Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Индикация за работещи мигачи

  1. #1
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default Индикация за работещи мигачи

    Здравейте колеги!

    Имам следния проблем: Когато включа някой от мигачите, релето цъка и външните светлини работят, но светлинните индикации ляво или дясно на арматурното табло не работят. А при подаден десен мигач, мига червеният бутон за аварийните мигачи. Аварийните мигачи си работят нормално и червеният бутон мига, но при това положение двата индикатора на таблото също не светят (и не знам дали изобщо трябва те да светят в такъв режим).

    В тази връзка питането ми е:

    1 - Имал ли е някой от Вас подобен проблем или това при мен е в резултат на някои кръжочни дейности от страна на предишния собственик?

    2 - Тъй като не ми свети осветлението на индикатора за горивото, кажете лесен и правилен похват за подмяна на крушки по таблото и изобщо за неговото разглобяване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колега според мен имаш две повреди :
    1. изгорели крушки на таблото - сваляш го и ги подменяш. (не съм свалял и немога да дам подробости по подмяната.
    2. Проблем в блок за управление на светлините(зелената голяма кутия под волана) - отиваш при добри електрончици и го оправят.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  3. #3
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Колега според мен имаш две повреди :
    1. изгорели крушки на таблото - сваляш го и ги подменяш. (не съм свалял и немога да дам подробости по подмяната.
    2. Проблем в блок за управление на светлините(зелената голяма кутия под волана) - отиваш при добри електрончици и го оправят.
    Първото не е, защото индикаторите на мигачите са светодиодни.
    Второто е по-възможно. Но не е и единствен вариант.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #4
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    [QUOTE=ecotronic;934818]Здравейте колеги!

    Имам следния проблем: Когато включа някой от мигачите, релето цъка и външните светлини работят, но светлинните индикации ляво или дясно на арматурното табло не работят. А при подаден десен мигач, мига червеният бутон за аварийните мигачи. Аварийните мигачи си работят нормално и червеният бутон мига, но при това положение двата индикатора на таблото също не светят (и не знам дали изобщо трябва те да светят в такъв режим).

    Здравей колега абсолютно същите симптоми бяха и при мен и се оказа ,че е от "клюкарката" (зелената кутия )
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Пропуснах да поясня в началото това, че при check на таблото въпросните индикации също не светват.

    Понеже на много места срещам понятието "клюкарка", но никъде не е обяснено на технически език, моля някой ако е запознат да сподели малко инфо по въпроса. Намерих електрически схеми, та ще Ви бъда благодарен ако някой даде номенклатурен номер или друга техническа спецификация на таз клюкарка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колега наистина има много изписано за твоя , моя и на кой ли още не проблем ! С търсачката пиши ( ЗЕЛЕНО РЕЛЕ ) в раздел 166 и ще има да си четеш
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колега наистина има много изписано за твоя , моя и на кой ли още не проблем ! С търсачката пиши ( ЗЕЛЕНО РЕЛЕ ) в раздел 166 и ще има да си четеш
    Доста е писано по въпроса. Като изключа 2 - 3 поста от които прозира нещо на технически език, всичко друго опира до метода проба-грешка или проявен симптом и готово решение без да е ясно какво се прави и защо се прави.
    Дотук разбрах, че се касае вероятно за конструктивен недостатък (проникване на течност в "зелената кутийка")

    При първа възможност като се видя в свободно време, ще го разколача това зелено чудо за да мъча да го оправя. Замяната на целия модул е най-лесния вариант но на мен не ми харесва като принципен подход.

    Ще пиша по въпроса като събера малко инфо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    И на мен ми се струва, че има нещо вярно в това за конструктивния дефект.
    Например ми казаха предварително, ако ми изчезне половината осветление да не се притеснявам къде ще бъде проблема - показаха ми един нагорял контакт който беше нещо овлажнен или по-скоро омазнен с нещо лепкаво, взлизащ в този блок, който беше зачистен тогава, но проблема е потенциален, заради нагара и предстои някога в бъдещето.
    Last edited by old alfist; 07-09-2011 at 19:08.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Днес почовърках малко по проблема и установих следното:

    1 - разглобих таблото и подмених изгоряла крушка за осветлението на бензиномара.

    2 - Индикаторите за мигачите не са светодиоди а крушки, които са здрави.

    3 - Отворих въпросната зелена кутия. Няма течност или изгорели елементи в нея.

    В тази връзка имам следния въпрос:

    При вас задните мигачи с нормални крушки ли са или светодиодни?

    При мен са светодиодни и ако това е променяно впоследствие, може да е и причината за проблема с индикацията.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Отзад е със светодиоди което ме кефи максимално.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Отзад е със светодиоди което ме кефи максимално.

    Поздрави
    Въпросът ми беше дали има модификации, които не са със светодиоди.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...

    2 - Индикаторите за мигачите не са светодиоди а крушки, които са здрави.
    ...
    Значи индикаторите за мигачите,които са във вид на стрелки и се намират в горната част на малките циферблати, са с крушки. Индикаторът,който се намира долу в чек-панела е светодиоден. Иначе и при мене вече две години индикаторите не работят, и аз сменях крушки,релета, чистих куплунзи,накрая смених и цялото табло,но резултатът е нулев. Остана да пробвам само с друга клюкарка, ама нямам подръка...

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Значи индикаторите за мигачите,които са във вид на стрелки и се намират в горната част на малките циферблати, са с крушки. Индикаторът,който се намира долу в чек-панела е светодиоден. Иначе и при мене вече две години индикаторите не работят, и аз сменях крушки,релета, чистих куплунзи,накрая смених и цялото табло,но резултатът е нулев. Остана да пробвам само с друга клюкарка, ама нямам подръка...
    Да, имах впредвид именно горните индикатори със стрелките. Понеже колегата b_angelov спомена за светодиодни. Може и да има такива, но не и при мен.
    Изглежда този проблем е относително често срещан. Бавно и мъчително вървя към решението му. Като изясня нещата ще опиша подробно решението.
    Затрудненията идват от това, че трудно се намира точна информация по въпроса. Засега чрез комбинация от практически занимания и справки с много фрагментирани документации стигнах до въпросния модул (в някои документи фигурира като M83 а в други като 883). В момента търся електрическата му схема, за да се изясни точната причина и да се намери доброто лекарство. Но и да не намеря схемата, пак ще реша проблема. Просто ще ми отнеме повече време.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default re

    Хората са ти казали какво е аз ще ти го обясня на кратко 883 е тъпото зелено реле до тъпото жълто и сиво реле, изкуби кората от дясно до конзолата на скоростите тоест това с кожата, то е кора най обикновенна леко надолу и навън към вратата, пред теб ще се появят кабели долу към пода има едни кутии именно цветни това са ти релетата махаш зеленото отваряш ще смърди на бакелит и още нещо ако имаш късмет може да го изчистиш презапоиш и ще имаш и индикация и аварийки, при мен само индикации се появиха аварийки уви нямам изгоряло е и нещо друго надявам се си вече по наясно. И най вероятно си видял кутията във въздуха така направих аз закрепена към горната част гледай долу ще ги видиш.
    Last edited by chiko111; 12-09-2011 at 01:47.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by chiko111 View Post
    Хората са ти казали какво е аз ще ти го обясня на кратко 883 е тъпото зелено реле до тъпото жълто и сиво реле, изкуби кората от дясно до конзолата на скоростите тоест това с кожата, то е кора най обикновенна леко надолу и навън към вратата, пред теб ще се появят кабели долу към пода има едни кутии именно цветни това са ти релетата махаш зеленото отваряш ще смърди на бакелит и още нещо ако имаш късмет може да го изчистиш презапоиш и ще имаш и индикация и аварийки, при мен само индикации се появиха аварийки уви нямам изгоряло е и нещо друго надявам се си вече по наясно. И най вероятно си видял кутията във въздуха така направих аз закрепена към горната част гледай долу ще ги видиш.
    Мдааа, това зелено реле беше първото нещо,което смених по въпроса,макар че моето нямаше никакви външни белези за дефект. А и реленцето е с бая сериозна микроелектроника,та със средностатистически поялник и умения едва ли ще я свършиш някаква.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •