Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: Подгряване на антифриза чрез ЕРГ–то (jtd)

  1. #31
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    На дълго колата си загрява и държи температура !!!!

    Мерси за снимките на "кукер" бяха от полза !



    Първите тестове са изненадващо положителни .
    С цифри и ще говоря най-рано след седмица ....
    Поздрави
    156 sportvagon 1.9jtd

  2. #32
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    След доста тестове на студен и позагрял двигател ,вече мога да споделя резултатите .

    Най голямата разлика която се усеща е, че ЖТД-то вече загрява работейки на-място !!
    Най ниската температура при която съм я палил ,е оня ден сутринта и температурата беше 13 гр., за около 7 - 8 мин. колата работейки на-място дигна 50 гр. , същото време и отнема и при тем 27 гр .....
    Явно външната температура не и оказва кой знае кво значение .... Ще видим зимата на - 10 какво ще прави .
    Огромна разлика има в по-високата температура .
    загрее ли до средната черта на уреда вътре (тази между 50 и 90 )Времето за което впослецвие достигне 90 гр е направо мигновено.

    Засега вече имам близо 1500 км с бойлера под капака .... да чукна на дърво засега не проява никакви дефекти или аномалии .

    Единственият проблем който имаше в началото е ,че явно наруших по някакъв начин самообезвъздушаването на охладителната система.
    На 4 5 пъти досипвах антифриз ,след като в началото беше на мах при отворил голям кръг и парно ......

    След 4 ,5 -тото доливане бях тръгнал да свалям бойлера ,въпреки ,че го бях тествал за плътност за да го срежа по заварката и да му търся пробойната ....
    ама то взе ,че се закова нивото ..... Просто много бавно се обезвъздуши .

    Определено не съжалява за вложения труд
    Мисля ,че при евро три ,ако се направи да работи постоянно и се сложи една изолация на кюмбето ще има доста задоволителни резултати ! Наскоро разгледах на една евро три, въпросния подгрев моя не е кой знае колко по - голям ,поне на външен вид, вътре може да е друга бира. Някой ако е рязал такъв подгрев от евро три ,нека сподели вътре как е устроен ,дали не е просто една права тръба ... ако е така се съмнявам да има някакъв ефект ,ако е серпентина мисля ,че ако e постоянно включен ,ще има задоволителни резултати .

    Поздрави
    156 sportvagon 1.9jtd

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вътре има пита като на катализатор и риза. Това е Няма серпентини, но тази пита задържа газовете там.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Вътре има пита като на катализатор и риза. Това е Няма серпентини, но тази пита задържа газовете там.
    Хм е значи трябва да стане ,някой трябва да го пробва ...

    То и аз забавям газовете на изхода на бойлера ..... стеснявам наполовина тръбата ...... То се вижда и на снимката, кривата тръба отгоре (ауспуха)
    Според един доста сериозен инжeнер ,колега така имало по-голям ефект ,тъй като и без това газовете не са много като количество ,поне да им се вземе докрай топлината ....

    Чудя се дали да не му прасна един ауспух 19 мм, колкото ми е и входа от ерг-то, да видя какъв ще е ефекта .(Вече имам база за свавнение)
    Дали човек с две висши ще излезне прав

    Ще прасна и един ъп на темата след някой и друг месец да кажа при - 5 - 10 гр как се държи подгрева .
    156 sportvagon 1.9jtd

  5. #35
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ми то си работи постоянно,все пак ЕГР-а е след него така че,там винаги има изгорели газове,вярно е че се задържат известно време и можеби изстиват,но при Евро 4 няма такъв проблем,защото там ЕГР-а си работи,неможе да се затапва/или поне не след софтуерна намеса/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #36
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    @speеdddddd Може ли по-конкретни резултати от работата на системата.

    Примерно колко градуса вдига за 5 минути със и без подгрев.
    За да се види и каква е ползата от нея.
    Last edited by tonov; 27-09-2011 at 13:54. Reason: излишно след премахване на горни постове
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #37
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    @speеdddddd Може ли по-конкретни резултати от работата на системата.

    Примерно колко градуса вдига за 5 минути със и без подгрев.
    За да се види и каква е ползата от нея.

    Одеве излизах за малко, та специално направих измерване с хронометъра на телефона ,колко време и трябва да загрее ! Та..... колата не беше палена от 15 часа до 20 00 ,след 5 часа беше изстинала на пълно ,то даже и 2 часа са и достатъчни да изстине напълно ,ама това е друга тема .

    Ето резултатите :
    Външна температура 16 гр.
    Стрелката на дъното опряла в ограничителя под 50 гр.
    МАтора абсолютно студен.
    Парно изключено.
    Запалих колата и я оставих да работи на място ,без абсолютна никаква газ .

    След 5 мин работа стрелката леко се отлепи от дъното.
    След 7 40 сек вече беше точно на 50 гр.
    След това потеглих с най пенсионерското каране което може да се досетиш ,превключване на скоростите на 1500 - 1700 обр. след около още 3 мин бях на средното деление като през това време поседях и 40 сек на един светофар !
    След още около 1 мин стрелката удари 90 градуса и електрониката изключи подгрева ,едновременно с отварянето на големият кръг .

    И понеже и аз почнах като математиците, да казвам нещо просто ,по-сложен начин ,ще го систематизирам малко горните редове .

    С подгрев - 50 гр за 7:40 мин работа на празен ход.
    От 50 до 90 гр за около 4 мин с пенсионерско каране .

    Без подгрев ...... На място, не загрява и след 20 - 30 мин. работа .
    В движение при каране като горното и за същото време, в най добрия случай ще мине леко 50 те градуса да кажем 60 въпреки ,че и това е малко съмнително .......
    156 sportvagon 1.9jtd

  8. #38
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Явно има ефект

    Ама най- си е добре ако имаш кабел да четеш данните от компа или пък с термометър да се мери пак за време - примерно 5 минутен интервал.

    При еднакви изходни условия.

    Примерно аз така си тествах подгрева на антифриза ( с подгревни свещи)

    Условия:
    Колата е преседяла от 9 сутринта до 18 вечерта в подземен гараж при температура около 14-15 градуса.
    За да уеднаквя условията на теста - парното беше изключено.
    Продължителност на тестовете - 5 1/2 минути.
    Данните са взети от еку-то на колата.

    Без подгрев

    Начална температура = 20.9 С
    Крайна 40.3 С
    Разлика + 19.4 градуса С


    С активиран подгрев.

    Начална температура = 22.1 С
    Крайна 51.3 С
    Разлика 29.2 С

    Печалбата - около 10 градуса допълнително загряване за 5 минути работа на място. В общи линии за толкова време си чистя колата от сняг и лед.
    Last edited by pr_00f; 28-09-2011 at 12:10.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #39
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    За съжаление нямам кабел да гледам данните от еку-то

    Тука при мене възникна един друг въпрос . Вчера по- време на мереното бях отворил капака и успях да си оставя кожата на кривката м/у бойлера и генерацията ..... (незнам на какви градуси се нагрява нямам лазерен термометър под ръка за да измеря) .

    Тая пуста мед вътре върши работа ,ама навън .....

    Чудя се, с какво мога да изолирам тая кривка.... Че да може максимално количество топлина да влиза вътре .

    Трябва да е нещо което да издържа на поне 200 гр. според мен .
    Обикновената изолация се пали още при 150 гр. ,
    а и ако не се запали ,бързо ще изгори от топлината
    и ще се изрони .

    Изрязах на пейнта една снимка от пробният монтаж за да бъде по-нагледно за кое говоря .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled9999.jpg  
    156 sportvagon 1.9jtd

  10. #40
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Мисля, че някоя от тези ленти ще ти свърши работа, колега:

    http://www.prospeed.bg/bg/products/3283/0

    Има и по-ефтини варианти по "мунинг" магазините (15-20 лв), които също ще ти свършат идеална работа.

    Едит: Ето: http://racing-mania.com/browse/produ...50mm*0.8mm*10M
    Last edited by b_angelov; 28-09-2011 at 14:55.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  11. #41
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами ако имаш подръка термометър може да се мери температурата на антифриза в/при разширителният съд

    п.с А кабел можеш да си купиш за 15-20 лева и софтуера е безплатен.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  12. #42
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Плетена от стъклени нишки лента за уплътняване на врати на камини (широка 3см, дебела около 4мм), издръжлива на доста повече от генерацията ти се продава за около 1-2 лв/метъра. Справка - където подават камини. А в Бриколаж има 3 см. дебели листи каменна вата, кеширана с алуминиево фолио по 0,75кв. м. Лепи се отгоре с Al тиксо и става жестоко.
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  13. #43
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Това за камините мисля ,че ще свърши по-добра работа ,тъй като е тясно като скоч и по лесно ще го намотая ....
    Дано другата седмица да ми остане свободно време.

    Мерси за отговорите
    156 sportvagon 1.9jtd

  14. #44

    Default Топлообменник VALEO

    Ето по малък размер,оригинален.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1982.jpg   IMG_1986.jpg   IMG_1987.jpg  

  15. #45
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by vinipal View Post
    Ето по малък размер,оригинален.
    Изглежда многооо добре . Само му трябва отделен ауспух и постоянно отворен ерг и става пушка ,а и малко изолация ..... въпреки ,че като го знам къде е забит малко трудно ще му сложи каквато и да било изолация ....

    Тука по-нагоре се спомена ,че ерг-то работило и без това постоянно ,не работи ли само във високите обороти ,защото тогава се смята ,че има недоизгоряло гориво и съответно да се върне обратно пушилката за "повторно горене " или съм в голяма грешка .
    156 sportvagon 1.9jtd

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •