Results 1 to 9 of 9

Thread: Системно горене на предпазител

  1. #1
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default Системно горене на предпазител

    От известно време насам немога да намеря логично обяснение за случващото се - предпазителя (20А) за всички стрелки по таблото, часовника, радиото и датчика на ключалката за багажника изгаря :/ Губя всякаква информация - стрелките забиват надолу, гасне ми музиката и започва да свети все едно е отворен багажника. Някой имал ли е подобен проблем?

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    или имаш късо по проводниците или нещо претоварва инсталацията. пробвай първо да откачиш радиото.
    точка

  3. #3

    Default

    Ако си сигурен, че предпазителя управлява изброените неща, радиото ми се струва най-вероятен причинител, както и ключалката на задната врата... Първо махни радиото, ако пак думка, търси виновника при вратата...

  4. #4
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Радиото е едно скапано JVC (работещо нормално), което и мен ме съмнява - ако е от него лошо му се пише. Иначе познат също загатна за багажника, събирало се гняс с времето около контакта и окъсява. При развитие ще пиша.

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    в багажника единствено инсталацията или фасунгата може да е виновна. от светващия механизъм няма как да е щото лампата се захранва директно с 12 волта, а бутона само прекъсва минуса - ако се скапе или ще свети постоянно лампата или няма да свети изобщо.
    точка

  6. #6
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 16-02-2019 at 21:29.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #7
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Такива проблеми се получават от съвкупност от няколко неща.Ако можеш провери как е бушонното.Най вероятно имаш конденз но от към задната част,където са буксите.
    Ако не можеш да се ориентираш,звънни ми 0898 270206 Владо
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  8. #8

    Default

    като ти забият стрелките надолу натисни рязко гаста,провери дали ще се оправят.ако не пробвай и да пуснеш възможно най-много консуматори докато караш.има голяма вероятност генератора ти да презарежда акумулатора и да избива най-малко използваната част от ел системата(в смисъл там най-малко ток се ползва) тока търси най-малкото съпротивление и може да връща през тая част от ел системата.преди година една зафира правеше така и се оказа чисто новия генератор.
    като върне ток обратно и ти светва лампата на таблото за багажника,може да ти светва и в багажника лампата и да ти гаси радиото защото му идва много тока и сработва защитата
    Last edited by peshu89; 16-09-2011 at 21:27.

  9. #9
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Благодаря за съветите, но проблема е в радиото - remote control-a му не е добре и прави някаква шашма та гори въпросното бушонче. Същото радио ми пускаше усилвателя произволно и респективно алармата, а понякога прекъсваше с друг амп. Странно е за обяснение, но факт - без него всичко е наред. Поздрави

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •