайско ТКЗС, ще изкара доста повече от 40 к.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Предполагам, че ако не е правен в китайско ТКЗС, ще изкара доста повече от 40 к.
    Вариатора е само оригинална част, няма заменки

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Малко развитие по темата:

    Днес почистих дебитомера. Нямаше видими следи от замърсяване.

    Според Вас това на снимката времето на производството ли е?



    Ако е това, което си мисля (06 - 2010), означава, че този дебитомер не е на повече от 20K пробег.

    След почистването няма много осезаема разлика в динамиката на мотора.

    Та се връщам на първоначалния проблем.

    Защо малко преди да достигне работната температура (при около 70 - 80 градуса) колата ускорява като змей, а когато достигне работната температура, е по-спъната.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 166

    Честито колега за придобивката,а сега за тракането то идва от вариатора именно той е този който увеличава динамиката но когато е работещ както трябва т.е. да не трака други странични ефекти няма смени го с нов и проблема ти е решен,а до колкото с дебитомера лесно не дефектира така че не го пипай.Успех.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •