Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 134 of 134

Thread: Техники на спиране

  1. #121
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Аз това се чудя-къде видяхте някой състезател,каращ сток или състезателна кола да спира преди завой,като изключва от скорост?Всички минават на по-ниска предавка.Нещо не мога да схвана идеята на Феро и Фуриозо
    п.с.аз знам че в завоя трябва да си на скорост,а не да превключваш или да са на неутрална.
    Last edited by Flame; 08-09-2011 at 22:21.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  2. #122
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Аз това се чудя-къде видяхте някой състезател,каращ сток или състезателна кола да спира преди завой,като изключва от скорост?Всички минават на по-ниска предавка.Нещо не мога да схвана идеята на Феро и Фуриозо
    п.с.аз знам че в завоя трябва да си на скорост,а не да превключваш или да са на неутрална.
    тук не говорим как се кара а какво се случва в различни сценарии - и аз спирам на двигател, че и даже го резвам за по-долна предавка


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #123
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Еми тогава,ти как караш на Калояново.Защото на писта не е важно само спирането,а и излизането от завоя.А и колата няма много общо с картинга-вече автоматика е по-така,но тука нали говорим още за ръчки само.Аз лично откакто карам,като спирам бавно или рязко винаги ги редя скоростите надолу.Ако говорим само за намаляване на скоростта,изключвам от скорост и намалявам,а понякога и само докато съм на скорост само натискам спирачката,без съединител.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  4. #124

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Аз това се чудя-къде видяхте някой състезател,каращ сток или състезателна кола да спира преди завой,като изключва от скорост?Всички минават на по-ниска предавка.Нещо не мога да схвана идеята на Феро и Фуриозо
    п.с.аз знам че в завоя трябва да си на скорост,а не да превключваш или да са на неутрална.
    Тези неща наистина се случват, но за секунда или част от нея - просто трябва човек да се слее с машината и да я усеща, както и да има бързи реакции, за да направи всичко това.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #125
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    За мен си винаги съм усещал колата повече под контрол когато съм на скорост.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  6. #126

    Default

    Вече 9 страници говорите за 2 коренно различни ситуации. Едното е екстремно спиране от 100, 150, 200 до 0 км/ч, а другото е намаляване преди завой (или друго) и съответно подготвяне на колата да е в максимална кондиция за ускорение. Изяснете за кое от двете спорите и може да откриете истината.

  7. #127
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    ..... и аз спирам на двигател, че и даже го резвам за по-долна предавка
    И защо го "рязваш"? нали така увеличаваш енергията на въртящите се "железа" които товарят спирачките....

    Странно: държиш на една теория,а на практика не я използваш и караш по начина който аз споменах пъровначално
    146 Turbo

  8. #128

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    За мен си винаги съм усещал колата повече под контрол когато съм на скорост.
    Може би и ти да го правиш интуитивно, но да не си се замислял за действията си.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #129
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    И защо го "рязваш"? нали така увеличаваш енергията на въртящите се "железа" които товарят спирачките....

    Странно: държиш на една теория,а на практика не я използваш и караш по начина който аз споменах пъровначално
    Тук не става дума кое как Аз си правя, а това какви сили действат по време на спиране! И не е теория, а физиката на преходния процес, който протича при рязко натискане на спирачките.
    Двигателят си го ползвам както реша и за мен е важно да мина през завой максимално бързо с минимална загуба на сцепление.
    И хайде си признайте, че при аварийно спиране, дори и в града натискате и съединител и спирачка, почти едновременно!
    Last edited by Furious 155; 08-09-2011 at 23:13.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #130
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Тук не става дума кое как Аз си правя, а това какви сили действат по време на спиране! И не е теория, а физиката на преходния процес, който протича при рязко натискане на спирачките.
    Двигателят си го ползвам както реша и за мен е важно да мина през завой максимално бързо с минимална загуба на сцепление.
    Противоречиш си колега

    сега за варийното спиране е друго,на както каза ПУХ това са две различни неща,с пора се зароди в конкретна ситуация "намаляване след правата на Калояново за 1-ви завой"

    наистина примера който дадох на ФЕРАРИСТА не е съвсем уместен,тогава тая картинка си представих първоначално просто.....
    Last edited by abart_; 08-09-2011 at 23:23.
    146 Turbo

  11. #131
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А и още инфо ми излезе в нета - вярно за мотоциклети е , но и те са почти като колите

    Пример, 2004г., Канада, Федерация на мотоциклетистите в Квебек,
    провеждат 77 опита за аварийно спиране от 100км/ч до нула,
    изпитателите са професионалисти. Статистиката е
    31 опита спиране със сваляне на скорости, средно за 43.17м, средно за 3.21сек.
    35 опита на скорост без сваляне на скорости, средно 41,51м, средно за 3.21сек.
    11 опита със отделен съединител , средно 39.95м, средно за 3.08сек.

    данните са от тук - http://forum.moto-zone.bg/index.php?topic=58418.45;wap2

    И не си противореча, защото спирането на писта е почти аварийно!
    Но там има и друго важно нещо - максимално бързо излизане от завой и това налага да спирам и да избирам предавка която ми подхожда излизането от завоя с колкото се може повече газ.

    Затова и темата има физическият израз на нещата, но и практически, който налага друго поведение. НО това не променя физиката на процеса на спиране при зацепен двигател през съединителят.

    Темата се изчерпа!
    Last edited by Furious 155; 08-09-2011 at 23:31.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #132

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    тук не говорим как се кара а какво се случва в различни сценарии - и аз спирам на двигател, че и даже го резвам за по-долна предавка
    Ами че какво я развиваш тука тая тема тогава ?
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #133

    Default

    Яката тема, заприличахте на тези тук, "тримата зад компютрите":
    http://vbox7.com/play:7ac3c89e
    http://vbox7.com/play:a430bff8
    Last edited by Доко; 08-09-2011 at 23:58.

  14. #134
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Темата се изчерпа!
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •